Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 895
  • 2 805
# 510
Oххх...момичета... Абе аз си знам , че не трябва да слушам тоя, оня...ама като ми влезе муха в главата... #Crazy Аз хубаво съм се ориентирала вече, доктора (Френгов) е категоричен за операция, ама днес срещам една позната и почва да ме убеждава да не съм разчитала само на едно мнение, да водя малката и при друг да се произнесе..че Френгов все операции препоръчвал...абе малко му трябва на човек да се обърка... Никога не съм смятала, че ходенето от лекар на лекар е от  полза някому...Мисля, че поговорката :"много баби-хилаво бебе" и "много доктори-болен народ"....важи с пълна сила! Naughty
Оххх...успокойте ме, моля... Praynig

Някой ходил ли е при Д-р Бегов? А при Тодоров в ИСУЛ?
Виж целия пост
# 511
На моята дъщеря също й предстои вадене на трета сливица,но ни казаха с местна упойка.Вадил и е някой с такава упойка и как се чувства детето след това?Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 512
Oххх...момичета... Абе аз си знам , че не трябва да слушам тоя, оня...ама като ми влезе муха в главата... #Crazy Аз хубаво съм се ориентирала вече, доктора (Френгов) е категоричен за операция, ама днес срещам една позната и почва да ме убеждава да не съм разчитала само на едно мнение, да водя малката и при друг да се произнесе..че Френгов все операции препоръчвал...абе малко му трябва на човек да се обърка... Никога не съм смятала, че ходенето от лекар на лекар е от  полза някому...Мисля, че поговорката :"много баби-хилаво бебе" и "много доктори-болен народ"....важи с пълна сила! Naughty
Оххх...успокойте ме, моля... Praynig

Някой ходил ли е при Д-р Бегов? А при Тодоров в ИСУЛ?
Ако трябва да съм честна, Аз винаги търся второ и трето мнение. Обикалям, слушам разпитвам и тогва  преценявам. Доверявам се и на преценката на личната ни лекарка, обикновено с нея обсъждам всичо преди да предприема нещо.
Д-р Френгов е един от лекарите на които определено се доверявм. Но нищо не ти пречи да се посъветваш и с друг лекар за да си спокойна. При Тодоров не съм ходила, попрочети из форума , мненията за него са доста противоречиви - майките пишат че е добър специалист, но много груб.
За Бегов, пиша мои лични впечатления - аз не го харесвам. Според мен също е добър специалист, но е груб, определено не ми допада. А и з за 5 градска болница съм си писала мнението. Втори път не бих ги посетила.
И все пак едно второ мнение ще те успокои най - вероятно.
Аз лично много се тревожих за операциите на децата. И на дамата махнах всички сливици. Все  мислих  дали постъпвам правилно, дали не бърка. Д-р Френгов го тормозих с въпроси месеци наред докато се убедя и реша че постъпам правилно. Сега вече съм спокойна, вярвам че  взех правилното решение, и съм доволна че му се доврих. При Мария 6м след операцията резултатите са видим.
Виж целия пост
# 513
Oххх...момичета... Абе аз си знам , че не трябва да слушам тоя, оня...ама като ми влезе муха в главата... #Crazy Аз хубаво съм се ориентирала вече, доктора (Френгов) е категоричен за операция, ама днес срещам една позната и почва да ме убеждава да не съм разчитала само на едно мнение, да водя малката и при друг да се произнесе..че Френгов все операции препоръчвал...абе малко му трябва на човек да се обърка... Никога не съм смятала, че ходенето от лекар на лекар е от  полза някому...Мисля, че поговорката :"много баби-хилаво бебе" и "много доктори-болен народ"....важи с пълна сила! Naughty
Оххх...успокойте ме, моля... Praynig

Някой ходил ли е при Д-р Бегов? А при Тодоров в ИСУЛ?
Не е вярно, че Френгов препоръчва само операции  Naughty
Личен опит с приятелки и познати  Wink
Бегов не съм го чувала, а за Тодоров съм чувала много различни мнения, но д-р, който пуши по реме на прегледа и крещи на детето ми не бих допуснала  Naughty
Каквото и да решиш-успех!  Hug
Виж целия пост
# 514
sunshine3, потърси и още едно мнение за да си спокойна, но не знам при кой...наистина. Обиколих сума лекари, докато попаднах на Френгов, който ме грабна от раз. И реши проблемът на детето ми. Беше потресен за нещата, които му казах, че са ми казали..и не искаше да чуе имената. Лекарят беше Тодоров, старият, не сина му. Останалите ги посещавах, докато Любака беше бебенце. После започнах при Тодоров. Няма да говоря нищо против него Simple Smile Само ще кажа, че заради него детето не чуваше до операцията.

В 5-та градска вадиха моите сливици- сравнително скоро, преди 9 години. Бях с местна упойка. Голямо съм геройче Simple Smile Упойката почти не ме хвана, пръсках, като заклано прасе, но се възстанових бързо за възрастна дама Simple Smile Френгов специално ме попита къде са ми вадили сливиците, защото е направено много касапски Simple Smile

Мдаа..и още нещо...На мъжа ми отлагахме операцията (съвсем друг вид) точно защото обикаляхме за още мнения, искахме да избегнем операцията и в крайна сметка не само легна под ножа, но и бяхма закъсняли малко.
Така, че просто действай бързичко. Не отлагай дълго в чуденки за да не усложнявате нещата допълнително. Говоря съвсем принципно, разбираш ме Simple Smile
На моят дечко пък течността в ухото беше съвсем пред втвърдяване..спечелихме с това, че не отложихме операцията. Можеше да е пагубно за слуха му.
Така, че отивай, проучвай и решавай, но бъързоо  Hug
Виж целия пост
# 515
На моята дъщеря също й предстои вадене на трета сливица,но ни казаха с местна упойка.Вадил и е някой с такава упойка и как се чувства детето след това?Благодаря предварително.

на мен ми вадиха преди 3 години - бях на 13 години! Операцията е 10тина минутки в зависимост от детето - колко се дърпа и т.н! Моята продължи 6 минути мисля - поне така казаха, на мен ми се сториха 106! Преди до колкото знам са я решели сливицата, сега я стържат! Имаш чувството, че мозъка ти ще извадят! Нолката се забравя! Споменът за ситуацията, обаче, не! Най-ужасното е, че поне те връзват, за да не можеш да мърдаш много и е логично, че ако не си си навил и не си достатъчно волеви втори път няма да си отвориш устата, за да бъркнат 2ри път (доколкото знам, стандартната процедура е да се бърка 3 пъти!). Връзаха ме, една сестра ме хвана за главата, друга беше до мен с два топа тоаллетна хартия и едно канче! Бъркнаха 3 пъти  и аз се успкоих, но в този момент шефа на екипа реши да бръкне още веднъж! Изпищях като заклана и си вдигнах леко ръката, след което сестрата която ме държеше ме удари по ръката, за да не ударя доктора, който дори не можех да стигна! Това е последното нещо което помня! След това са ме изкарали на вън и мама после ми каза, че съм приличала на мъртвец почти не съм била в съзнание! Знам, че 3 дена след това плачех безспирно, въпреки че докторите казаха че съм много голям герой защото операцията е била много кратка и лека за тях! Обаче споменът за мен беше и си е... След това и до ден днешен изпитвам ужас от зъболекари и ходя при точно един определен, който знае за това изивяване о е много внимателен и постояно като съм на преглед ми повтаря, че нищо не може да ми извади! И пак казвам болката отминава, но унижението от това да те вържат, да виждаш как кръвта ти тече и да се чувстваш като добиче остава! За това мисля, че ако детето не е много малко - за да не помни след време, трябва да се направи с пълна упойкаразбира се ако здравето на детето позволява), защото местаната така или иначе не хваща, въпреки че лекарите казват друго!

Извинявайте ако ви наплаших! Но поне в болницата в която бях аз, а там са добри лекари, още повече този който ми прави операцията е наш приятел, бивш колега на майка ми! Но може би болниците ни не разполагат с нови методи и атрибути! Поздрави на всички! И наистина извинявайхте ако много съм ви наплашила - може би в Токуда  или някъде другаде нещата не стоят така! Успях на всички!
Виж целия пост
# 516
На моята дъщеря също й предстои вадене на трета сливица,но ни казаха с местна упойка.Вадил и е някой с такава упойка и как се чувства детето след това?Благодаря предварително.
nightlight  ти е разказала подробно. Напълно подкрепям мнението и. Peace  Не подлагай детето си на този ужас. Безмислено е. Аз го направих - и съжалявам за това. Който ти обяснява че децата са малки, че не боли че бързо забравят и дрън дрън те лъже.
Виж целия пост
# 517
Ох, съжалявам за това което си преживяла...недопустимо е само преди 3 години да се е случило такова нещо!!!! Моята сливица също я вадиха с местна упойка когато бях на 5, като днес си спомням нещата подобно  на това което ти си описала.
Но вече всички болници и изобщо анестезиологията са на ниво което не би позволило такова нещо да се случва...защо някой го правят-за мене е непонятно!!!
Да не говорим, че упойките които използват при децата днес дори не са това което може да бъде. Пълната анестезия в 99% се прави инхалаторно, тези анестетици са удобни за упояване на деца, но имат страничните ефекти на тежкото събуждане. Моето дете буйства близо час миналата седмица, беше много уплашен че не може да вижда в началото...беше доста тежко. Но минава и детето не помни нищо от операцията.Само след 1-2 часа беше вече съвсем добре. Малко объркан, но добре.
 Има и други упойки които се използват в хирургията и са много добри-леко и плавно събуждане без кофти сънища ( те са причината за буйстваането), но в педиатрията все още не знам защо не се прилагат....
Въпреки нежеланиете реакции обаче, пълната упойка е безусловно по-добрия вариант!!!!
Виж целия пост
# 518
Ох, съжалявам за това което си преживяла...недопустимо е само преди 3 години да се е случило такова нещо!!!! Моята сливица също я вадиха с местна упойка когато бях на 5, като днес си спомням нещата подобно  на това което ти си описала.
Но вече всички болници и изобщо анестезиологията са на ниво което не би позволило такова нещо да се случва...защо някой го правят-за мене е непонятно!!!
Да не говорим, че упойките които използват при децата днес дори не са това което може да бъде. Пълната анестезия в 99% се прави инхалаторно, тези анестетици са удобни за упояване на деца, но имат страничните ефекти на тежкото събуждане. Моето дете буйства близо час миналата седмица, беше много уплашен че не може да вижда в началото...беше доста тежко. Но минава и детето не помни нищо от операцията.Само след 1-2 часа беше вече съвсем добре. Малко объркан, но добре.
 Има и други упойки които се използват в хирургията и са много добри-леко и плавно събуждане без кофти сънища ( те са причината за буйстваането), но в педиатрията все още не знам защо не се прилагат....
Въпреки нежеланиете реакции обаче, пълната упойка е безусловно по-добрия вариант!!!!
Ами и аз оперирах Минко преди около 3г с местна упойка. Докторката тогава ни убеди колко по - добре е да е с местна, и как пълната упойка е безмислена. Аз нямах нет и всичката тази информация. Но е факт че детето още помни какво е преживял, и   сега се наложи отново да се маха рецидива на третата сливица.
Виж целия пост
# 519
Момичета
много изчетох и научих за упойките покрай тази тема  Crazy

Пълната упойка винаги е малко късметлийска работа, защото никога не знаеш как ще реагира конкретен организъм на даден наркотик, дали няма да се получи анафилактична реакция, дали няма да има криза с рязко покачване или спад в кръвното налягане и т.н. Мога да ви опиша и как се поставя тръбата, но повече ще ви уплаша, а така или иначе когато я поствят, детето ви вече ще е заспало. Г-образен водач се поставя в устата на пациента и специалната тръба се напъхва в трахеята. По този начин се осигурява достъп на кислород до дробовете. Прави се, когато трябва да се предизвика изкуствено кома или те подготвят за командно дишане. И да ви кажа - усложнения също могат да настъпят, например тръбата да влезе в хранопровода, да се нарани трахеята и т.н. Има и умрели от това - в цяла ВМА се говори, че жената на Кеворк Кеворкян си е отишла от неправилно интубиране. Колкото е по малко детето, толкова е по голям риска от нещо такова.
Към локалната анестезия са възможни много по-малко неблагоприятни реакции, защото в много нищожна степен преминава в кръвта, а към лекарствата, които се използват, почти не са известни алергии.

Спетия
преди две седмици оперираха дъщеря ми с локална упойка, 5-6 стр. назад го има разказа ми -
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=235604.msg6524652#msg6524652
изобщо не съжалявам, ако можех да върна времето - отново така бих постъпила  Peace

Относно анестезиите искам да ви кажа, че е редно, а и най-добре за всеки от вас да се консултира с анестезиолога, който ще се занимава с вас или детето ви. Именно той е човекът, който може най-добре да отговори на въпросите ви и да ви успокой от предстоящата анестезия. Всяка анестезия крие някакъв риск, но същия риск носи и самата хирургическа интервенция, само дето хирурзите си траят, за да не ви плашат излишно. Доверете се на анестезиолога! Разбира се, ако прецените, че психически не можете да понесете локалната, това вече е друг въпрос и въпрос на личен избор. Но ако искате медицински съвет, вероятно всеки анестезиолог би ви насърчил да изберете именно нея. Така че, да оставим избора на анестезия на анестезиолозите, това е най-доброто решение, не се плашете излишно!

Просто смятам, че такива решения не могат да се вземат  възоснова на чужди мнения и преживявания, без медицински бекграунд.  Peace
Виж целия пост
# 520
да разбира се, че трябва да се консултираш с мноиго добър анестезиолог! Когато оперираха мен, обаче, и предполагам, че иам места в които още е така местната упойка предтсавляваше Лидокаин във шишенце с пръскало  и малко маркуче - такава каквато ви слагат когато даречен ще ви пилират събче при зъболекаря! За да стигне това маркуче 3тата сливица, то трябва да се вкара прес носа, защото от устата не може да се стигне и упойката дефакто се пръска на дръгите сливици, а на тях нищо не им правят, т.е. упойката става леко безмислена! Едно дете над 4-5 год. възраст си остава все с някакъв спомен! Сега ако детето има много алергии и още повече към лекарства, или пък други здравословни проблеми е логично че по-добре да изживее ужаса, отколкото да не се събуди! Но това че лекарите приказват че няма нужда от пълна упойка е само защото местната е в улеснение на тях - не заради друго! Повечето от лекарите, които вадят сливици не са им вадили на тях и за това казват "Забравя се", "Не боли много"! Дори когато мама попита "Колко боли, даречем колкото да ти извадят зъб ли?", доктора и каза, "Ааа глупости, по малко!" - пък на него ни зъб, ни сливица са му вадили! И мама си каза, че един зъб не боли чак толкова и се изтрайва, само че като ме е видяла излизайки от операционната и до ден днешен съжалява! Успех!
Виж целия пост
# 521
Оставете на страна болката и спомена. Затова спор няма, но всеки си преценява колко може да понесе и дали да поема риска от пълната упойка или да си понесе болката от местната.
Въпросът е друг: Когато сливицата се вади с местна упойка, тя се изрязва (или както някой беше написал изстъргва).
Когато се вади с пълна, се изкоренява и изчиства.
Във втория случай вероятността от поява на рецидив е много по-малък  Peace

Мен също изключително много ме беше страх да подлагам детето си на пълна упойка. То и мен ме е страх да се подлагам на такава, де  Laughing В крайна сметка не съжалявам, надявам се да съм взела най-правилното решение, но времето ще покаже  Peace

Така че всеки решава сам за себе си кое по-малко зло да избере  Peace
Виж целия пост
# 522
Мен ме оперираха гинекологично преди 8 месеца.Операцията беше лека и кратка,около 15 мин.,но въпреки това ми сложиха обща анестезия.Много интересна упойка ДИПРИВАН,не усетих кога съм заспала,събудих се лесно,все едно ставам от сън.Даже помолих сестрата да ме остави  да си поспя още,толкова ми беше сладко.После се увствах напълно нормално,никакви странични действия.Ето на тази страница,долу,има информация за медикамента.
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=135301&sid=7eb2c52b7 … 827fdb7cf2ada8e1a
Виж целия пост
# 523
Момичета, както си чакаме реда за операцията и тъкмо се бях поуспокоила, и сега съм в потрес за пълната упойка, не че има друг вариант... Аз имам ужасен спомен от едно излизане от упойка, не можех да си поема въздух и беше страшно  Close  Добре де не са ли в днешно време упойките пречистени, все едно да се събудиш от дълбок сън?

Да питам за опериралите се при Френгов, кога упояват детенцето, слагат му система докато е при майката и още при нея ли заспива?
И още нещо, д-ра каза че след операцията може да го боли гърлото от тръбата за упойката, не от самата интервенция .... добре де ако е упойката с тръба, как се вади сливицата тогава?  Не ги ли упояват с инжектиране?

яхнала метлата, как така не можело да вижда детенце, бях чела за буйстване, повръщане, но за това ......  newsm78

Виж целия пост
# 524

Да ДИПРИВАН-а е сладък дълбок сън, но дали се използва за деца?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия