Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са признаците на увеличена трета сливица?
Признаците на увеличена трета сливица включват чести проблеми с гърлото, наличие на бактериален растеж в гърлото и носа, повтарящи се болки в гърлото, гнойни ангини, херпесни ангини, непрекъснат носен секрет, хъркане през нощта , дишане през устата, тъмни кръгове под очите, често събуждане през нощта поради затруднено дишане и проблеми със слуха. Не всички симптоми трябва да присъстват за диагностициране на увеличена трета сливица.
-
Каква е цената на изследванията за увеличена трета сливица?
-
Какви са симптомите и признаците за операция на трета сливица?
След операция за отстраняване на трета сливица, децата обикновено се чувстват добре в рамките на два часа, стават гладни и жадни и искат да играят. Диетата се следи през първите два дни, като се препоръчва по-мека храна и около една седмица трябва да се избягва удряне, тичане и скачане. Операцията обикновено е лесна и протича гладко. Признаците за операция на трета сливица включват голяма трета сливица, проблеми със задържането на носни секрети, нарушена функция на Евстахиевите тръби, както и чест или хроничен хрема и/или синузит.
-
Колко време отнема възстановяването след операция за отстраняване на трета сливица?
-
Колко дълго трябва да се спазва диета след операция за отстраняване на трета сливица?

с планина
. Ние със съпругът ми започнахме да използваме всяка свободна минуте да водиме децта на басейн или някъде извън мръсотиятя на града - Витоша, Рила, Пирин, дори и тук край София - над Банкя има много хубави местности с полянки където децата могат да играят.
С нерви нищо няма да стане, разбирам те идеално...аз бях в същото положение по едно време - мислих че ще полудея от боледуванията на дъщеря ми, въртяхме се в едни порочен кръг, от който имах чувството че излизане няма...
Но сега мога да се похваля(чук-чук да не ме чуе дяволът), че нещата са къде , къде по розови...
Вече дъщеря ми е на 7 и боледуванията са сравнително по леки и понарядко. 

Колко време ще е най-добре да я задържа вкъщи след операцията? Трябва да си планирам отпуска след болничния, може би
За отпуската - съвет от от препатил. Вземи си поне две седмици. Аз май вече ти писах че си имаш право на болничен. От болницата един ден, от личната 6 и от ЛКК комисия още 4 дена. А може и повече да си го продължиш ако решиш. Но според мен поне 2 седмици си я остави в къщи.