Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 918
  • 2 805
# 615
И двамата приемат на един адрес, а кабинетите им са врата до врата. Wink
От ляво е синът, от дясно- бащата.
Виж целия пост
# 616
Здравейте! Аз съм майка на 2 деца. Момче на 8, момиче на 4 год. Преди месец махнахме третата сливица. Първата седмица беше в къщи и всичко беше наред, но след това я заведох на градина за 1 сед. Разболя се от гнойна ангина. Излекувахме я с АНТИБИОТИЦИ !!!!!!Миналата седмица беше на градина и сега отново се разболява!!!!!! Защо става така незнам??? Много ми е тежко вече като я гледам болна и като продължавам да я тъпча с АНТИБИОТИЦИ! Дайте ми съвет КАКВО ДА ПРАВЯ????? Tired
Виж целия пост
# 617
 nedeva78 предполагам говориш за момиченцето? Много трудно е да ти се даде съвет - ние тук не сме лекари, а просто притеснени родитеи. Това което ще ти напиша аз или останалите майки е просто от опит и наблюдение на нашите собствени деца. Нормално е детето ти да боледува ходейки на градина. В групите се събират по 20 - 25 деца и много чеспо има кашлящи и сополиви сред тях. Ако имаш възможност си остави временно детенцето в къщи. Мария също години наред боледува, но като казвам боледува, тя беше месеци наред с температура, зелени сополи, кашлица и тем подобни..Личната ни лекарка беше против да я пускам на градина,  аз въпреки това я пуснах още на 2,4м. Но ми се налагаше  да я оставям за по - дълги периоди от време в къщи за да се закрепи. Така че като начало погледай си я малко в къщи. Засили и организма, детски витамини на пазара има много, купувай и много плодове и зеленчуци.  Аз лично за мен и моите деца намерих до голяма степен решение на нашите проблеми и в спорта, по конкретно плуване. Ние плуваме вече 2г, мога да кажа че наистина чувстително децата са  намалили боледуването.Това което казах и на една друга майка - комбинирай море  grinning039с планина newsm41. Ние със съпругът ми започнахме да използваме всяка свободна минуте да водиме децта на басейн или някъде извън мръсотиятя на града - Витоша, Рила, Пирин, дори и тук край София - над Банкя има много хубави местности с полянки където децата могат да играят.
Антибиотиците за съжалние когато детето е зле са неизбежно зло, но от тях имунната система на детето само ще отслабне, а ако е и  алергично като Мария става още по - трудно. Така че според мен трябва първо ти да се успокоиш, и да започнеш да търсиш най - доброто решение за твоите дечица.. Успех
Виж целия пост
# 618
 До Недева - първо трябва да се успокоиш!  Peace С нерви нищо няма да стане, разбирам те идеално...аз бях в същото положение по едно време - мислих че ще полудея от боледуванията на дъщеря ми, въртяхме се в едни порочен кръг, от който имах чувството че излизане няма... #Cussing out Но сега мога да се похваля(чук-чук да не ме чуе дяволът), че нещата са къде , къде по розови... Hug Вече дъщеря ми е на 7 и боледуванията са сравнително по леки и понарядко.  Peace Бъди оптимист! Нещата няма да се оправят като с магическа пръчка, трябва да мине време, организмът да се съвземе , а и малко раничко, след операцията  си я дала на градина... newsm78
Ще видиш , че ще има голяма разлика в боледуванията преди и след... Peace Успех!
Виж целия пост
# 619
Отново включване и от мен. Благодаря ти marychery опитвах се да изчета темата, но ... не успях. После в лутането и в други теми, забелязох първо усмивките, които си вмъкнала  и после прочетох. Дълго време си мисля, че разходките на по чист въздух трябва да имат ефект. Даже съм планирала един колкото успеем по-дълъг престой на балкана с малчо. Силно се надявам да помогне поне малко. Добра идея и за плуването. Сега само трябва да разуча, къде и как и дали в Пловдив можем да ходим с малчо.
Исках да питам тези от вас, които прочетат постинга ми: 
smile3525

Има ли сред вас майки на дечица с проблемна трета сливица, която не е била отсранявана, а времето и 'още нещо' да са помогнали и излекували?

Утре ще водя на преглед пак малчо, да му видят небните сливици, че и те бяха зле преди месеци, а аз вече не мога да преценя. Искам и аз пак да го пусна на ясла. Ходил е общо 7 дни на ясла и останалото време до 3 месеца е боледувал и сме се лекували. Затова го спрях, защото като сме болни ми е още по-трудно. Оставих плановете за връщане към работата, което ми костваше много нерви, докато го приема, че е за по-добро. Пак ще пиша защото исках още ад питам нещо, но сега детето зове.
Виж целия пост
# 620
Доц. Тодоров - ИСУЛ,
GSM 0888308914
частен кабинет -  ул. Димитър Хаджикоцев 102А, тел.865 10 71 - записва и приема от 17 - 19 часа.
Но незнам дали е бащата или синът... Wink
Успех!  Peace

    Благодаря ти, но това е на бащата, а на мен ми трябва на синът. По-принцип знам къде е кабинетът, но не знам в кои дни преглежда и ми се искаше да се обадя предварително..
Виж целия пост
# 621

Има ли сред вас майки на дечица с проблемна трета сливица, която не е била отсранявана, а времето и 'още нещо' да са помогнали и излекували?

Да! При дъщеря ми, а сега и малкия е с "проблемна" трета сливица и го лекуваме успешно, засега, с хомеопатия.  Peace
Виж целия пост
# 622
Доц. Тодоров - ИСУЛ,
GSM 0888308914
частен кабинет -  ул. Димитър Хаджикоцев 102А, тел.865 10 71 - записва и приема от 17 - 19 часа.
Но незнам дали е бащата или синът... Wink
Успех!  Peace

    Благодаря ти, но това е на бащата, а на мен ми трябва на синът. По-принцип знам къде е кабинетът, но не знам в кои дни преглежда и ми се искаше да се обадя предварително..

Пак ще ти напиша, че преглеждат на един и същ адрес. Телефона също е един и за двамата.
Виж целия пост
# 623
          Благодаря ти, понеже е мобилен телефон не мислех че отговарят и двамата на него... Още утре ще звънна да проверя  Peace
Виж целия пост
# 624
          Благодаря ти, понеже е мобилен телефон не мислех че отговарят и двамата на него... Още утре ще звънна да проверя  Peace

Ей, жено...я се стегни и чети   Laughing Има написан стационарен телефон за частният кабинет.
Виж целия пост
# 625
Има ли сред вас майки на дечица с проблемна трета сливица, която не е била отсранявана, а времето и 'още нещо' да са помогнали и излекували?
Да! При дъщеря ми, а сега и малкия е с "проблемна" трета сливица и го лекуваме успешно, засега, с хомеопатия.  Peace
Благодаря bendji2710 , аз лекувах малчо с Линфомиозот и не съм сигурна дали сега ще го напиша правилно Pupillus & Chamomile хомеопатия. След минути тръгваме към джипито да погледне небните сливици дали са вече добре. Малчо е на 2г. и 7 мес.
Колко голяма беше дъщеричката ти, когато е имала проблем? С какво лекувахте? Виждам че и ти си от Пловдив, къде се консултирахте, моля те сподели подробности. Прости ако ще те накарам да се повтаряш, ако все пак си писала и преди за това, моля те да ми дадеш линк. Много благодаря.
Една съседка ми подхвърли за спрей ИРС 19, днес ще питам и за него. Тя успешно била излекувала хъркането, хремата и дишането с отворена уста, сега се замислям, че не разбрах дали е лекувала трета сливица или просто горните проблеми.
Виж целия пост
# 626
а и малко раничко, след операцията  си я дала на градина... newsm78

Точно това се чудя  Thinking Колко време ще е най-добре да я задържа вкъщи след операцията? Трябва да си планирам отпуска след болничния, може би  Thinking
Виж целия пост
# 627
Нати, Калина е станала голям сладур( тя си беше де, но на тази снимка направо сияе) Flowers SunflowerЗа отпуската - съвет от от препатил. Вземи си поне две седмици. Аз май вече ти писах че си имаш право на болничен. От болницата един ден, от личната 6 и от ЛКК комисия още 4 дена. А може и повече да си го продължиш ако решиш. Но според мен поне 2 седмици си я остави в къщи.
Фанита, Френгов ми беше изписал за Мария ИРС 19. При нас нямаше ефект. Той преди да вземе решение за операция я лекува около 5м и едва тогава след като видя че няма ефект прегложи да махнеме  третата сливица.
Виж целия пост
# 628
Нати, Калина е станала голям сладур( тя си беше де, но на тази снимка направо сияе) Flowers SunflowerЗа отпуската - съвет от от препатил. Вземи си поне две седмици. Аз май вече ти писах че си имаш право на болничен. От болницата един ден, от личната 6 и от ЛКК комисия още 4 дена. А може и повече да си го продължиш ако решиш. Но според мен поне 2 седмици си я остави в къщи.

Мерси  Grinning

Тъкмо изчистихме секретите с капките Сперсадекс и 1 седмица беше ок положението, но ето че пак тръгнаха сополите и съответно кашлицата. През нощта отново повръща от секретите и кашлянето  Rolling Eyes Чудя се, мога ли толкова скоро, след като й ги слагах /10 дни/, да ги започнем отново  Thinking Но пък иначе рискуваме отново да направи някой отит  Tired
Виж целия пост
# 629
marychery , макар че съвета ти за отпуската е към Нати и аз ще се възползвам от него Hug тъкмо и аз това се питах колко време трябва след операцията за да се възстанови и ето че си отговорила- благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия