Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 921
  • 2 805
# 585
Аз мисля, че е по добре да се махнат, дъщерята мисли , че не е добре. Какво ще ме посъветвате?

Защо не консултирате детето с още един специалист УНГ и ако се потвърди диагнозата може би и дъщеря ви ще преосмисли решението си.
Двама лекари казаха, че е за махане.Една от поликлиниката и една УНГ от Трета градска .А онзи ден детето ни стресна, като каза,че не чува с дясното уше.
Това, че не чува изобщо не е за подценяване. Това е много по-голям проблем, отколкото самата трета сливица и гнойните ангини...
Аз съм 100% за операция когато се налага. може би така ще те посъветват и повечето майки тук, минали по този път.  Peace
Но е добре да се види състоянието на ушето, да се направят небходимите изследвания и да се действа навреме!  Peace
Виж целия пост
# 586
Аз мисля, че е по добре да се махнат, дъщерята мисли , че не е добре. Какво ще ме посъветвате?

Защо не консултирате детето с още един специалист УНГ и ако се потвърди диагнозата може би и дъщеря ви ще преосмисли решението си.
Двама лекари казаха, че е за махане.Една от поликлиниката и една УНГ от Трета градска .А онзи ден детето ни стресна, като каза,че не чува с дясното уше.
Това, че не чува изобщо не е за подценяване. Това е много по-голям проблем, отколкото самата трета сливица и гнойните ангини...
Аз съм 100% за операция когато се налага. може би така ще те посъветват и повечето майки тук, минали по този път.  Peace
Но е добре да се види състоянието на ушето, да се направят небходимите изследвания и да се действа навреме!  Peace
  PeaceНепременно идете на лекар и вижте състоянието на ушите.Важно е да се направи тимпанометрия, за да се види има или не вода в средното ухо.
Виж целия пост
# 587
Благодаря за отговорите, ще се постараем да направим необходимите изследвания.В момента е на 3 вида капки,след антибиотик.
Виж целия пост
# 588
Чудя се! , в тази тема наистина повечето ще те посъветват да я махате  Simple Smile Важното е да попаднете на добър специалист, който да направи всички необходими изследвания преди това и добра операция. Успех!
Виж целия пост
# 589
Аз само да си кажа - нашата лична лекарка е също в Трета градска болница. Така че сме ходили и при УНГ там - д-р Вълева. Садка жена е, много симпатична. Но щом става въпрос за намаление на слуха и трета сливица, според мен поне, си заведете детето на добър специалист. Координати в темата има много. И в Исул и в Транспортна болница могат да направят тимпанометрия, и ако решат че възрастта позволява аудиограма, и съответно да преценят състоянието на сливицата и влиянието и върху ушите.
Виж целия пост
# 590
Да се разпиша и аз тука.Дъщеря ми е на 4 годинки и както е тръгнало ,няма да ни се размине "премахването" на третата сливица.Не съм изчела всичко,т.к. нямам време и ще помоля,ако някой ме насочи или ми даде координати за Русе.Аз съм от Разград и  имам съображения относно в нашия град,да и` се извърши тази манипулация.Благодаря предварително!    bouquet
Виж целия пост
# 591
А онзи ден детето ни стресна, като каза,че не чува с дясното уше.

При това положение, и аз смятам, че трябва да се махне.
Нашият случай е аналогичен. След поредния отит и дъщеря ми казва, че не чува с дясното уше, пък и тимпанометрията го показва  Rolling Eyes Затова насрочихме и дата за махане на сливицата.
Виж целия пост
# 592
Нати много стиснати палци за операцията щом сте насрочили дата това е добре, аз тази седмица ще  говоря с лекаря и ние да си насрочим дата  че вече е време
Виж целия пост
# 593
Нати много стиснати палци за операцията щом сте насрочили дата това е добре, аз тази седмица ще  говоря с лекаря и ние да си насрочим дата  че вече е време

Благодаря  Simple Smile
Ще кажеш кога да стискаме и на вас  Wink
Виж целия пост
# 594
Нати, как се ходи в транспортна болница? Трябва ли направление? Или са само платени прегледите? Знам от преди, че там са много добри лекарите. Аз ходех в транспортна, защото работех в ЖП Завода.Даже водеха чуждестранни дипломати или служители при тях. Но от 6 години не съм ходила натам и не знам в момента как се действа.Вие къде сте се записали за операция?Сина го оперираха преди години в 1-ва градска, а дъщерите в МВР болница.

Извинявам се, но няма начин да изчета всичко написано.Операциите не се ли правят само до април?И после чак септември.До колкото си спомням лятото не правеха операции.
Виж целия пост
# 595
Правят и през лятото. PeaceОперацията на моята дъщеря беше на 12.06 миналата година в Транспортна болница при д-р Френгов. Peace
Успех !!!  bouquet
Виж целия пост
# 596
Нати, как се ходи в транспортна болница? Трябва ли направление? Или са само платени прегледите? Знам от преди, че там са много добри лекарите. Аз ходех в транспортна, защото работех в ЖП Завода.Даже водеха чуждестранни дипломати или служители при тях. Но от 6 години не съм ходила натам и не знам в момента как се действа.Вие къде сте се записали за операция?Сина го оперираха преди години в 1-ва градска, а дъщерите в МВР болница.

Платен е прегледът - 30 лв. Тимпанометрията е 15 лв.
Уговорихме се с д-р Френгов да я оперира в началото на април.
Виж целия пост
# 597
Засега решихме да го заведем при Василев, ако се налага още нещо по натам ,може да запишем и при друг.Благодаря!
Виж целия пост
# 598
Ами Василев също е много добър лекар, той ще направи необходимите изследвания.
Лорка, как сте, Лорена добре ли е вече, сложихте ли ваксината?
Виж целия пост
# 599
Ами Василев също е много добър лекар

Да  Peace Бяха го препоръчали на една колежка за детенцето й и тя е много доволна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия