Третата сливица-лечение,мнения,препоръки - 2 част

  • 331 883
  • 2 805
# 1 620
kali 7, мен това, че най-вероятно има увеличена 3-сливица ме насочи намалението на слуха, което аз не бях забелязала до преди няолко месеца. Като добавим хъркането, спането с отворена уста, сополите, бях 90 % убедена, че причината за всичко е 3-тата сливица..Така се и оказа. То беше очебийно. Като говоря тихо, дъщеря ми ме караше да повтарям, докато не ме чуе добре. Започнах да се замислям дали не си играе с мен и не й е забавно да ме кара по няколко пъти да повтарям, а да си чува. Да, ама НЕ.
Ти сама можеш да забележиш сега дали има разлика в слуха. Ако много те тревожи, дали всичко си направила, не пречи и да направиш изследване на слуха-тимпанометрия и аудиограма. Не се вини излишно!
Виж целия пост
# 1 621
sunshine3 , благодаря ти Hug наистина сега не ме кара да повтарям и си мисля че няма проблем, явно лекаря си знае работата и хубаво ми е казал че всичко е наред
Виж целия пост
# 1 622
като ви чета и си мисля, на нас ни махнаха сливицата но не са ни изследвали слуха newsm78, малкия се чувства добре, та с риск да изляза параноична си мисля не трябваше ли да му направят изследванията при операцията, преди нея вглеждайки се прекалено в детето си мислех, че недочува, но не бях сигурна, споделих това с доктора и той след прегледа каза че всичко е нормално. От друга страна тръгвайки пак на градина го хвана и първия вирус...
    След оглед на тъпанчето с ония най-прости разширяващи се тръбички /не знам как се казват/ докторът има или няма подозрения за течност в средното ухо. Ако има някакви, би следвало да препоръча по-специално изследване на слуха, ако е рекъл, че няма проблем, довери му се...
    Имах големи надежди, че след кошмарната зима, в която повече си седях вкъщи с болно дете, отколкото да ходя на работа, и след 40 дни стоене вкъщи - 30 преди и 10 след операцията на трета сливица, детето ще тръгне на градина и аз ще мога 2 седмици да си почина между двете деца преди да  родя... За съжаление, на четвъртия ден от градината вече имаше хрема и гърлобол. Само че виждам как сега хремата минава много по-бързо от преди. Дано да са зекрапи малко, та поне докато съм в родилния дом да ходи на градина, че няма кой да я гледа...
    Иначе на дребната й правиха аудиограма и слухът й е нормален, но тя откак чу нещо за недочуване, взе да се преструва. Стои с гръб и аз я викам, тя въобще не се обръща. Като кажа много тихо "Искаш ли сладелод?", тя цялата подскача, веднага се обръща и казва "Какво дали искам? Сладолед ли?"
Виж целия пост
# 1 623
    След оглед на тъпанчето с ония най-прости разширяващи се тръбички /не знам как се казват/ докторът има или няма подозрения за течност в средното ухо. Ако има някакви, би следвало да препоръча по-специално изследване на слуха, ако е рекъл, че няма проблем, довери му се...
Seni, така е...с фунийката д-ра вижда, че тъпанчето е хлътнало и бледо. Така беше и при нас.
Виж целия пост
# 1 624
seni, благодаря и на теб наистина ме успокоихте с sunshine3 Hug наистина сте прави щом лекаря така е преценил наистина ще се доверя Hug Seni а на теб стискам палци всичко да е наред с малката кукла и с бебчо Peace
Виж целия пост
# 1 625
Ние пак отлагаме операцията  Crazy Дечко много кашля и няма да има време да оздравее и пуснем изследвания до вторник. Ще се изям от яд! Сега говорих с Френгов и евентуално, ако се освободи място някъде началото на юли. Тъпа работа, ей!

Но да ви кажа, като му се обадих и започнах с "имаме дата за операция..." и той ме прекъсна- "Да, звънял съм Ви за да Ви уведомя, че операцията минава по ЗК". Т.е. на всички, които имаме дати и може да минем по ЗК, той се е обаждал по тел. После аз го прекъснах и продължих по същество  Laughing
Виж целия пост
# 1 626
m.a.y съжалявам че така се е получило. Неприятно, но така е по - добре. Сигурна съм че Френгов ще намери време да ви смести.
Виж целия пост
# 1 627
хм
освен да му звънна, да видим на мен какжо ще каже Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 628
Чут-Чут, ако искаш звънни. За коя дата ви е операцията? Той май спомена, че това било до края на юни, но може и да не съм разбрала. Но май е звънял на всички по списъка.
Дано да минете по каса.
Виж целия пост
# 1 629
е нема шматка като мене
имам на френгов телефона, но на визитка. онзи ден на 9 някой ми звъня непознат номер, но бях на оперативка и не можах да вдигна. е днес вадейки визитката д аму звънна, виждам непознатия номер от онзи ден ooooh!
звънял ми е
ама днес не ми вдигнах
стискайте плаци утре да вдигне и да минем по здравната каса Praynig
но малкия ми е с много висока температура, кашля, ако и утре е така, ще ходя направо до доктора Cry
Виж целия пост
# 1 630
Чут Чут говори ли с Френгов? Стискам палци детенцето бързо да се оправи.
А Френгов обикновено си вдига телефона, може да е бил горе в отделението или в операция  когато си  му звъннала. Аз съм му звъняла и в 10 вечерта и той си вдига телефона.
Виж целия пост
# 1 631
Чут Чут  дано детенце се оправи бързичко Peace, пък и да се свържите с доктора Peace Hug
Виж целия пост
# 1 632
Чут-Чут, ама вярно си шматка Simple Smile Аз съм си записала телефона му и както пише мери-чери съм му звъняла по спешност по нощите...при това в събота! и ми е вдигал. Да кажа, че съм му звъняла заради бебето ми да се консултираме и е отговарял с охота  ooooh! Срам ме хваща, като се сетя, но като нямаше кой да попитам друг  Embarassed Даже тогава ми каза, че ако бях звъннала малко по-рано е можело да дойде до болницата и да види бебока. Отплеснах се, но защото не го бях споменавала  Crazy
Чут-Чут ще минете по касата щом ти е звънял Simple Smile Само дано детенце оздравее...че и ние сме на този хал, само където няма темп  Confused От днес е с прекрасни сополи  ooooh!
Добре, че е форума
Виж целия пост
# 1 633
Вики е зле,Френгов иска да отложи операцията, не мога да му сваля температурата, но вси4ко е само сливицата, нито има зачервено гърло, нито нищо, само силно възпалена сливица мамка му
ако и днес не свали темп, педиатъра няма да ни даде да оперираме
кво ще го правя туй дете още 6 месеца така болно, не знасм
ако не оперираме на 24 съм решила, че запо4вам вси4ки бабини, дедини и тн ила4и, които познавам Confused
иначе за здравната каса доктора каза - до петък ще ти звънна, за да ти кажа окончателно, ще мине ли по касата Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 634
А колко време след операцията,децата спират да хъркат
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия