Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 613
  • 1 127
# 810
Да правена ми е, всичко уж било в норма, само дето тогава не искаха да я горят че имала разклонения иначе била малка, и трябаше след промивки с Тантум Роса да видим дали се затваря сама... уж се затваряла и д-р Томов каза да ида септември, да ама на мен ми се промени течението, и реших да ида при първата лекарката, пред чийто кабинет попаднах, тогава и прокървиш преди въпросния преглед. сега чакам резултати от цитонамазка, ама кво  от това като моито безпокойство не е минало  Cry
Не се тревожи,щом биопсията е наред.Но ,според мен, раничката трябва да се махне.Защо не отидеш при някой гинеколог-онколог?
Какво пише на биопсията ти?
Виж целия пост
# 811
Същата история съм и аз - имам една раничка, цитонамазката е първа група.
Един казва да чакаме докато родиш и тогава ще се занимаваме с нея. Нито ме пита кога ще раждам. Аз още нито съм бременна нито смятам да раждам скоро. Друг ми казва нищо, че не си раждала трябва да се изгори с лазер. На кого да вярвам #Cussing out.Просто нямам думи. Колкото лекари толкова и мнения.
Виж целия пост
# 812
Същата история съм и аз - имам една раничка, цитонамазката е първа група.
Един казва да чакаме докато родиш и тогава ще се занимаваме с нея. Нито ме пита кога ще раждам. Аз още нито съм бременна нито смятам да раждам скоро. Друг ми казва нищо, че не си раждала трябва да се изгори с лазер. На кого да вярвам #Cussing out.Просто нямам думи. Колкото лекари толкова и мнения.
Може би е по-добре да я изгориш. Аз имах така раничка, която нищо не правихме. 3,5 г. по-късно стана дисплазия, правих биопсия и лазер. Сега пак имам клетки с дисплазия. Това е предраковото състояние. Успех.
Виж целия пост
# 813
Същата история съм и аз - имам една раничка, цитонамазката е първа група.
Един казва да чакаме докато родиш и тогава ще се занимаваме с нея. Нито ме пита кога ще раждам. Аз още нито съм бременна нито смятам да раждам скоро. Друг ми казва нищо, че не си раждала трябва да се изгори с лазер. На кого да вярвам #Cussing out.Просто нямам думи. Колкото лекари толкова и мнения.
Може би е по-добре да я изгориш. Аз имах така раничка, която нищо не правихме. 3,5 г. по-късно стана дисплазия, правих биопсия и лазер. Сега пак имам клетки с дисплазия. Това е предраковото състояние. Успех.
Подкрепям.Не бива да се оставят нещата така,рака на шийката на матката се развива бавно,но аз не бих рискувала да имам подобно образувание,което е бомба със закъснител.
Виж целия пост
# 814
благодаря ви! ще я горим значи! да ходих при гинеколог-онколог д-р Томов във Св. Марина и май на него му имам повече доверие а и ДесиХ2,права си, бомба със закъснител е..

на биопсията ми пише- Cervicitis chronica
Виж целия пост
# 815

на биопсията ми пише- Cervicitis chronica

Това означава хроничен цервицит.  И на моята биопсия от юни м.г. пишеше същото. Било възпаление на шийката. Според лекарката, при която ходех тогава (имам й пълно доверие, смених я по друга причина) всяка втора жена, която води полов живот получава това възпаление. При мен и теб е станало хронично. Сега, повече от 1 г. по-късно нямам това възпаление.  Grinning
Успех. Отърви се от раничката. На моя позната са я горили преди повече от 6 г. и нова не се е появила.
Виж целия пост
# 816
Това означава хроничен цервицит.  И на моята биопсия от юни м.г. пишеше същото. Било възпаление на шийката. Според лекарката, при която ходех тогава (имам й пълно доверие, смених я по друга причина) всяка втора жена, която води полов живот получава това възпаление. При мен и теб е станало хронично. Сега, повече от 1 г. по-късно нямам това възпаление.  Grinning
Успех. Отърви се от раничката. На моя позната са я горили преди повече от 6 г. и нова не се е появила.

Мерси, Киа!  Hug със сигурност ще го направя! Голям кураж ми давате всички, мерси  Hug
Виж целия пост
# 817
dzatara  , успех. И не се притеснявай.  Grinning
Виж целия пост
# 818
И на мен ми изгориха раничката тази седмица.За сега нямам никакви течения, но аз се притеснявам малко за това,че всеки момент трябва да ми дойде менструацията. А тук ,колкото съм прочела, раничката трябва да се обработва след менструацията.Може ли това да е проблем? Cry
Виж целия пост
# 819
Laluna, не знам дали ще е проблем. Според мен е трябвало да изчакаш МЦ да ти мине и тогава.
Дано всичко да е ок с теб.  Praynig  Hug
Виж целия пост
# 820
Момичета при първия мензис след горене на раничката могат ли да се ползват тампони?
Виж целия пост
# 821
Мисля,че по-добре да не ползваш тампони поне 2 месеца. Поне аз така ще правя. Макар че докторът ми каза,че трябва да се пазя само 5 дена.
Виж целия пост
# 822
и аз споделям мнението, че е по-добре да изчакаш. И при мен ме посъветваха по-внимателно с тях.
Виж целия пост
# 823
И аз имах раничка. Получих я почти 2 години след раждането на дъщеря ми, а разбрах за нея миналия месец.
Dнес ходих да ми я изгорят с ток. Никак не боли и за моя радост мина много леко.  Simple Smile  Казаха ми след 3 месеца да отида на контролен преглед. 
Виж целия пост
# 824
И аз имах ерозио, с големина 1 стотинка, гориха ми я на 16-ти този месец, никак не боля, но след горенето се получи обилно жълтеникаво течение, което все още продължава. Някоя от вас получавала ли е такова течение? Доктора ме предупреди, че ще последва отделяне на секрет, но дали е нормално седмица след това да го има още?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия