Раничка на шийката на матката *Б*

  • 398 616
  • 1 127
# 855
Бпагодаря много за отговора и на Suprema!   bouquet Аз не се притеснявам толкова от самата процедура с лазер, а по-скоро притеснението ми беше свързано с това, че моята лекарка ( която смятам, че е добра и и имам доверие ) ми каза, че ще ми правят електрокоагулация. Доста хора смятат, че този метод е остарял и не трябва да се прави.....  Все пак предполагам, че има значение и кой ти прави самата манипулация.  newsm78 Вече разбрах, че е важно раничката да се изгори  и не смятам да го отлагам много.
Виж целия пост
# 856
Бпагодаря много за отговора и на Suprema!   bouquet Аз не се притеснявам толкова от самата процедура с лазер, а по-скоро притеснението ми беше свързано с това, че моята лекарка ( която смятам, че е добра и и имам доверие ) ми каза, че ще ми правят електрокоагулация. Доста хора смятат, че този метод е остарял и не трябва да се прави.....  Все пак предполагам, че има значение и кой ти прави самата манипулация.  newsm78 Вече разбрах, че е важно раничката да се изгори  и не смятам да го отлагам много.
Имаш ли биопсия на раничката,редно е да се направи.
Виж целия пост
# 857
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.
Виж целия пост
# 858
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.
Аз бих искала биопсия,за да знам каква е причината за раничката,Колпоскопията също ще помогне в тази насока.
Виж целия пост
# 859
Благодаря за съветите ДесиХ2!
Виж целия пост
# 860
Да, няма да е лошо да ти го направят като изследване. Така ще знаеш, че не е пропуснато нищо. Тя пак си е хистология и съответно е субективна, но е добре да се има
Виж целия пост
# 861
здравейте и от мен. нова съм в този форум, макар да го чета редовно Laughingвиждам, че доста жени са имали моите проблеми. накратко: имам раничка от 2 г., като ми казаха, че няма нужда да се гори, защото не съм раждала. от повече от година и полвина правя опити да забременя, всичките ми изследвания до момента са ок, няма видима причина. гинеколожката ми каза, че раничката може да е причина за това и следва да се третира с лазер. според личния ми лекар, който също е гинеколог, преди раждане не трябва да се прави и трябва задължително да потърся друго мнение. бихте ли ми препоръчали някой Cryаз от години посещавам д-р ралчева /работи в раковата б-ца/ и съм чувала, че е доста добра. а лазерът ми е след 10 дни, не знам какво да правя Praynig м/у другото от пап1 стана пап 2, което май е ок, но явно се развива
Моята братовчедка не можеше да забременее дълго време и най-накрая разбра , че има раничка. Ходи при д-р Бобчев, изгори я /а тя беше доста голяма/ и сега се радва на две годишния си син.  А до колкото знам д-р Ралчева е ученичка на д-р Бобчев. Така , че потърси го ако искаш за второ мнение. И успех. newsm10 няма страшно като си при добър специалист
Виж целия пост
# 862
Не, нямам биопсия. Назначена ми е колпоскопия. Резултатът от цитонамазката ми е PAP І и предполагам, че затова не се налага биопсия.
Аз бих искала биопсия,за да знам каква е причината за раничката,Колпоскопията също ще помогне в тази насока.

И аз имах раничка. Изгориха ми я (юли 2006г.), като преди това ми направиха биопсия, не само за мое спокойствие !!! Важно е да се знае дали има изменения в клетките. Не съм раждала, бях много притеснена, но всичко мина и замина.
Сега си следя цитонамазката на всеки 6 месеца.

Успех и спокойствие.
Виж целия пост
# 863
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.
Виж целия пост
# 864
Отиди на лекар да те прегледа и задължително да ти вземе цитонамазка. Иначе ще се страхуваш постоянно. Успех.   Hug
Виж целия пост
# 865
zenata  преди раждане не трябва да се гори ако ВЕЧЕ си бременна,защото третираното място губи еластичността си и може да се разкъсаш при раждането  Confused
моята я откриха през бременността, получавах кръвоизливи от нея и през 10 дена бях на преглед, защото не знаех дали е тя или нещо не е наред с бебето, голям стрес  Crazy
сега изчаках 9 месеца след раждането, в момента чакам резултатите от цито-то и ще видим какво и кога ще правим с д-ра по въпроса  Thinking
 
но при положение че се опитваш да забременееш моя съвет е - по-добре е да решиш проблема сега и да изчакаш един възстановителен период , хем да се оттърсите от психическото напрежение на опитите  Sunglasses, и да започнете "свежи" опити !

УСПЕХ  Hug
Виж целия пост
# 866
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.
Ели, аз на твое място бих се притеснила достатъчно, че да отида незабавно на лекар Naughty
Виж целия пост
# 867
преди около 4 години ми откриха раничка но не сам ходила да ме лекуват. сега усещам че ми еподуто и ме боли при полож акт. Кажете ми опасно ли е.
Ели, аз на твое място бих се притеснила достатъчно, че да отида незабавно на лекар Naughty

Недей така девойке. С това шега не бива - 4 години са доста време, отиди на лекар възможно най-скоро и направи цитонамазка задължително заради твоето здраве, спокойствие и бъдеще!!! Peace
Виж целия пост
# 868
Здравейте,
родих преди 7 месеца и имах раничка на шийката на матката.
Направих си изследванията след първия ми цикъл след раждането - резултата беше ПАП 1 и ПАП 2, но раничката беше доста голяма.
По препоръка на доктора я изгориха с ток на 23 септември. Появи ми се някакво жълтеникаво течение,  което се промени в кърваво  3-4 дена след това горене.
Колко време продължава това кървене ? - при мен не спира и това си е.

Виж целия пост
# 869
в крайна сметка Ралчева каза, че засега няма да се горим, защото се оказа, че спермограмата ни е кофти. каза, че първо следва да видим положението със съпруга ми, а раничката е спокойна, без изменения, цитонамазката си е ок и така....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия