Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви теми се обсъждат във форума?
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви теми се обсъждат във форума?
-
Какви са препоръките за лечение на епилепсия и какви са възможните методи за лечение на епилепсията?
Във форума се споделя информация за лечението на епилепсия, включително препоръки за лекари, лекарства и рехабилитация. Потребителите споделят своя опит с различни лекарства като Депакин, Сабрил, Конвулекс, Ламиктал и други, както и техните странични ефекти и ефективност. Препоръчителното лечение включва консултации с невролози, изследвания като ЕЕГ и видео-ЕЕГ, както и прием на лекарства. Рехабилитацията и психологическата подкрепа също се препоръчват. Лечението обикновено включва медикаментозна терапия, като изборът на лекарства зависи от вида и честотата на пристъпите. В някои случаи може да се препоръча хирургично лечение за резистентни на лекарства случаи. Алтернативни методи като йога, рейки и хомеопатия могат да се използват като допълнителни терапии след консултация с лекар.
-
Какви са симптомите и лечението на синдрома на Уест?
-
Какви са препоръките за рехабилитация при епилепсия?
-
Може ли личният лекар да назначи изследвания на серумните нива на конвулекс, АСАТ и АЛАТ или трябва да отида при невролог?

Здравейте незнам каква взъзка имат двете диагнози но моята дъщеря има "Хиперкенетични разтройства" и "Епилепсея-кпп" ако някои знае нещо по въпроса ще бъда много благодарна за информацията
Това за хиерактивността и епи ми го каза доц.Божинова.Когато бяхме на преглед при нея тя сама видя за какво става дума,но доста търпеливо "изтърпя"прегледа и ни обясни за тази връзка.Макар,че не можело да се определи дали хиперактивността води до епи или обратното!При нас първо дойде диагнозата епи и после се отключи хиперактивност/която се надявам да сме оставили вече в миналото
