Градината - идеи и решения

  • 155 277
  • 285
# 120
Заповядай Дидка добре ще ми дойде още някои да ми помага  hahaha Joy
Виж целия пост
# 121
abigale,  на този сайт има календар на това през кой месец какво се прави с дръвчетата: подкастряне, пръскане...
Виж целия пост
# 122
 Hug, Laurus Grinning!
Ще си го ползвам с удоволствие. Винаги ми е било слабо място.  Hug

Да сте чували за Flora- та нещо? Обикновено е около 8-ми март. Тази година как ще е?
Виж целия пост
# 123
Засадих стръкчета чимшир в пясък, бях чела някъде, че така се хващали. Нека, ако някой е садил чимшир да сподели, защото това ми е пореден опит и не съм сигурна дали правя всичко както трябва.
Виж целия пост
# 124
Това е достатъчно. Peace Остава да поддържаш постоянна влага на пясъка и да е на сянка и завет (и да не замръзва). След няколк месеца вероятно ще имаш вкоренени резници.
Все пак зависи и от самите разници- най-добре е средно между дърво и зелено клонче. По принцип вечнозелените се вкореняват август-септември, но чемшира не е много претенциозен. Peace
Виж целия пост
# 125
Това е достатъчно. Peace Остава да поддържаш постоянна влага на пясъка и да е на сянка и завет (и да не замръзва). След няколк месеца вероятно ще имаш вкоренени резници.
Все пак зависи и от самите разници- най-добре е средно между дърво и зелено клонче. По принцип вечнозелените се вкореняват август-септември, но чемшира не е много претенциозен. Peace
Много ти благодаря! Ей, сега ще ги прибера на сянка, че аз ги бях изкарала да се пекат.
Виж целия пост
# 126
За по бързо вкореняване аз ползвам жълт Кристалон. Поне при мушкатото е ефикасен.
Виж целия пост
# 127
ZuzyM,
на нас ни предстои начинанието с басейна. Имаме изкопа, който е наследство от странна, стара маза, вкопана насред двора на новозакупената ни къщичка.
Интересувам се отоплявате ли басейна или разчитате само на слънчицето, как почиствате басейна и как източвате водата? Зазимявате ли по някакъв начин?
Сигурно не се сещам за милиони неща, които са необходими за това съоръжение. Каквото и да напишеш, все ще ми е от полза /мисля, че и на другите във форума/. Имате прекрасно място за почивка!  Hug
Виж целия пост
# 128
Бях питала преди как се засажда чемшир и ми бяха отговорили,че през февруари или март се посажда направо в градината....и само това.
Виж целия пост
# 129
Бях питала преди как се засажда чемшир и ми бяха отговорили,че през февруари или март се посажда направо в градината....и само това.

Ами на единият ни двор така го засадихме. Спомням си че начуквахме отдолу клонките, за да се вкорени по- бързо и наистина почти не даде фира  Grinning. Само че трябва всеки ден да се полива, защото ако се засуши ще изсъхне.
http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2573049 Тук се вижда част от него, само че още не е подкастрен.
Виж целия пост
# 130
Записвам се да следя темата.

Около блока сме оградили с малка дървена оградка, за да не се превърне в паркинг.
Не е достатъчно обаче и мисля да добавим жив плет, за да се изолира допълнително.

Като първа стъпка съм си купила препарат, който унищожава бурените, а след това може да се засее нещо друго.
Някой знае ли към кого да се обърна за да мога да закупя пръст в достатъчно количество. Тази която е около блока е доста замърсена от околните строежи.
Виж целия пост
# 131
привет,

виждам, че доста сте изписали за градината и оформянето й.

аз градина нямам, но съм почти окупирала тази на свеки. Twisted Evil
попаднах на интересна идея, която смятам сега да реализирам.
тук съм писала по-подробно линк

кокретно това е спирала за подправки, която стои много декоративно  Peace
Виж целия пост
# 132
ау страхотна тема  bouquet, точно това ме вълнува
сега ще почвам отначалото и после ще се включа с адреси и въпроси  Mr. Green
Виж целия пост
# 133
Цитат
ZuzyM,
на нас ни предстои начинанието с басейна. Имаме изкопа, който е наследство от странна, стара маза, вкопана насред двора на новозакупената ни къщичка.
Интересувам се отоплявате ли басейна или разчитате само на слънчицето, как почиствате басейна и как източвате водата? Зазимявате ли по някакъв начин?
Сигурно не се сещам за милиони неща, които са необходими за това съоръжение. Каквото и да напишеш, все ще ми е от полза /мисля, че и на другите във форума/. Имате прекрасно място за почивка!  Hug
Басейна се намира на много слънчево място и не го отопляваме.Пълним го началото на юни и след седмица водата става за къпане.Почистваме го с една мрежичка всеки ден отгоре,а отделно има помпа отвън в една шахта,чрез която се филтрира водата всеки ден по около час .Около месец не слагаме никакви препарати,но после я поддържаме цялото лято с препарати.
Водата се източва пак с помпата.
Зазимяваме го като спадаме нивото на водата под това на помпата и хвирляме вътре около 50 пласмасови бутилки,при евентуално замръзване бутилките поемат  да не се счупи кофража.А отгоре го покриваме с едно платно като брезент да не се пълни с разни мръсотий и напролет изпомпваме цялата вода мием го и така.
Ако имате други въпроси питайте дано съм обяснила разбираемо
Виж целия пост
# 134
Записвам се, да ви следя, много хубава тема Simple Smile

Търся си лавандула, но не на семена, а разсад. Миналата година сях, е как поне едно семенце не поникна newsm78. Имате ли идея дали се продава отгледана? И дали мога вече да почна да я търся?

И да се похваля, имам цъфнали минзухари на вилата http://www.snimka.bg/album.php?album_id=216292&photo=10, от тук нататък Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия