Арабско слънце днес блести-при нас пиши и ти!-53

  • 18 472
  • 307
# 195
аз съм тук като гледам и НАДЯ е тук
а ти -иска или дай описание или пусни снимка ,за да знаем ако намерим някого да му дадем инфо то така на сляпо не става Whistling другия вариант ве4е ти го предложиха заминаваш на екскурзия някъде и на място си търсиш
Потърси и в агенциите за запознанства, там има араби, които са в България или близките нам страни
Виж целия пост
# 196
Благодаря на всички за съветите още веднъж!  Hug
Може ли да ви попитам нещо на кулинарна тематика? С какви продукти се приготвят дюнерите в арабските страни? Слагат ли им домати, краставици, картофи и зеле? И най-вече само пилешко месо ли се използва за приготвянето им? newsm78
Аз съм голяма фенка на дюнерите.   chef
Виж целия пост
# 197
добра ви вечер момичета!
Сега си спомних след като Лили спомена,че неделя е работен ден в арабските страни ,та затова май не сте много активни някои днес Simple Smile,но ние в БГ ще гледаме да наваксаме  Mr. Green
Днес съм много доволна от моя хабиби,сготви вкусно пиле с арабски подправки и ориз пак по арабски,гледа малкия ,а аз на кафе с една колежка от студентството Party...като се прибрах бях огладняла като звяр ooooh!,а уж диета ще карам....хайде от утре LaughingИначе не да се хваля,но знам доста арабски рецепти и аз и с удоволствие готвя HugЛюбим десерт ми е кнафа Heart EyesОпитвали ли сте??

Лили,ти питаше каква ми е арабската връзка??(още не знам как да вмъкна цитат Embarassed)
Ок,пак ще повторя с риск някои да се оттегчат Blush,Мъжа ми е палестинец,роден е в Кайро,Египет(баща му бил студент там),детството си е прекарал в Кувейт,като тинейджър е заживял в Америка с цялото си семейство(първо със зелена карта,след това всички стават американски граждани),през тези години учи в България ,където всъщност се запознахме,но се омъжихме в Америка.Сега родителите му са в Кувейт(докато баща му се пенсионира скоро ,и май пак в Америка ще ходят).
Тони,ми то и в Пловдив е -1 .Значи еднакво си студуваме Mr. Green
Надя,хубаво ако отворят директна линия София-Кувейт!Моите свекъри идваха миналото лято и от Кувейт до БГ смениха 2 самолета и 20 часа път #Crazy,а нормално се взема за около 4 часа казваха те!Това,че много туристи от Кувейт посещават БГ досега не бях чула newsm78,дано са останали доволни,защото според мен България има какво още да се учи в туризма и услугите Crossing Arms
Иска,да живеем в Пловдив,иначе съм родом от Смолян.




Виж целия пост
# 198
за разлика от дюнерите в бг-тук месото е основна съставка-като допълнение/но съвсем малко /слагат кис.краставици,домати и белия сос+подправки.правят ги от агнешко и пилешко месо и големия струва 70 ст-обърнат в бг левове
ХАРИ къде пак из4езна newsm78ВЕСИ също отдавна не се е разписвала
Виж целия пост
# 199
Ха, да им е честита Африканската купа на нашите мами египтянки - Лили и Ева!

 newsm44  newsm44 newsm44
Виж целия пост
# 200
70 ст. за голям? Dizzy Face
В БГ малкият дюнер е около 1.50, средният дюнер около 2.50, а големият около 3 лв.
Честито на ЕГИПЕТ!  ura
Виж целия пост
# 201
хей здравейте и от мен,мами и тези който все още не са станали такива Simple Smile
аз ви чета редовно но не съм писала,даже си дръпнах арабския учебник от нета.много е интересен ,но за жалост  е много кратък.и аз много обичам дюнери Иска ,ама как се лепят само Simple Smile
лека вечер от мен!
Виж целия пост
# 202
И от мене поздрави на всички, за победата на Египет и умната с почерпките за победата  #Crazy да не се родят още футболистчета след 9 месеца   Crazy
Лека нощ !!! 
и успешно начало утре на новата седмица.
Виж целия пост
# 203
Ха, да им е честита Африканската купа на нашите мами египтянки - Лили и Ева!

 newsm44  newsm44 newsm44
Тони,ако става въпрос за мене Wink,мъжа ми не е египтянин,само е роден там ,докато баща му е следвал медицина.Иначе и двамата му родители са палестинци.
Все пак,да им е честита купата на всички египтянски мами Heart Eyes  bouquet
Деси,ми то вашите дюнери съвсем без пари са Laughing,тука за пържени картофи предимно(с това пълнят дюнерите) плащаме 2-3 лева!Приемате ли гости Laughing?Мъжо има леля в Сирия,и сме си обсъждали преди да идем и до там,той е ходил като малък и много му е харесало!
Хайде лека нощ и лека седмица Peace
Надя,дано се родят ако е рекъл господ,да се обогатява темичката ни Hug
Виж целия пост
# 204
Ей,научих как да ги слагам тия цитати bowuu

-браво Grinning
а за гостите само свирни Whistling и ще ви посрещнем Hug,историята на мъжа ти ми напомни за един колега-бащата ирак4анин,майката палестинка,той е роден в либия, а после са заминали да живеят в канада #Crazy
Виж целия пост
# 205
Мерси момичета-вчера едни радости,национални знамена от колите... Crazy
А в Египет да не говори-улиците пълни с народ,хаус...

       Ето го момъка,дето вкара победния гол на камерунците:
             

                                          newsm44 newsm44 newsm44

http://i167.photobucket.com/albums/u140/charmingqueenp/cocktails.jpg

Почерпете се моля!

Надя-по-леко с пожеланията,моля ти се LaughingСнощи се сетих колко е приятно бебче да ти ритка в корема Heart Eyes

С.Момиче-нищо не казваш-как са нещата при теб,ще ходиш ли с него или какво?

dtti-честита лентичка,коя диета правиш?

Ева-много сложна твоята ,,арабска връзка,, #Silly
Виж целия пост
# 206
Добро утро прекрасни мами

http://www.sevenstarsandstripes.com/content/magazine/GrandHotelE … pe/GHcourse5C.gif
пожелавам ви чуден и неповторим ден с това по-завъртяно кафенце и още по-завъртяна тортичка...

Честита победа на египетските мами Tada и на тези,които харесват футбола.
Лиле,от твоите шарени коктейлчета се омаях-ма като се почне от ранни зори с такъв асортимент  bouquet

За мен денят АЛХАМДУЛЛИЛА е прекрасен,защото мъжо се пооправи и тази сутрин,дори не съм го усетила как е отишъл на работа-значи всичко е било наред...то още снощи ми каза,че като става болката понамаляла,но два дена лежа-въпреки това вчера му донесоха от цеха стока и сгъваше седнал и добре,че извика племенника си да му помага и да качи чувалите със стока в колата...да почерпя нещо по случая ,ама така както се черпим в такива случаи в Ливан......

чинийка с табули,чиния хуммос,плато коктейл скара-изпечени на дървени въглища и току що изпечен хляб(още е издут,ма като го хванете се прибира)-хайде почвайте...а който бърза да вземе сандвеча с шауармата Mr. Green
Виж целия пост
# 207
добро утро,как сте?тука снощи валя сняг и пак стана много студено.тъкмо се надявах  че времето вече започва да се пооправя Sad
никъде не смятам да ходя,да не съм му жена пък и кои знаи техните какви са...засега това ми е решението ,а пък по-нататък незнам.сега отивам на фризиор да се боядисам че косата ми е станала ужасна Simple Smile
лек и спорен ден на всички!!!
Виж целия пост
# 208
DUA изтекоха ми лигите рано сутринта...ахх исками се да се върна в ливан само заради храната...особено заради хлеб4ето  chef...тук в Сф съм 4увала имало мн хубав ливански ресторант,но било скъпи4ко...като дойде мъжо ще го заведа да видим за какво иде ре4 Peace а и можем да си направим една среща с вас от форума и да изпием по едно кайве там Peace
[IMG]http://i215.photobucket.com/albums/cc17/CEBACTOKPATOPKA/bershka/Lebanon.jpg[/imghttp://i215.photobucket.com/albums/cc17/CEBACTOKPATOPKA/bershka/1794747200_8562ee7775.jpg
Виж целия пост
# 209
Добро утро понеделнишки и от мен  bouquet
Дуа, браво ,че се оправя мъжа ти. И аз имам проблеми с кръста и е много болезнено. Нали съм работница и миналата година прах килими на двора, сама ги мъкнах по стълбите, ама после като са мокри са ужасно тежки, уж да ги вдигна и хоп ..кръста Sad  Та духне ли ме  малко вятър и съм готова. Пазя се вече, само потници и бодита, но по-зле ще става, няма да се излекува Sad

мама Миа, ако говориш за Финикията, скъпичко еееееее. Като бяха добрите времена го посешавахме понякога, ама скоро няма да е .

Лили, и ние се сдобихме с........ египтянин Mr. Green Оная вечер момчето набарало едно друго момче на входа, чудело се накъде да върви. Пратили го по някаква програма да учи 6 месеца в Бг, казали ми кой блок, коя стая да се настани, но не му казали входа. Блока има 6 входа, та момчето ми го подхванало и тръгнали от вход на вход,оказало се , че е настанен в нашия. Влизат в определаната му стая, а там пълно с хлебарки, придвидливо му оставили чарфаши и един Райд зда се бори с  хлебарките Mr. Green   А той е половин египтянин, половин французин. Ходил бил в Египед 3-4 пъти, но не знае арабски, ние пък не знаем френски, та на английски си говорим. И сега така, заехме се с него, на вечеря го канихме в нас, момчето днес ще го води до училището....

Тарикмам, на мен ми се гади вече от кашкавал, от година и половина през ден ям в работата сандвич с кашкавал, щото готвеното в стола нещо не ми понася.
Тази асосиация дето споменах се казва :Association Democratique des Femmes du Maroc

Деска, , издържах 2 дни без интернет Sunglasses
Свеар, писах ти на лични, недоразумение има май Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия