Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да меся питка Слънчоглед в машинка за хляб и на каква програма?
Как мога да коригирам рецепта за козунак, за да я направя в машина за хляб?
Как мога да приготвя хляб, лютеница и козунка в машина за хляб?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да меся питка Слънчоглед в машинка за хляб и на каква програма?
За месене на тесто за питка Слънчоглед в машина за хляб, използвайте програма за тесто, която обикновено включва кратко месене и втасва. Програмата за тесто обикновено е с продължителност около 1 час и 30 минути. Важно е да наблюдавате процеса и да осигурите подходящи условия за втасване на тестото.
-
Как мога да коригирам рецепта за козунак, за да я направя в машина за хляб?
-
Как мога да приготвя хляб, лютеница и козунка в машина за хляб?
За да направите хляб с козун в машина за хляб, използвайте програмата за тесто, която включва месене и втасване. След това извадете тестото, оформете го и го изпечете във фурната според инструкциите на оригиналната рецепта за температура и време на печене. За да направите лютеница в машина за хляб, смесете печени чушки, настърган морков, патладжан, лук, чесън, доматено пюре, олио и подправки. Може да добавите алкохол за подобряване на работата на маята и аромата. За да направите хляб с козун в машина за хляб без двойно месене на тестото, използвайте рецепта с брашно, мляко, масло, мая, захар, яйца, лимон , портокалова кора, ром и ядки/бадеми/стафиди по избор. Тестото се замесва и оставя да втаса. След това оформете козунка и я изпечете според инструкциите на рецептата.
-
Каква е рецептата за козунак от училище?
-
Каква е рецептата за козуначена пита?
Спокойно може да ти втаса на стайна температура. Ако искаш пробвай и ако пък има разлика после в крайния резултат, то аз вече ще се застрелям....
Не сложих тестото в хладилника, защото се изплаших, че няма да втаса. Стоя на масата в кухнята ми, но тя пък си е почти хладилник - там е студено. Може и в хладилник да го пъхна за проба. А питах, защото реших, че студеното по някакъв начин влияе на втасването. Благодаря ти!
Позачудих се, но не попитах дали за удобство го прави вечер или има нещо друго. 
Знам си аз, че знаете отговорите.
Не го блазни даже и крайния резултат. Нищо не разбира. За този Великден мисля да го правя, тогава и ще снимам. Ама ако остане време, може да спретна един и този месец, стига някой от по-опитните от вас да каже кое от всичкото може да се забърка в машина или пък в кухненския робот с приставката за тесто