Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как да меся питка Слънчоглед в машинка за хляб и на каква програма?
Как мога да коригирам рецепта за козунак, за да я направя в машина за хляб?
Как мога да приготвя хляб, лютеница и козунка в машина за хляб?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как да меся питка Слънчоглед в машинка за хляб и на каква програма?
За месене на тесто за питка Слънчоглед в машина за хляб, използвайте програма за тесто, която обикновено включва кратко месене и втасва. Програмата за тесто обикновено е с продължителност около 1 час и 30 минути. Важно е да наблюдавате процеса и да осигурите подходящи условия за втасване на тестото.
-
Как мога да коригирам рецепта за козунак, за да я направя в машина за хляб?
-
Как мога да приготвя хляб, лютеница и козунка в машина за хляб?
За да направите хляб с козун в машина за хляб, използвайте програмата за тесто, която включва месене и втасване. След това извадете тестото, оформете го и го изпечете във фурната според инструкциите на оригиналната рецепта за температура и време на печене. За да направите лютеница в машина за хляб, смесете печени чушки, настърган морков, патладжан, лук, чесън, доматено пюре, олио и подправки. Може да добавите алкохол за подобряване на работата на маята и аромата. За да направите хляб с козун в машина за хляб без двойно месене на тестото, използвайте рецепта с брашно, мляко, масло, мая, захар, яйца, лимон , портокалова кора, ром и ядки/бадеми/стафиди по избор. Тестото се замесва и оставя да втаса. След това оформете козунка и я изпечете според инструкциите на рецептата.
-
Каква е рецептата за козунак от училище?
-
Каква е рецептата за козуначена пита?
сега чакам златото да изяде последния опит и пак ще се мъча и ще разказвам...
И се пече задължително във фурната на печката, няма да стане в машинката. Не започвайте да го правите ако няма кой да помага, доста трудоемко е, направо си е чанч 
pina, върна ме в добрите соц. ученически години. Еххх, спомениии.
аз един ден отидох на работа и сте изписали две страници...обаче...утре на работа ще прекарват интернет...
Ще ви следя изкъсо!
То като няма да става и пет пъти да го месиш все тая. А в рецептата pina казва да го пускаме само веднъж да се измеси и така...А за брашната Ола - не искам да коментирам 
Доста подробно е описано забъркването на някаква смес с маята, която втасва, после се забърква друга с яйцата и двете се смесват. Четох и се пулих и мисля да шупна маята с малко мляко, брашно и захар и после всичко да бухна в машината, като запазя съотношението на продуктите, които са ми дадени. Мисля да не слагам всичкото брашно защото нали при ръчно месене отивало повече, а рецептата е за месене на ръка. Дай акъл как да го забъркам. И алкохол има в рецептата и ако взема и да го дегустирам...ай, ай... 
Джемма ми е колежка, нали знаете!
Но има повече опит!
Исках да пробвам, макар да съм я правила много пъти, но пак да съм сигурна, че грешката не е в мен.
Дори сухата ако не се лъжа 7гр трябва да отговаря на това количество тесто, а ти си сложила 11 и не е втасало! 
