Машина за хляб - 8 част

  • 50 510
  • 668
# 645
Мариета, благодаря за отговора, но аз точно това правя, а и тестото си е хубаво - не лепне. Вчера забелязах, че цялата беля става при печенето, докато втасва си е наред.
Виж целия пост
# 646
Привет на всички. Много моля, ако има някой online в момента, да ми отговори.
Отскоро имам хлебопекарна Мулинекс OW5000. Днес я пуснах на основната програма за хляб, но не ми стигна времето (грешка в изчисление на времето от моя страна!) - часът стана 13,30 и трябваше да тръгна за работа, а оставаха още 30 мин. до приключване на програмата. Реших че е по-добре да я оставя да допече хляба, но сега започна да ме обхваща паника, защото ще се прибера чак в 20 ч. newsm45 Дали ще стане нещо лошо с машината след като стои часове наред неизключена? А хлябът дали ще е наред като стои в контейнера дълго време? Моля ако някой в темата е с повече опит с хлебопекарните да ми отговори. Благодаря
Виж целия пост
# 647
Споко, нищо му няма!
Ще се изпече, ще се изключи, после 1 час ще го поддържа топъл и след това ще изстива бавно. Накрая ще е студен, коричката няма да е толкова хрупкава, защото ще е стоял в машината, но ще е хубав хляб!
Виж целия пост
# 648
Привет на всички. Много моля, ако има някой online в момента, да ми отговори.
Отскоро имам хлебопекарна Мулинекс OW5000. Днес я пуснах на основната програма за хляб, но не ми стигна времето (грешка в изчисление на времето от моя страна!) - часът стана 13,30 и трябваше да тръгна за работа, а оставаха още 30 мин. до приключване на програмата. Реших че е по-добре да я оставя да допече хляба, но сега започна да ме обхваща паника, защото ще се прибера чак в 20 ч. newsm45 Дали ще стане нещо лошо с машината след като стои часове наред неизключена? А хлябът дали ще е наред като стои в контейнера дълго време? Моля ако някой в темата е с повече опит с хлебопекарните да ми отговори. Благодаря
Както и Пина ти е казала, нищо няма да стане нито на машинката, нито на хлябът. Аз имам същата машина и редовно слагам хляб вечер и го вадя чак сутринта Peace
Виж целия пост
# 649
Ох, Pina, благодаря ти. Направо смъкна планина от гърба ми. Нямам още никакъв опит с тези машинки и реших да рискувам да я оставя, но с всеки час напрежението в мен нарастваше. Още веднъж голямо благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 650
Привет на всички. Много моля, ако има някой online в момента, да ми отговори.
Отскоро имам хлебопекарна Мулинекс OW5000. Днес я пуснах на основната програма за хляб, но не ми стигна времето (грешка в изчисление на времето от моя страна!) - часът стана 13,30 и трябваше да тръгна за работа, а оставаха още 30 мин. до приключване на програмата. Реших че е по-добре да я оставя да допече хляба, но сега започна да ме обхваща паника, защото ще се прибера чак в 20 ч. newsm45 Дали ще стане нещо лошо с машината след като стои часове наред неизключена? А хлябът дали ще е наред като стои в контейнера дълго време? Моля ако някой в темата е с повече опит с хлебопекарните да ми отговори. Благодаря
Както и Пина ти е казала, нищо няма да стане нито на машинката, нито на хлябът. Аз имам същата машина и редовно слагам хляб вечер и го вадя чак сутринта Peace

При мен коричката на хляба леко се навлажнява,като престои в машинката,но както са писали вече хлябът пак си е хубав.
Виж целия пост
# 651
Благодаря момичета, съвсем ме успокоихте. Нищо че ще е влажна коричката на хляба. Важното е Мулинекса да е здрав и читав. Ще направя нов хляб.
Искам да ви кажа, че ползвах ваши рецепти от темите за хлебопекарни за обикновен и типов хляб и станаха сполучливи още от първия път. Днес заредих за хляб с чесън и подправки и той изглеждаше много добре. Като се прибера, ще го опитам. А в събота мисля да тренирам за козунак, че Великден наближава и трябва да съм усвоила технологията дотогава. Рецептите ви са страхотни. Hug Докато се престраша да експериментирам сама, ще ги ползвам. Бъдете живи и здрави и много щастливи!
Виж целия пост
# 652
Аз исках да питам, че имам американска машина и не знам на каква програма да сложа да се меси козунака? има френски хляб, бял...
Виж целия пост
# 653
Ако имаш за сладък хляб, опитай с тази програма, иначе ползвай една от по-дългите. Аз слагам козунак на програма само за месене и след като приключа и с ръчните процедури слагам само на изпичане. Не че съм много опитна, просто е добре да се меси по-дълго.
Виж целия пост
# 654
Направих най-добрия козунак в живота сиии!!!  newsm44  и то супер изненадващо....
този път пробвах рецептата на mari_eta. пуснах на програма за бял хляб (3,40 мин), като мислех само да го измеся в машината, но ми се наложи да излезна от нас и доста се позабавих... като отварях входната врата очаквах всякакви ужасии да са станалаи, нооо.... е вярно козунака така беше бухнал че чак беше повдигнал капака, но изненадващо не беше преляло от контейнерчето (аз се притеснявах да не залепне по реотаните). та и без да съм го оплела, и изпечен във хлебопекарната, без да е мазан с жълтък и захар, въпреки всичко това е страхотен! толкова съм щастлива... ама не ми се показват снимки, че наистина на външен вид не стана. Боже, дано най-накрая ми е паднало проклятието за козунаците  Praynig  Joy  Joy  Joy
Виж целия пост
# 655
Аз исках да питам, че имам американска машина и не знам на каква програма да сложа да се меси козунака? има френски хляб, бял...
Ако само ще месиш в машината сложи на програма за тесто(dough).Ако искаш да го печеш там сложи на програмата на която си печеш обикновения хляб.Аз лично само меся козунак в машината ,а го пека в печката. Simple Smile
Виж целия пост
# 656
Мариета, благодаря за отговора, но аз точно това правя, а и тестото си е хубаво - не лепне. Вчера забелязах, че цялата беля става при печенето, докато втасва си е наред.

Ето, вчера правих една доза от моята, половината сплетох на 4 фитила, другата половина завих на руло с мармалад и орехи.
Плетката си остана стегната и ясно се вижда:


rosi09 , радвам се, че се е получил Peace.

А за закуска машинката меси тесто за саламки:
Виж целия пост
# 657
Здравейте мили мами,и аз искам да си купа машина за хляб,намерих една вътре с две тавички с вместимост по 500гр,какво ви е мнението за тях,иначе е с две бъркалки,някой има ли такава newsm78
Виж целия пост
# 658
Момичета, имам Мулинекс, но съм затрила книжчицата му при преместването и за това ми се ще да попитам с коя програма приготвям черен хляб? С тази за пълнозърнест ли?
Виж целия пост
# 659
Да на пълнозърнест (3 е при мен - мулинекс 5000)или на 8 - за омега 3, той си е само с черни брашна.
Получих си силиконите от Ла редут, ето две от тях в действие : http://www.snimka.bg/album.php?album_id=218313&photo=9
Много им се кефя!!! Супер лесни за експлоатация... Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия