Трифон Зарезан и Сан Валентино завинаги заедно - 77 италианска тема

  • 23 398
  • 297
# 165
Честит Рожден Ден(на Патерица) Деси bouquet   Любов и Много да те СЛушат Твоите Мъже  bouquet 


Миликс  Joy Joy Joy

Лени, слона как е?

Наоколо съм  Crazy


Виж целия пост
# 166
Добър ден! Пак е май ниска активността на писането през уикенда...




Виж целия пост
# 167
Ах, че хубаво нещо....
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1161615
Виж целия пост
# 168
 Ехооо.... Wink Hug
 
  Аз пак се включвам със закъснение, но няма как... Rolling Eyes

  Честит рожден ден на Марги - да радва много мама и тати! Heart Eyes Hug  bouquet
 
  Честит рожден ден на Роберто, да е все така любящ съпруг и баща!   Grinning  bouquet

  Честит рожден ден и на Деси, много здраве, щастие и леко бременеене!  Heart Eyes  bouquet

  Един общ букет за празнуващите. Hug  bouquet
 
   

  Лек остатък от  деня! Hug
 
  Успешна седмица!   bouquet

 
Виж целия пост
# 169
    Здравейте, мами! Аз не живея в Италия и имам няколко въпроса към вас. Интересувам се от детските градини там.  От колко годишни ги взимат, каква е таксата и какви са необходимите документи? Ако е от значение, става въпрос за Piacenza/ Emilia Romagna /.
    Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 170
    Здравейте, мами! Аз не живея в Италия и имам няколко въпроса към вас. Интересувам се от детските градини там.  От колко годишни ги взимат, каква е таксата и какви са необходимите документи? Ако е от значение, става въпрос за Piacenza/ Emilia Romagna /.
    Предварително благодаря!


Отговарям ти с мой цитат от началото на темата  Peace питай каквото се присетиш  Peace



Джесмин, аз най-общо мога да ти кажа!Първо трябва да си(сте) с редовни документи и адресна регострация,за може да кандидаствате в държавната или общинската детска градина!Това е за Тоскана по принцип!Събират се точки от различно фактори - ако работят родителите,ако детето има брат/сестра,ако работят извън общината  и тем подобни!
Обаче е трудно да се влезе!Така или иначе е супер трудно да се влезе и доста хора остават без места!Местата поне при нас са супер малко и така отиваме на частно....частните са доста разпростарнени и цената е една,а не като в държ и общ според дохода!
Вече зависи от самата детска,но може от 8 до 12,или 13,1530!
Тук църквата има доста дейност и даже и детска...учителките обикновено не са монахини,а пък има и детски,в които са католически училища,но няма монахини!
Това е май най-общо!


Виж целия пост
# 171
Здравей, Десита7801!

За постъпване в детските градини в Пиаченца се взима под внимание следното (за трупане на точки  Mr. Green):
(като изключим случаите с деца, страдащи от различни увреждания - ползват предимство)
* детето (и поне един от родителите) трябва да е с адресна регистрация в Пиаченца - 5;
* семейство само с един неработещ родител - 8; с работещ родител - 14;
*деца със социални проблеми или настанени при приемни семейства - от 5 до 10;
*детето е с адресна регистрация в зоната, обслужвана от детската градина - 5;
*заетост на родителите: постоянна -майка - 6, постоянна - баща - 6; временна - майка - 2, временна - баща - 2;
*братя или сестри, посещаващи държавни детска градина или училище (от същата Дирекция) през годината на подаване на документите - 6;
*семейство, в което има човек с увреждане или със 100% инвалидност (доказана)- 4;
*братя/сестри на възраст от 0 до 5 години - по 2 точки за всяко дете (макс.6 точки);
*братя/сестри на възраст от 6 до 12 години - по 1 точки за всяко дете (макс.3 точки);
*възраст на детето:
-ако навършват 5 год. до 31/12 през учебната година, за която се подават документи - 10;
-ако навършват 4 год. до 31/12 през учебната година, за която се подават документи - 8;
-ако навършват 3 год. до 31/12 през учебната година, за която се подават документи - 6;
-ако навършват 3 год. до 30/04 през учебната година, за която се подават документи - 2.

Заплаща се храната: цената варира според доходите: 2,73 - 4,55 - 5,19 евро на ден (дните, през които детето отсъства, не се заплащат). Има намаления за повече деца.
Колкото повече точки имаш, толкова по-добре  Laughing

Ей тук всичко е описано: http://www.comune.piacenza.it/start/formazione.asp

Ако има нещо друго, което те интересува, пиши.

Гери



Виж целия пост
# 172
Забелязвам  колко е различно от при нас като брой точки, иначе принципа е същия   :peace

Виж целия пост
# 173
   Здравейте отново!
  Много, много ви благодаря за отговорите!
  Успокоих се, като изчислих горе - долу колко се плаща на месец. Бях чула, че на месец се плаща около 800 евро, което е мнооооого голяма сума.
 
  Отново благодаря! Hug
Виж целия пост
# 174
Десита7801, така не може да се прецени на око....20точки са доста,но пък зависи и на фона на останалите къде си....при нас тази година има доста с много точки и даже тези,които работят на пълен работен ден и извън провинцията, няма да влязат,та така че доста е относително!
За таз година си изпуснала държавните(статали),но пък има комунали през март  Peace

Такса 800 дори и за частна ясла няма при нас!Цените са около 200-250 евро на частната детска,а на държавната окооло 100-130 според дохода....еврИ ахахахахаха
 
Виж целия пост
# 175
Десита зависи и в коя зона на Италия си.При нас в Умбрия  4астните градини са около 120 евро Peace
Виж целия пост
# 176
...... зависи и в коя зона на Италия си.При нас в Умбрия  4астните градини са около 120 евро Peace

И аз плаЩам толкова,+/- 10 евро.Става дума за Ломбардия.
Виж целия пост
# 177
Птички бонсуар ви.Много съм заета тези дни,така,че малко късно се включвам с пожеланията за здраве на рождениците.Айде същото и за всички останали Hug
Виж целия пост
# 178
...... зависи и в коя зона на Италия си.При нас в Умбрия  4астните градини са около 120 евро Peace

И аз плаЩам толкова,+/- 10 евро.Става дума за Ломбардия.

А само да попитам 120-130 евро на месец ВСИЧКО,т.е. такса,храна,парно и материали?!
Виж целия пост
# 179


А само да попитам 120-130 евро на месец ВСИЧКО,т.е. такса,храна,парно и материали?!
[/quote]
да всичко е включено материали искат 2 пъти годишно който се купуват отделно (фолмастри ,листи за фотокопие ,пласмасови чашки , салфетки и такива дребни работи) за парно  newsm78 а за общинския дом се плаща само обяда по 2,90 еуро  на ден и това е и пак материали 2 пъти годишно и аз съм в Умбрия
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия