Граматика

  • 31 397
  • 277
# 165
Честно казано, от лични наблюдения, граматиката не може да се научи. Тя е до усет, или можеш, или не!
Виж целия пост
# 166
как е множествено число на капучино и поло?

има ли правило за подобни думи? Thinking
Виж целия пост
# 167
Не знам дали е споменато правилото, но след Ч, Ш и Щ не се пише ЬО, Я, и Ю.
Виж целия пост
# 168
  А "щях"? newsm78
Виж целия пост
# 169
Всяко правило си има изключения Simple Smile
Виж целия пост
# 170
Много полезна тема. Браво!

Според мен капучино и поло не би следвало да имат множествено число.
Правилно е да се казва две кафета Капучино" и две коли Поло. Не ми звучи капучина и пола Mr. Green
Виж целия пост
# 171
Много полезна тема. Браво!

Според мен капучино и поло не би следвало да имат множествено число.
Правилно е да се казва две кафета Капучино" и две коли Поло. Не ми звучи капучина и пола Mr. Green

как е правилно да кажа: пих 2 кафета капучино или пих 2 пъти капучино?

като поръчвам как е правилно: 2 пъти капучино, или ...?

за поло: имах предвид поло-блуза.
имам три поло-блyзи. -  това ли е правилно?

има ли правило за подобни думи?
Виж целия пост
# 172
Момичета, ето тук има четири теста. Ако имате време, решете ги.
Виж целия пост
# 173
Евала, Ноеми, за темата  bouquet И аз ще се възползвам, ако имам нужда само обаче Sunglasses


.......Между другото ти също имаш правописна грешка още на първия ред.
Не виждам никаква грешка Thinking
Виж целия пост
# 174
Не знам дали е споменато правилото, но след Ч, Ш и Щ не се пише ЬО, Я, и Ю.

Моля те да уточниш какво точно имаш предвид.
Защото така поднесено, твоето правило просто не е вярно  и би могло да заблуди много хора.
Виж целия пост
# 175
Признавам си, не съм чувала правилото за Ч, Ш, Щ.... А майка ми е учител  newsm78
Виж целия пост
# 176
Според мен, това правило е от руския език Grinning
Още помня, как зубрехме:
"Ча", "ща" пишутся через "а"
"Чу", "щу" пишутся через "у" Wink
Виж целия пост
# 177
Много полезна темичка. Прочетох граматичните правила и някои неща си припомних даже. Правилното писане не вреди на никого.
Виж целия пост
# 178
Направих ги и четирите. Няма да се хваля с резултати Wink, но искам да ви попитам - къде е грешката в народно-песенното?
Виж целия пост
# 179
Само в тирето ще да е, знам ли?
Намерих това: "Ако прилагателното е образувано от съчетание, което се пише разделно (административно право, наказателно право), такова прилагателно се изписва слято – административноправен, наказателноправен."  Това ми прилича на народна песен - народнопесенен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия