Каква шевна машина и откъде

  • 611 453
  • 4 400
# 1 995
Bels, ето, че тъкмо в този момент намалиха тази Минерва: https://www.emag.bg/shevna-mashina-minerva-elektromehanichna-32- … ;utm_content=link
от 330, на 280 лева. Грабвай я немедленно, докато не са я вдигнали пак! Звъни им докато не им писне и за да се отърват от теб, не ти я изпратят! Веднага!
Виж целия пост
# 1 996
Здравейте! Последният път, когато писах тук, elektrichar ме посъветва да купя лидълската машина Pfaff. Тъй като не съм много добре с парите, се чудих доста и накрая не я взех. Сега, обаче, продължавам да се оглеждам за шевна машина. Иска ми се да взема нещо свястно, макар и да не е веднага. Та исках пак да се допитам до elektrichar относно една машина, на която попаднах в олх. Става въпрос за сингер 90s, лимитирана серия. Нещо не ми се получава да сложа линк, но поне на външен вид и описание изглежда доста добре. Гледам, че от няколко месеца се върти там - ту на цена 300, ту на 350лв. Electrichar, ако можеш да ми кажеш струва ли си да си я набелязвам изобщо, и дали ти се струва реална обявата, т.е дали няма някаква шашма. А лидълската машина сигурно пак ще я пуснат след някой месец - тогава вече ще я взема, ако не изскочи нещо хем изгодно, хем качествено (трудно ще стане).
Виж целия пост
# 1 997
Здравей, nod32! Пак нищо не си разбрала. Въпросът е не дали да я купиш, а по-скоро кой да я купи - ти, или аз? Всичко по нея е спешъл едишън. Всеки детайл, дори винт. Додж са синоним на автомобили за работническата класа. Нищо блестящо, просто един работен кон. И изведнъж - Додж Вайпър. Изящно, бързо, комфортно, изпипано до последният детайл. Просто нищо общо с масата серийни автомобили от тази марка. Този Сингер е като Додж Вайпър, спрямо другите редови модели. Всичко по него е заоблено, издължено, ексцентрично, красиво. Този модел е правен с много пари. И за дизайн, и за електроника, и за механика. Както се казва, работи като часовник. Тя просто крещи ,, - Вижте ме колко съм красива, изящна, тиха, знаеща, можеща''. Ако никой не е пипал всички аксесоари, машината е комплектувана с безброй крачета. Така няма да ти се наложи да купуваш никакви, а цената на най-евтиното е 10 лева. Наистина е с 231 шева. Предполагам ти се е случвало да скъсаш дреха на която държиш? Както и да го зашиеш ще е грозно и спираш да я носиш. Представи си, че я зашиеш с един сложен украсителен шев, каквито Сингерът има в изобилие. Така дефектът ще се превърне в ефект. Има дори букви, на латиница и други, но няма кирилица. Освен това правиш избор и тя ти зашива цялата дума, а не буква по буква. Има вдевачка, която вдява иглата като поставиш конецът и натиснеш бутон. Нямам представа как тази машина още не е купена. А като я гледа за 300 пари, защо бе джанъм не ме попита за нея? Отдавна щеше да си джиткаш с нея. Погледай тези моми как ,,едната лаже, а другата маже'': https://www.youtube.com/results?search_query=Singer+90S++Special+Edition+
Това е честа практика на американска реклама, но ще видиш, че машината наистина е бижу. Тя е с широк зиг заг, а това е много голям плюс. Сега ще започнеш да ме питаш, ами като се счупи кой ще я прави? Нямам отговор на този въпрос. Предполагам в София има сервиз на Сингер. А ти направи така, че да не се чупи! ,,Со кротце, со благо''. Ако не се страхувах, че жена ми ще ме отупа с точилката, да съм я взел под носа ти. Кога машините са евтини? Когато всички части се произвеждат в ОГРОМНО количество и ти си избираш някакъв различен дизайн и марка. Когато машината е направена от части различни от всички останали, тя няма как да е евтина.
Виж целия пост
# 1 998
Благодаря за отговора, elektrichar! Знам, че беше твърде хубаво, за да е истина, но все пак реших да попитам.
Виж целия пост
# 1 999
Разбирам, че наистина нищо не си разбрала. Машината НАИСТИНА Е СТРАХОТНА. Нищо от написаното от мен НЕ Е САРКАЗЪМ. И наистина сериозно се замислих да я купя за мен, но не е честно. Не разбрах, защо си помисли, че не одобрявам тази машина? Когато има такова нещо, винаги подчертавам да не се купува. Тази машина, на тази цена, НАИСТИНА СИ СТРУВА ВСЕКИ ЛЕВ! Казах, че ,, едната лаже, а другата маже'', защото това е трик в американската реклама. Но в случая ,,лаже'' не е въобще така. НЕМЕДЛЕННО СЕ ОБАЖДАЙ НА ЕРГЕНА, ПИТАЙ ЗА МАЙЧИНОТО МАСЛО НА МАШИНАТА И Я КУПУВАЙ! Това е заповед, а не шега! Действай и докладвай немедленно как са протекли преговорите! Можеш спокойно да намалиш цената малко. До половин час искам доклад за споразумението! МАШИНАТА НАИСТИНА СИ СТРУВА!
Виж целия пост
# 2 000
Тази машина е истинско бижу, ако нямах достатъчно оборудване, и аз да съм я взела вече, докато  nod32
 се чуди.
Виж целия пост
# 2 001
Хах, elektrichar е толкова сладкодумен, че взех да се облизвам за машината, без изобще да имам нужда от нея... или само мъничко...колкото е разликата между стар лучник и доджа Joy
И покрай спама да си задам свръх тъпия въпрос: 4конечен оверлог (Лидълски) се превръща в 3 конечен посредством невдяване на едната игла ли?
Аз даже поръбих така нещо, но не съм сигурна, че е правилният начин.
Виж целия пост
# 2 002
Не Nara, ИГЛАТА СЕ МАХА! Представи си, че шиеш с дясната игла, а си раздянала конеца на лявата, но не си махнала лявата игла. Какво ще стане? Грайферът оплита конеца по лявата игла, но на нея няма конец. Става манджа с грозде. Ако вдяната е лявата игла, а дясната не е вдяната, ще стане добър широк тегел, но плата ще е ненужно надупчен от дясната игла. А болтчето на иглата се стяга, за да не се развие и падне от вибрациите. И нещо много важно: не стягай иглите много силно, защото след време се разваля иглодържачът и иглите падат и се чупят. Случаите с падащите игли са станали от силно стягане. След като започнат да падат, започваш да стягаш още по-силно, но това вече не помага. Тогава се налага смяна на държачът.

nod32 желаещите този Сингер ставаме все повече, а ти продължаваш да не четеш и да я поръчваш. Ще направим жребий и ще ти я измъкнем под носа. Отивай да просиш пари от някоя съседка и я купувай немедленно!
Виж целия пост
# 2 003
Много благодаря за подробния отговор!
Виж целия пост
# 2 004
Здравей, jl.30! Страхувам се, че без майстор няма да стане. Добре, но не пишеш всички тези чупения на прав шев ли са, на оверлочни, или зиг заг. Постави програма А за прав шев! Завърти регулаторът на който е написано 012345 на две и половина! Сега иглата трябва да се намира ТОЧНО НА СРЕДАТА НА КРАЧЕТО И ПЛОЧКАТА! Ако иглата не се намира на средата, ще ти кажа какво да направиш. Виж плочката дали има поражения от счупените игли и с малка пиличка, или фина шкурка, отстрани всички мустачета. Ако иглата е нова, вземи неразтеглив плат, постави го на два ката и натисни педалът докрай! Пробвай машината на прав шев, натискайки бутонът на затяжката и ший непрекъснато напред, назад! Трябва да се види дали счупванията стават на прав шев, или на всички останали. По думите ти, проблемът май наистина е сериозен. Направи тези неща и докладвай немедленно! Ако питаш мен, по-добре е да пише съпругата ти, защото знае точно как са станали нещата, или поне да ти казва, а ти да пишеш!


На прав шев на тези настройки шие.Вчера купи по-дебели игли,и  докато шиеше се чу как удари плочката ,но не  успя да се счупи иглата.Мисля да видя в упътването какво пише и дали може да ми помогне,макар че е на руски, се надявам да ми свърши работа.При това положение на настройките иглата си е в средата.
Виж целия пост
# 2 005
Здравейте! Някой може ли да ми препоръча шевна машина (вероятно ще я взема втора ръка, та по-добре да не е последен модел), която е стабилна и добра в шиенето на много пластове дебел плат?  Ще се използва предимно за това, но понякога и за шиене на по-нормални платове.
Виж целия пост
# 2 006
jl.30, макар иглата да не се е счупила, тя вече не става. Сменете я! В такъв случай трябва да я дадете в сервиз за гаранционен ремонт. Много добре напишете на лист кога чупи иглите и го защипете под крачето. Да не поставят нова игла, да натиснат педала и на прав шев машината да започне да пее и да кажат, че е готова. Изрично напишете, че чупи игли на еди кой си шев!

nono97, такава домашна машина НЕ СЪЩЕСТВУВА. Много пластове дебел плат могат да шият донякъде стар железен Сингер, Унион и всички от този род машини. За постоянно шиене на такива дебели пластове ти трябва ПРОФЕСИОНАЛНА ПРАВА МАШИНА СРЕДЕН И ТЕЖЪК КЛАС. Има такива втора ръка.
Виж целия пост
# 2 007
Вече съвсем се омотах. Реших, че няма как да е толкова евтина, тъй като в обявата се споменаваше, че реално струва 600 евро. И после помислих, че elektrichar се шегува...Иначе се надявам машината да не е само една, тъй като в момента ще ми е трудно да отделя тази сума. Поради тази причина не ми е удобно да разпитвам за нея продавача, като знам че едва ли ще я взема сега. Остава някаква надежда като кажа на мъжа ми що за находка е това, да извади отнякъде парите Simple Smile
Виж целия пост
# 2 008
Язък ми за красноречието и за Вайпърите ми! Така. Заеми основен стоеж за игране на ръченица! Едната вежда максимално нагоре, а другата - максимално надолу! Ако е нужно вземи и онзи домакински уред, с който се разточва тесто. Правиш явление пред половинката и с ангелски глас помолваш учтиво за пари, с които да се купи тази добревина, без която не може и да има дори секунда живот. Ако се съгласи, увисваш му на врата и обещаваш всичко каквото поиска! Ако започне да увърта, или още по-лошо да ти казва, че не си с всичкия си, немедленно вкарваш в употреба дамският инструмент! Ще го употребяваш до момента в който не кандиса, защото машината най-вероятно е само една. Ще му кажеш да изтегли безлихвен заем заради вируса!
Виж целия пост
# 2 009
elektrichar, много благодаря за отговора!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия