Каква шевна машина и откъде

  • 611 423
  • 4 400
# 2 085
Стана ми интересно и изгледах няколко клипа за разпаковане (unboxing )  на този модел на Сингер. Всичките имаха това апаратче за илици и не е в плика а отделно в джоба до пликчето. Очевидна е намеса на търговеца в липсата било волно било неволно ( споменахте обслужване и тест ). В този случай коректно би било да Ви я изпрати. В случай на извъртане и шикалкавене най доброто наказание е да се гласува с портфейла. Това е моето лично мнение.
Виж целия пост
# 2 086
Добре, да предположим, че аз съм този продавач. Пределно ясно е, че хората ще разберат, че съм прибрал крачето и искам да взема още 14 лева. За да не изглеждам като идиот, спокойно щях да вдигна машината на 315 - 320 лева. Запознатите с възможностите на този модел, знаят и истинската цена на която се продава машината в западните магазини. Тези 20 лева горница са незначителни, за да наакаш сериозното си име на продавач и техник. Обичам честната игра. Просто знам, че машината си струва, но като я купя на тази цена, ще има всичко което е от първа необходимост. Щом ползваш Пфаффът само за кожа, не е лоша идея да си купиш краче за скрит подгъв. Едва ли ще шиеш такъв, но може да се ползва в много случаи, когато искаш да шиеш лицеви шевове, без да криволичиш като руский мужик на две бутилки Столичная. Освен това бих си купил доста метални калерчета:
https://bazar.bg/obiava-25678598/metalni-kalercheta-za-shevna-mashina
Моята машина упорито отказва да шие с метални калерчета, а иска само пластмасови. Затова не си прави експерименти да си купуваш пластмасови, при положение, че оригиналните са метални.
Както казах, шиенето не е евтино и ако въобще се изплати някога, ще е след много лета. Дръж ни в течение с крачето за илици!
Виж целия пост
# 2 087
Айде и аз да питам Simple Smile
Колебая се между
Janome 603 и
Janome Juno E1030
Не шия професионално, но го правя добре, няма да се уча в момента. Искам да имам машина с добри възможности, макар да не използвам всички на този етап. Хобито ми е свързано с разнородни ръкоделни дейности и искам като си купя машина да си я ползвам дълги години без да усетя липсата на функции.
Виж целия пост
# 2 088
Отговорът е много лесен. Разбира се, че 603. Но, не защото е по-скъпа. В крачето на  иликът поставяш копчето, избираш илик, стартираш и тя го ушива с нужната големина. При Джуното трябва да се направи един ръчно и след това автоматично. За друг размер - всичко отначало. И дума не може да става за сравнение. Евтиния дялана с брадва. 603 е съвсем друго качество.
Виж целия пост
# 2 089
Отговорът е много лесен. Разбира се, че 603. Но, не защото е по-скъпа. В крачето на  иликът поставяш копчето, избираш илик, стартираш и тя го ушива с нужната големина. При Джуното трябва да се направи един ръчно и след това автоматично. За друг размер - всичко отначало. И дума не може да става за сравнение. Евтиния дялана с брадва. 603 е съвсем друго качество.
Благодаря! И аз видях нещата по сходен начин. Беше ми полезно да чуя пофесионално мнение Simple Smile Значи целта вече е ясна Wink
Виж целия пост
# 2 090
Здравейте,
Преди време попитах за съвет откъде да намеря грайфер за един старт Лучник който закупих за да си начеша "крастата". Искам да докладвам. Както ми препоръча Електричар поръчах си грайфер и масълце   изчистих смазах смених грайфера и машинката заспа. Три пъти след това я чистих  от старо масло и прах и след това смазвах . В момента работи и пее. Прав беше Електричар, да си жив и здрав за добрите съвети.
Имам едно питане сега. При равни други условия  коя машина трябва да е по добре Singer Briliance  или Singer Heavy dutty ?
И още 1 заслужава ли си човек да купи Singer 201 ( да този от преди войната ) в 2020 години Simple Smile    новите машини би трябвало да я превъзхождат по всичко освен здравината или...
Виж целия пост
# 2 091
Добре, да предположим, че аз съм този продавач. Пределно ясно е, че хората ще разберат, че съм прибрал крачето и искам да взема още 14 лева. За да не изглеждам като идиот, спокойно щях да вдигна машината на 315 - 320 лева. Запознатите с възможностите на този модел, знаят и истинската цена на която се продава машината в западните магазини. Тези 20 лева горница са незначителни, за да наакаш сериозното си име на продавач и техник. Обичам честната игра. Просто знам, че машината си струва, но като я купя на тази цена, ще има всичко което е от първа необходимост. Щом ползваш Пфаффът само за кожа, не е лоша идея да си купиш краче за скрит подгъв. Едва ли ще шиеш такъв, но може да се ползва в много случаи, когато искаш да шиеш лицеви шевове, без да криволичиш като руский мужик на две бутилки Столичная. Освен това бих си купил доста метални калерчета:
https://bazar.bg/obiava-25678598/metalni-kalercheta-za-shevna-mashina
Моята машина упорито отказва да шие с метални калерчета, а иска само пластмасови. Затова не си прави експерименти да си купуваш пластмасови, при положение, че оригиналните са метални.
Както казах, шиенето не е евтино и ако въобще се изплати някога, ще е след много лета. Дръж ни в течение с крачето за илици!
И да докладвам 😀Получих си крачето за илици.Даже тествах илиците. Много бързо и точно стават😉Поне ми пратиха точното краче.
Виж целия пост
# 2 092
Здравей, k_mx! Singer Heavy duty имат няколко модела: 4411; 4423; 4452. Трябва да питаш за определена машина с линк и цена. Трябва да знам за какви цели ще се ползва машината. Брилянтът е с много възможности, но с нея трябва со кротце, со благо и без никакъв кьотек. Singer Heavy duty 4423 е бърза, здрава, с едностъпков илик, но определено не е първа красавица. А за 201 не знам защо питаш? Почти същата работа ще ти свърши един Унион. През 1905 г. Сингер откриват завод в Русия. След революцията, братушките сменят името, но и правят повдигане и смъкване на зъбите така, че Униона е здрав Сингер с тази екстра. Имаш Лучник и не разбирам защо ти е допотопен Сингер. Ако ти трябва много здрава машина с шкаф, много по-добре е една индустриална за смешна цена. Тя е хем бърза, хем здрава, хем може да шие тънка кожа. За дебела кожа има машини с двоен транспорт, пак за не много пари.

tasi75 прочетох в руски форуми и се оказва, че машината е комплектувана с краче за илици, краче за цип, краче за скрит цип, краче за скрит шев, за копчета и краче с ролка за кожа. Най-вероятно и твоята е имала всички тези крачета. Както казах, не я юркай на много бързи обороти, особено на украсителните и оверлочните шевове! Ший си всичко което ти трябва, но яваш, както казват южните ни съседи!
Виж целия пост
# 2 093
Здравейте. И аз съм решила да си купя шевна машина за домашна употреба. Не съм шила от дете, а тогава на старата машна на мама, която имаше само прав шев. Е, днес бих се възползвала от зиг заг и илик също Simple Smile
Между тези двете коя е по-надеждна? 
https://www.ivna-bg.com/?167,juno-janome-e-1015 и https://www.emag.bg/shevna-mashina-singer-7-programi-1500-imp-mi … -ii/pd/EHGL2BBBM/
Виж целия пост
# 2 094
Определено Джаноми е много по-добрият избор. Сингерът няма и един стойностен шев. Няма и оверлочни шевове. Има единствено високи  обороти. Постен, посредствен, недодялан. Джаноми има всичко което ще ти трябва. Едно работно конче и нищо повече. Машина не се купува всеки ден. Защо не събереш още 40 лева и  не си купиш машина, която има всичко, без да те ограничава?
Виж целия пост
# 2 095
Благодаря, elektrichar. Бих похарчила малко повече, но не зная какво да търся. Работно конче е добро описание. Такова ми трябва, като няма да работи ежедневно 😊
Виж целия пост
# 2 096
Minerva LV770 за 285 лева от емаг. Тя е с великолепен дизайн всякакви шевове и всички регулатори на точното място.
Виж целия пост
# 2 097
Не успях да се ориентирам, в случай на нужда, кой сервизира минерва. За мен това е напълно непознато име, макар да се оказа, че е отколешен производител. Някакви впечатления от поддръжката?
Виж целия пост
# 2 098
В миналото  Минерва беше чешка фирма за индустриални и домашни машини. Сега са китайски, но с добро качество. Точно тази изглежда точно както би трябвало да изглежда една машина. Тя е и устроена както би трябвало да е устроена една себеуважаваща съвременна машина. Мисля, че гаранционният ремонт го поема Бушона. За да счупиш една шевна машина, трябва да си хун, вандал и печенега. Както не веднъж съм казвал ,,- Со кротце, со благо и со никакъв кьотек,,
Виж целия пост
# 2 099
Здравейте момичета,
Искам да ви попитам дали можете да ми препоръчате някоя малка (портативна) шевна машина? Има ли хубави такива изобщо?
Разглеждам ги за подарък на майка ми, поръча си мъничка шевна машина(защото няма никакво място къде да сложи или да пребира по-голяма такава), с идеята, брат ми като скъса нещо, да може да го закърпи набързо.
Обясних ѝ аз, че намирам само някакви много евтини варианти, които предоилагам, че за нищо не стават, но пък и тя си е жена и като е казала, че това иска... Върви излез с нея на глава 😁
Тук гледам разни варианти:
https://m.bazar.bg/obiava-27474639/portativna-shevna-mashina
https://m.bazar.bg/obiava-27700140/portativna-shevna-mashina-za- … -na-tok-i-baterii
https://m.emag.bg/komplekt-shevna-mashina-innovagoods-6-v-1000-m … 768/pd/DCPFLWBBM/

Всички ли са пълни боклуци или тази по-скъпичката от емаг все пак става за нещо?
Благодаря ви предварително за отговора!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия