Най -хубавият ябълков пай

  • 67 599
  • 121
# 30
Изглежда интересно и аз мисля да пробвам.
Само един въпрос - дали ще се получи варианта в правоъгълна форма  newsm78
може би ще трябва да се намалят продуктите като количество  Thinking
Виж целия пост
# 31
Няма причина да не стане в правоъгълна форма, но с падащо дъно ли е?  Това е важно за ваденето, след като е готово.
Аз подозирам, че дори да не е с падащо дъно, пак ще се изсухли, като се наклони и се придържа с ръка отгоре, за да не вземе да се изсипва. Основата се отделя веднага при изпичането, не залепва и не би трябвало да е проблем. Но, все пак не мога да гарантирам, защото никога не съм го пробвала.
Виж целия пост
# 32
Сега ми хрумна, че би могло основата да се изпече в каквато тавичка се намира, след това да се изсухли от там, както е празна основата, за да е по-лесно. После да се напълни, но леко, че да не се счупи, като не се подпира никъде и да се пече така - в друг съд, по-голям, за да може да се извади от там.  Thinking
Просто разсъждавах за вариант, ако на човек не му се намира райф.
Виж целия пост
# 33
Мерси за бързия отговор Simple Smile

Сега обръщам внимание, че блата след опичане е ронлив.
Извинявам се за сигурно отнесения въпрос - Ако се направи блата в една тавичка не може ли да се сложи плънката и да се запече всичко в същата тава?  newsm78
Виж целия пост
# 34
Да, то точно така се прави, първо се пече основата (на снимка се вижда как е куха), вади се, охлажда се и се пълни с плънката. Връща се във фурната. После се вади от тавата, но за целта тя е разкопчаваща се.
Или нещо друго имаш предвид и не мога да те разбера?  Thinking
Виж целия пост
# 35
Пина, ще направя пая, даже го измислих и с орехи - орехов да бъде. Ау, ако е като купешкия, ще те черпя   bouquet
Виж целия пост
# 36
Вивиан, аз не разбрах за орехите  Blush То си има орехи по принцип в рецептата. Не знам кой купешки имаш предвид, ама баш като купешки си става. И няма нищо сложно в него.

Никъде не съм уточнила, че ябълките се обелват, преди да се нарежат
Виж целия пост
# 37
Да, то точно така се прави, първо се пече основата (на снимка се вижда как е куха), вади се, охлажда се и се пълни с плънката. Връща се във фурната. После се вади от тавата, но за целта тя е разкопчаваща се.
Или нещо друго имаш предвид и не мога да те разбера?  Thinking
Извинявай, че те измъчих с въпроси.  Blush
Гледах в Метро подобни закопчаващи се тенджери и мисля да си взема, че явно кексовете стават по-добре в такива  newsm78  пък и този пай не ми дава мира докато не го направя  Embarassed

Виж целия пост
# 38
Няма проблем за въпросите, аз сама съм се подложила  Laughing  Peace
Не съм виждала как изглежда разкопчаваща тенджера, но щом се отваря отстрани и дъното и пада - идеална е!  Peace
Виж целия пост
# 39
И аз го направих в кухнята се носи невероятен аромат.Ето го и него:

Виж целия пост
# 40
Ееее, супер, ЗечоваHug  Много се радвам, че още някой го е направил.  Crazy Пиши дали ви хареса и на вкус (аз го предпочитам студен, може би трябва да изчакате, а може и топъл да ви хареса  Thinking ). Пая е разкошен и съжалявам, че толкова малко хора се пробваха, може би изглежда сложен, а всъщност не е. Просто има малко рязане на ябълки и орехи и това е.
Виж целия пост
# 41
изглежда страхотноооо-ще го направя и аз Hug
Виж целия пост
# 42
ехааа! пина, страхотно изглежда, ама ти си си майсторка  chef  bouquet
Виж целия пост
# 43
И аз ще го пробвам тия дни, но искам да питам за колко време приблизително се изпича и на основата на фурната ли го слагаш или по-високо?
Виж целия пост
# 44
И аз ще го пробвам тия дни, но искам да питам за колко време приблизително се изпича и на основата на фурната ли го слагаш или по-високо?
Посредата на фурната го слагам, и за основата и за напълнения пай.
За колко време не мога да кажа точно, защото никога не съм го засичала. Ако е на 160 градуса, за по-кратко, но май около час. Ако е на 120градуса, може и 2 часа. Пече се сравнително бавно, докато се зачерви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия