Най -хубавият ябълков пай

  • 67 599
  • 121
# 60
Лиле , пая ти е страхотен !  Wink
  bouquet Hug
Виж целия пост
# 61
Бързо питане( дано има кой да ми отговори Rolling Eyes).Блата е изпечен, плънката е забъркана, само дето с изненада открих 4е фурната ми няма самостоятелно печене само на горен реотан... newsm78 Имам грил с вентилатор и само грил Thinking На какво да го пека?
Виж целия пост
# 62
Сигурно е късно вече... кажи какво направи и какво стана?
Единственото, което можеш да направиш е да включиш на горен и долен реотан, на слаба фурна, като сложиш пая по- нагоре във фурната.
Виж целия пост
# 63
Сложих го на горен грил( то долен май няма Crazy), и смъкнах решетката на по-ниско ниво.Нямам идея оба4е колко време да го пека... Rolling Eyes На 150 градуса
Виж целия пост
# 64
За печенето гледай на око, обаче дали е добра идея този грил? Аз също имам грил-реотан, но само горен. Той ми е много- много силен и направо овъглява горния слой, а на долу нищо не се пече. Според мен включи си горен и долен реотан, без вентилатор, сложи пая нагоре и така...., че да не се оплеска нещо  Thinking Просто при мен грила е страшно нещо, не знам как е при теб...
Виж целия пост
# 65
Страшното нещо току що се случи Simple Smile След час печене  всичко изглеждаше наред( поне сравнявайки с вашите снимки).И докато писах, го загорих лееееееко Crazy Изско4или са няколко стафиди и са като дренки отгоре Joy След малко ще снимам.Дано не е сурово( макар 4е то няма какво да й е сурово на плънката толкова Thinking)
http://media.snimka.bg/1483/009220527-big.jpg
Виж целия пост
# 66
Стана ли поне час да се пече? Може би е хубаво да го оставиш още 20-30минути. По принцип наистина няма какво да остане сурово в плънката и при всички варианти ще се яде, но все пак при топлинната обработка ябълките си пускат влага, която трябва и да се обере - от бисквитите, от запичането... Малко може на каша да ти е вътре, ако не е допечено.

А, сега видях снимката - не изглежда лошо! Peace Можеш да обереш почернелите стафиди и да ги хвърлиш. Ако имаш макетно ножче, може с него да поодялкаш горниче части на основата, където са прегорели и пая ти ще придобие съвсем търговкски вид!  Grinning
Виж целия пост
# 67
Абе- аз не целя търговски вид- идеята е да се хапне сладко-сладко Wink А съдейки от аромата....мисля че ще е  Peace А стените са в този вид, защото ми се разхлопа формата нещо  и се смъкнаха..Ама- това да му е косура.Благодаря за рецептата и помощта  bouquet Ще пиша отзиви след дегустацията Wink
Виж целия пост
# 68
Мда, аромата е страхотийски!  Crazy Ще чакам отзивите!
Виж целия пост
# 69
На срещата на Турската тайфа, занесох твоя пай! Всички бяха очаровани!Благодаря за споделената вкусотия!  Hug  bouquet Heart Eyes  chef
Виж целия пост
# 70
Ооо, Дризе!  Hug Много се радвам, че сте останали доволни и ти и другите от бандата!  Grinning А ти направо избиваш рибата - малко детенце, новородено бебче, обаче и пай си спретнала и на срещата си отишла!      bouquet
Виж целия пост
# 71
И аз имам едно бързо въпросче-Пина, маслото за тестото разтопяваш до течно или само меко трябва да бъде? Peace
Виж целия пост
# 72
Не, не до течно, в никакъв случай! Просто със стайна температура, да е меко, да може да се меси, да стане тесто. Ако е течно няма да стане.
Виж целия пост
# 73
С такива спокойни деца всичко мога да правя!  baby_neutral Joy  bouquet

Аз си го разтапям до течно, няма фалове, вече 2 пая! Peace

Пина, сега се сетих за моята измислена торта "Сникърс", че твоя блат е това от което имах нужда, за да бъде перфектна! Отново Благодаря!  Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 74
Значи може и да става, но аз не съм правила с напълно разтопено масло, а и не съм виждала. Струва ми се, че ще стане чорба и няма да стане тесто, ама може би зависи и от сезона - в студеното бързо стяга отново, знам ли  Thinking

Дрзие, я раздуй за твоята торта 'Сникърс"? Ако ти трябва подобна основа, да я пълниш с крем - става. Ако е нещо шоколадово - Сникърса нали е преобладаващо шоколадов? може да сложиш малко какао в тестото.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия