Голямата тема за малките масла

  • 125 909
  • 684
# 525
Да, за слънце-защитно, защото децата ми са с АД и не ни разрешават останалата козметика.
Препоръчаха ми: кокосовото масло, мисля, с фактор 2, сусамовото масло - фактор 4 и маслото от карите - също 4, но после чук, за какаовото и мислех да го пробваме, ако го намеря...Сега ползваме сусамовото и кокосовото, другото още не съм го взимала, но следващия път като купувам, ще го пробвам. Всички са производство на "Икаров".
Виж целия пост
# 526
Фактор 2 и 4 не са ли много ниски? Аз знам, че един лосион/масло/крем, за да е с ефективна защита трябва да има поне фактор 15.
Виж целия пост
# 527
Ама са натурални, фактора е естествен.  Wink
Какво ти пречи да се цапотиш по- често, просто...С колкото по- голям фактор е едно мазило, толкова повече време защитава кожата. Ако е с 2 фактор - защитава кожата 2 пъти по- дълго, отколкото ако е без защита...не знам дали успях да обясня добре... newsm78
Та, не ми пречи да ги мажа на всеки час, или дори и по- често, щом като им понася и няма разни консерванти, оцветители, аромати и подобрители в продукта.  Wink
Виж целия пост
# 528
Може би си права Simple Smile
Ще ми е интересно ако някой по-рабиращ от нас се включи. Аз нещо напоследък съм на вълна "натурална козметика" и бих пробвала с каковото масло (ако намерим къде се продава).
Виж целия пост
# 529
Някой ползвал ли е какаово масло? Едни познати ми го препоръчаха като естествено масло с много висок защитен фактор, преди години са си купували от аптеките, но в чужбина. В България някой виждал ли е ? Знам, че "Икаров" нямат, но може би на друг производител или вносно? Питах на две - три места, но изобщо не бяха чували... newsm78
аз сум ползвала, но за тен, не за предпазване- това преди много години. Сега гледам изобщо да не се излагам на слънце.
Виж целия пост
# 530
много съм доволна от кокосовото и бадемовото масло!стимулант позлвах и бях доволна!по нанатък пак може да си го взема!от кокосовото и бадемовото вече съм изразходила доста кутийки и шишенца!трябва да пробвам и от жожоба и от карите ако успея да намеря някъде!
Виж целия пост
# 531
Аз имам една питанка.
Купих си кокосово масло, но явно в банята ми е много топло и днес го намерих в почти течно съсътояние. Въпросът ми е, дали ще му има нещо или мога да го ползвам. Веднага го прибрах в хладилника, няма лоша миризма, но не знам дали е наред. newsm78
Виж целия пост
# 532
Аз си купих какаово масло, докато бях бременна.  Не знам дали е чисто newsm78 Беше от аптека. На него пише Масажен крем какаово масло и витамин Е. На Лавена е. Ако има разбиращи, мога да препиша съставките. Кутията е голяма, бяла, с кафява капачка.
Виж целия пост
# 533
Аз имам една питанка.
Купих си кокосово масло, но явно в банята ми е много топло и днес го намерих в почти течно съсътояние. Въпросът ми е, дали ще му има нещо или мога да го ползвам. Веднага го прибрах в хладилника, няма лоша миризма, но не знам дали е наред. newsm78
абсолютно нищо му няма
Виж целия пост
# 534
Аз имам една питанка.
Купих си кокосово масло, но явно в банята ми е много топло и днес го намерих в почти течно съсътояние. Въпросът ми е, дали ще му има нещо или мога да го ползвам. Веднага го прибрах в хладилника, няма лоша миризма, но не знам дали е наред. newsm78
лятото в тази жега няма как да не е течно!на листовката пише,че не е добре да се държи в хладилника! Peace
аз го държа на тъмно и пак се е разтопило! Peace
Виж целия пост
# 535
[Сега гледам изобщо да не се излагам на слънце.

много правилно, аз също  когато мога Peace
Виж целия пост
# 536
Аз имам една питанка.
Купих си кокосово масло, но явно в банята ми е много топло и днес го намерих в почти течно съсътояние. Въпросът ми е, дали ще му има нещо или мога да го ползвам. Веднага го прибрах в хладилника, няма лоша миризма, но не знам дали е наред. newsm78
лятото в тази жега няма как да не е течно!на листовката пише,че не е добре да се държи в хладилника! Peace
аз го държа на тъмно и пак се е разтопило! Peace

Значи да го вадя от хладилника, така ли?
Защото някой по- назад беше писал, че така го съхранява лятото.
Виж целия пост
# 537
Аз имам една питанка.
Купих си кокосово масло, но явно в банята ми е много топло и днес го намерих в почти течно съсътояние. Въпросът ми е, дали ще му има нещо или мога да го ползвам. Веднага го прибрах в хладилника, няма лоша миризма, но не знам дали е наред. newsm78
лятото в тази жега няма как да не е течно!на листовката пише,че не е добре да се държи в хладилника! Peace
аз го държа на тъмно и пак се е разтопило! Peace

Значи да го вадя от хладилника, така ли?
Защото някой по- назад беше писал, че така го съхранява лятото.
според мен го извади.сложи го на тъмно и хладно,но пак ще си е разтопено!това не е проблем!хем е готово веднага за ползване! Peace
Виж целия пост
# 538
Кокосовото масло е от така наречените полутвърди масла.Съдържа както наситени така и ненаситени естери на висшите мастни киселини.Ненаситените се намират в течните масла ,а наситените в твърдите.Кокосовото е от смесен тип,нве се притеснявайте ,че на топло става течно,така трябва:).Сега има едно много интересно масло от серията Полезиен на Клоран.цялата серия е направена с масло от Моной моринда.Серията е слънцезащитна,но има и едно основно масло.Прави се на основата на кокосово масло и гардения,мирише невероятно и хидратира.За любителите на екзотиката,можете да се насладите наистина на нещо различно.
Виж целия пост
# 539
pharma_pz, говориш за козметика, не за натурални студено-пресовани масла, нали? Темата, мисля, не е каква козметика можем да ползваме, а точно с какво от натуралните масла можем да заменим дадена козметика, т.е. да го ползваме вместо нея.  Peace
Но, дай повече инфо за тези продукти на Клоран:освен кокосово масло какво още има в тях, като оцветители, консерванти, парабени....? За органична козметика ли говориш?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия