Голямата тема за малките масла

  • 125 909
  • 684
# 555
а така, то всичко има в тая сф  Wink
 за съжалание даже не съм чувала, че се продава
на мен ми дава приятелка с познати и т.н.
но май ще се разходя до Ремедиум
Виж целия пост
# 556
Момичета искам да попитам розовата вода с масло от жожоба/смятам утре да си я правя/ за почистване на лицето ,за всеки тип кожа ли става.Моята е смесена и незнам дали ще ми пасне.

Морска Сирена, може би малко късно отговарям, но сега видях въпроса ти. Предполагам, че си изпробвала вече розовата вода с жожоба и ще ми бъде интересно да споделиш как ти се отрази. Моята кожа също е смесена, но и чувствителна и ефектът не беше добър.  Непосредствено след това дори получих лек обрив...  Shocked Не знам дали беше от качеството (или по-скоро некачеството) на маслото, или просто жожобата не е подходяща за моята кожа.  Thinking Ти доволна ли си? А някой може ли да ми препоръча друг начин за почистване на лице... за доста чувствителна кожа?  Praynig
Виж целия пост
# 557
Аз ползвам само тоалетните трици от смлени диви кестени, също се обривам от доста продукти, козметика и т.н., но те ми понасят много добре на кожата на лицето. И аз съм със смесена и чувствителна кожа. Мислех да пробвам и розова вода с жожоба, но триците ми понасят добре и не ми се ще да експериментирам. Peace
Виж целия пост
# 558
Сега от скоро ходя на антицелулитни масажи и жената ме маже с антицелулитно олио, в което има и 3 вида етерични масла - лимон, портокал и лавандула... леле, как ухае  Crazy
Виж целия пост
# 559
Какаовото масло е натурално,без собствена опаковка,твърдо е като сапун,топи се много бавно на сатайна темпереатура.Отрязаха ми от голяма разфасовка.Не е в кутийка.В аптеките го използват за разни кремчета,които приготвят на място.
На Planter's има някакави с авокадо,мед,къпина и др.- те съдържат какаово и разни други масла.

Аз не разбрах, в аптеката ли са ти го отрязаи или си го взела от другаде?

Да в аптека ми го отрязаха.
Виж целия пост
# 560
всъщност как си я правите тази розова вода?
Дали ще се получи, ако капна няколко капки от етеризно масло от роза във минерална или дестилирана вода? newsm78
знам, че попринцип розовата вода се прави по друг начин
Виж целия пост
# 561
всъщност как си я правите тази розова вода?
Дали ще се получи, ако капна няколко капки от етеризно масло от роза във минерална или дестилирана вода? newsm78
знам, че попринцип розовата вода се прави по друг начин
Преди време бях в Казанлък и там се намира почти във всеки магазин... Иначе си я купувам от аптеката, има я навсякъде  Grinning
Виж целия пост
# 562
всъщност как си я правите тази розова вода?
Дали ще се получи, ако капна няколко капки от етеризно масло от роза във минерална или дестилирана вода? newsm78
знам, че попринцип розовата вода се прави по друг начин
Преди време бях в Казанлък и там се намира почти във всеки магазин... Иначе си я купувам от аптеката, има я навсякъде  Grinning
знам, но обикновено я сместват и с нещо друго. имам доверие повече на себе си. както и да е
от тея води се обривам и не ми действат добре на кажата, така че...а уж са за чувствителна кожа
Виж целия пост
# 563
Здравейте! Като гледам сте на 'ти' с маслата и ще помоля някой да ми каже как да си направя крем за лице сама. Тук сте постнали доста рецепти, но незнам дали са подходящи за моята кожа. На 18 години съм, кожата ми е нормална към смесена и всички кремове които съм си купувала до сега са ми прекалено тежки. Ще съм благодарна ако някои ми каже рецепта за по-леко кремче, което да не ми отежнява и омазнява кожата.   bouquet
Виж целия пост
# 564
pharma_pz,аз имам основното масло от серията на Клоран(без частиците) и се чудя как да го използвам за косата ми.
Може ли идеи? Praynig

 Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 565
Здравейте! Като гледам сте на 'ти' с маслата и ще помоля някой да ми каже как да си направя крем за лице сама. Тук сте постнали доста рецепти, но незнам дали са подходящи за моята кожа. На 18 години съм, кожата ми е нормална към смесена и всички кремове които съм си купувала до сега са ми прекалено тежки. Ще съм благодарна ако някои ми каже рецепта за по-леко кремче, което да не ми отежнява и омазнява кожата.   bouquet
ex_rip, според мен можеш да ползваш или само базисно масло (от гроздови семки, например, е добро за склонна към омазняване кожа), или пък да го смесиш с някакво етерично (лавандула, лимон...). Някъде из темата мисля, че имаше подробна информация за приложението на различните масла (а може и да е в друга тема). Успех!   bouquet
Виж целия пост
# 566
Благодаря ти, ще се поразгледам по назад в темичката   Hug  Днес си купих кокосово масло за косата уж ама може да си го намацам и на лицето  Crazy
Виж целия пост
# 567
Благодаря ти, ще се поразгледам по назад в темичката   Hug  Днес си купих кокосово масло за косата уж ама може да си го намацам и на лицето  Crazy
Кокосовото става и за слънцезащитно  Peace
Виж целия пост
# 568
Етеричните масла са по- подходящи за след излагане на слънце, а от тях  цитрусовите - портокал, лимон, мандарина, бергамот, грейпфрут са противопоказани при излагане на слънце, защото могат да доведат до повишаване на чувствителността към слънце  и да се стигне до обрив. Те задължително се използват след излагане на слънце, и в комбинации за нощни масла.
Виж целия пост
# 569
pharma_pz,аз имам основното масло от серията на Клоран(без частиците) и се чудя как да го използвам за косата ми.
Може ли идеи? Praynig

 Praynig Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия