За Изопринозин-а

  • 480 219
  • 441
# 285
а дали има изразена отпадналост при приема му?
Виж целия пост
# 286
Не знам, аз получавам страничен ефект само докато чета листовката... настръхва ми косата...
Виж целия пост
# 287
   
а дали има изразена отпадналост при приема му?

  Аз   съм  го пила  две  години  подред  през  есенно-зимният  сезон по  10 дни   в месеца  (по лекарско предписание ) . Отпадналост  чак толкова не съм  чувствувала  , по  скоро  изразени  стомашни  проблеми -  тежест,  дискомфорт  , гадене  .  А  също и  главоболие.
Виж целия пост
# 288
Изопринозина понижава имунитета в дългосрочен план, а не обратното...както и всички останали  лекарства, които не са на билкова основа и не са натурални, а са чисто изобретение на лекарствената индустрия (или мафия!). Достатъчно е човек да прочете листовката и му е ясно за какво иде реч.
Копирах едно мнение от друг форум:
"Майка ми беше миналата седмица на някакво мероприятие по имунология, където един от водещите специалисти в Бг. се е изказал адски негативно. Препаратът се оказва, че е  токсичен и обременява доста черния дроб.  "
Като чета в гугъла мненията за Изопринозина излиза, около половината са се изказали негативно и са имали част от страничните ефекти. Излиза, че не са 'редки", а са чести.
След някой ден ще го забранят, но ще пуснат друго подобно и т.н.

С едно пояснение към мнението, което сте копирали от друг форум- че от преди доста, доста време.
Виж целия пост
# 289
Мисля, че нещата тук се преувеличават Rolling Eyes.
Специално разгледах листовката на Изопринозина и не виждам повече странични ефекти от което и да било друго лекарство. Не казвам, че трябва да се дава за щяло и нещяло или за профилактила, но я ми кажете един АБ да не би да има по-малко странични ефекти newsm78.

Последните 2 пъти се оправихме само с  изопринозин, което мисля е по-добрия вариант от АБ ( без който обикновенно не минаваме). Ако греша ме поправете.
Виж целия пост
# 290
Ами грешиш. Изопринозинът е за вирусни инфекции. Антибиотикът за бактериални.
Виж целия пост
# 291
Ами грешиш. Изопринозинът е за вирусни инфекции. Антибиотикът за бактериални.

Да, именно, обикновенно все сме с вирусна инфекция, но за нашата педиатърка май е по-лесно да изпише АБ. Изопринозина ни е изписван от друг педиатър, при който напоследък се налага да водя детето. И определено има ефект Peace. Съгласна съм обаче, че не трябва да се прекалява с него и да се дава за профилактика Naughty.
Виж целия пост
# 292
Лекарство, което уврежда черният дроб, бъбреците и стомашната лигавица няма как да повиши имунитета, а точно обратното. Аз за себе си съм убедена в това, пък който каквото си реши това да пие.  На мен ми е интересно да разбера как точно вреди в дългосрочен план.  Прилагането на медикаменти не е положено на принципа да лекува, а на принципа да се подтискат симптомите. Ако пиете Изопринозин при всяка вирусна инфекция, то лишавате организма да се бори сам и той става зависим от лекарството. И ако един ден решите да спрете Изопринозина познайте какво ще стане...
Виж целия пост
# 293
Лекарство, което уврежда черният дроб, бъбреците и стомашната лигавица няма как да повиши имунитета, а точно обратното. Аз за себе си съм убедена в това, пък който каквото си реши това да пие.  На мен ми е интересно да разбера как точно вреди в дългосрочен план.  Прилагането на медикаменти не е положено на принципа да лекува, а на принципа да се подтискат симптомите. Ако пиете Изопринозин при всяка вирусна инфекция, то лишавате организма да се бори сам и той става зависим от лекарството. И ако един ден решите да спрете Изопринозина познайте какво ще стане...


Съгласна съм с това Peace, в интерес на истината дъщеря ми го е пила само 2 пъти, а големия ми син- никога. По принцип нашата педиатърка не го е изписвала досега.


А бихте ли сподели как се справяте с вирусните инфекции и колко дена изчаквате преди да дадете АБ например?
Виж целия пост
# 294
И аз имам няколко въпроса. Защо давате АБ ? Детето ви поддържа температура повече от 3 дни, така ли? А колко пъти в годината има температура? Моите деца са на 4 и 6 години и от почти 2 години не са пили  нито АБ, нито други синтетични и полусинтетични лекарства. Дъщеря ми на 6 г. е пила АБ три пъти (на 2г. 3г. 4г.), а синът ми е пил на 6 м., 1 г. и 2г. като само първият път си бяха за АБ, а при другите приеми грешката е изцяло моя.  Познавам дете, което сега е на 6 г. и никога не е пило АБ, а ходи на детска редовно. А е било веднъж с 40 градуса температура три дни, но майката е устискала и не му е дала АБ.
Виж целия пост
# 295
При едно от последните боледувания дъщеря ми -на 2,8г. беше 5 дена с 40 градуса т. въпреки, че пиеше АБ. Общо взето почти всеки месец е така, с трета сливица е и проблема винаги е в гърлото. При всяко разболяване започвам 2-3 дена с хомеопатични лекарства, но абсолютно никакъв ефект, продължава с 40 температура и направо се побърквам Cry. Лошото е , че не мога да попадна на доктор, който да ми съдейства да лекувам без АБ.

На 30.12 дъщеря ми отново вдигна 39 т., естествено "понеже идвали почивни дни ми изписаха за всеки случай АБ #2gunfire". Аз разбира се не го дадох , но за моя радост на другия ден спря да вдига температура.

Синът ми е на 7г., той също боледуваше често като малък, но като че ли не е било такова чудо като малката Rolling Eyes. Не ми е вдигал и такива температури.

А между другото аз също познавам дете, което не е пило АБ, но то просто не се разболява (освен хрема и лека кашлица).

Ще се радвам и да споделите как точно лекувате децата си? Приемам всякакви съвети Hug
Виж целия пост
# 296
Аз давах хомеопатични цяла една година, когато бяха на 1 г. и 3 г. и никакъв ефект нямаше. Сега се боря с хремата на синът ми, която продължава по месец, два , дори и през лятото. Не мога да открия причината, трета сливица няма. Давам му спирулина, ленено масло, сок от Алое, Царски билки. Но доколко имат ефект - нямам представа.
Виж целия пост
# 297
Давали сме антибиотик при тешка ушна инфекция с гной и т.н. При скарлатина също - след антибиограма или както там се казва. Не бих дала антибиотик без да съм сериозно убедена от лекаря, че е необходим и без да е направена тази биограма, за да се определи кой е най-подходящия.
Gorda mama , може би някакви по-обстойни изследвания трябва да направите следващия път като се разболее детето - 5 дена с 40 градуса ?!?!? - или антибиотикът не е бил 'нейният" или изобщо болестта не е била за антибиотик.
Виж целия пост
# 298
Като извади Gorda mama третата сливица на дъщеря си ще забрави набързо и антибиотиците и висока Т... А нали не забравяте след всеки антибиотик да давате пробиотици, защото с тях най-бързо ще покачите имунитета.
Моите деца нито една шарка не са изкарали. Що не вземат да измислят една ваксина срещу варицела, че така все се притеснявам.
Виж целия пост
# 299
Като извади Gorda mama третата сливица на дъщеря си ще забрави набързо и антибиотиците и висока Т... А нали не забравяте след всеки антибиотик да давате пробиотици, защото с тях най-бързо ще покачите имунитета.
Моите деца нито една шарка не са изкарали. Що не вземат да измислят една ваксина срещу варицела, че така все се притеснявам.

Оф ooooh!, на пролет ще видим какво ще правим с тая сливица, казват че е огромна и е за махане.
А след АБ давам "опашката на д-р Михайлов"- Туя, Монилия и пробиотик.


Gorda mama , може би някакви по-обстойни изследвания трябва да направите следващия път като се разболее детето - 5 дена с 40 градуса ?!?!? - или антибиотикът не е бил 'нейният" или изобщо болестта не е била за антибиотик.

В случая АБ просто не действаше ooooh!. Потърсихме друг педиатър , дори в друг град, който след обстоен преглед  изписа друг АБ и още след първия прием детето се оправи- спря да вдига Т.
Обясниха ни , че това е  тежка вирусна инфекция и за да не развие бактериална се налага АБ .

Лошото е, че  когато изписват АБ никой на прави антибиограма, освен ако не е нещо сериозно. Поне при нас е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия