За Изопринозин-а

  • 480 230
  • 441
# 300
Обясниха ни , че това е  тежка вирусна инфекция и за да не развие бактериална се налага АБ .

Лошото е, че  когато изписват АБ никой на прави антибиограма, освен ако не е нещо сериозно. Поне при нас е така.
Toва няма нищо общо, тия хора са луди - не може да започнеш АБ преди да знаеш дали има бактериална инфекция, така само сриват имунитета на детето. Поинтересувай се колко струва биограмата, ако трябва сами си я платете. Имай предвид, че тя отнема 2-3дни.
Виж целия пост
# 301
Аз наистина следващия път ще настоявам за антибиограма ( знам, че отнема 2-3 дни), въпреки че моята педиатърка  от сто кладенеца вода ми вади  #2gunfire. И все казва, че много зная Laughing.

А между другото как се установява каква е точно инфекцията- вирусна или бактериална?
Виж целия пост
# 302
обикновено високата температура над 38.0 и непостоянна (ту пада, ту се вдига) е вирусна. при ДКК увеличените лимфоцити също навеждат на вирусно заболяване.
Виж целия пост
# 303
Дали е вирусна или бактериална се установява чрез взимане на кръв от пръста. Мисля, че във всички развити държави антибиотик се изписва само след такова изследване, а не като при нас "на сляпо".
Виж целия пост
# 304
Дали е вирусна или бактериална се установява чрез взимане на кръв от пръста. Мисля, че във всички развити държави антибиотик се изписва само след такова изследване, а не като при нас "на сляпо".

   Peace Peace Peace

 Да  абсолютно  само  ,че  когато и да  заведа  болно  дете  при  личната  - диагнозата  й е  все   вирусна  инфекция ( това е вече  клише )  ,  пък  за  всеки  случай изписва и  антибиотик  , при това  от  най-  силните  ???  Mr. Green
Виж целия пост
# 305
Дали е вирусна или бактериална се установява чрез взимане на кръв от пръста. Мисля, че във всички развити държави антибиотик се изписва само след такова изследване, а не като при нас "на сляпо".


   Peace Peace Peace

 Да  абсолютно  само  ,че  когато и да  заведа  болно  дете  при  личната  - диагнозата  й е  все   вирусна  инфекция ( това е вече  клише )  ,  пък  за  всеки  случай изписва и  антибиотик  , при това  от  най-  силните  ???  Mr. Green

ми сменете си лекарката.
Виж целия пост
# 306
Това с АБ май е масова практика #2gunfire, все гледат да се застраховат Close
Виж целия пост
# 307
не чак толкова, въпрос на практика на лекар.
при все , че у нас посявката обаче става за 3-4-5 дни, не винаги може да се чака антибиограма.
с кръв и урина може и да се разбере каква е инфукцията...обаче пък от друга страна, една болест може и да почне като вирусна и да прерасне в бактериална.
за това често лекарите ако детето поддържа висока Т повече от 3 дни..т.е. продължава и на 4 ден изпосват АБ...
По принцип най-добре е с антибиограма - защото освен вирусно или бактериално показва и каква е бактерията и към какво е резистентна и т.н. но наистина, понякога не може да се чака н-броя дни...
Виж целия пост
# 308
По принцип най-добре е с антибиограма - защото освен вирусно или бактериално показва и каква е бактерията и към какво е резистентна и т.н. но наистина, понякога не може да се чака н-броя дни...

Абсолютно подкрепям този пост, чувала съм обаче, че при антибиограмата се ползват само наличните антибиотици, а те не винаги са най- добрите. Може и да греша, но така са ми казвали, един от най- често ползваните препарати е Бисептол, а напоследък чета ужасни неща за това лекарство /което не е антибиотик, ама какво и е аз не знам.../
Виж целия пост
# 309
в какъв смисъл наличните? аз като съм пускала е имало по около 20-тина Аб на антибиограмата и между ставащите се избира подходящият от лекуващият лекар...
бисептол винаги има, но никога не е изписван на детето му, баща му има непоносимост и мен ме е страх и не го искам.
Виж целия пост
# 310
Ти си от София виждам, нормално, ние веднъж сме пускали имаше не повече от 6-7 препарата.
Виж целия пост
# 311
Ти си от София виждам, нормално, ние веднъж сме пускали имаше не повече от 6-7 препарата.
Да, това са 7 активни вещества. На пазара срещу тези седем сигурно има 47 АБ с различни имена и една и съща активна съставка.
Виж целия пост
# 312
И това го има. Както и да е, пускали са ни само веднъж антибиограма. Сигурно е "много" скъпа,знам ли. Пием антибиотик 1-2 пъти годишно, не мисля, че е толкова често
Виж целия пост
# 313
да то е важно активната съставка наистина, всъщност не съм ги брояла точно , но доста бяха, като когато е например носен секрет има и бактробан..т.е. и локални АБ.
обаче друго ми е странно...все чета от разни мамаи от чужбина, как винаги им пускат антибиограма като изписват АБ и тя става за 30-60 мин... тук определянето има ли бактерия става за ден, посявките ако не се лъжа още 3 дни... как става това...и защо тук няма такива лаборатории дето за 1 час да ти вадят антибиограма.
Виж целия пост
# 314
Аз пък имам позната, коята от няколко години живее в САЩ. Първото си дете го гледа в Б-я, второто- там. Та тя беше изумена, че тамошният и педиатър изписвал много често антибиотици, тя се притеснявала, как в България се мъчим да ги отложим до последно...защо така често. Той отговарял, че съвременните антибиотици били толкова пречистени, не били толкова вредни....общо взето коренно различна теза
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия