За Изопринозин-а

  • 480 189
  • 441
# 225
Нека да се включа и аз.След прекарана пневмония декстра, и на моето момиченце му изписаха Изопринозин ,но сега като чета тука малко се стряскам .Нашата педи каза да го пие един месец без прекъсване, по половинка сутрин и вечер, е това не е ли малко множко ,попитах я дали да го давам с прекасване тя каза НЕ ,защото нямало ефект ,а сега като чета тука не знам какво да правя .Кажете това дълго време ли е за две годишно дете .Лелеееееееее съмсем се обърках Shocked
Виж целия пост
# 226
след пневмония и на мен за месец ми го изписаха(естествено в подходяща за мен доза), честно казано го пих доста по-малко.(защото освен това за същият период ми беше изписала и още 2 вида хапчета и сироп, та сиропа и изопринозина си ги спрях на моя глава).
иначе на детето сега за бронхита, а и преди като е пил му го дава за  10 дни и то по време на болестта(ако лечението не е с АБ), а не след това. Но вес пак пневмонията си е по-сериозно състояние.
Виж целия пост
# 227
Нека да се включа и аз.След прекарана пневмония декстра, и на моето момиченце му изписаха Изопринозин ,но сега като чета тука малко се стряскам .Нашата педи каза да го пие един месец без прекъсване, по половинка сутрин и вечер, е това не е ли малко множко ,попитах я дали да го давам с прекасване тя каза НЕ ,защото нямало ефект ,а сега като чета тука не знам какво да правя .Кажете това дълго време ли е за две годишно дете .Лелеееееееее съмсем се обърках Shocked

Каква е тази пневмония декстра?Може ли да обясниш или къде да прочета? мерси
Виж целия пост
# 228
Декстра значи десностранна пневмония.
Виж целия пост
# 229
Моята дъщеря също направи няколко боледувания за кратък период и нашето доки ни го изписа по схема 10 дни пие по едно на ден или 1/2 два пъти на ден и 20 дни почива така 3 пъти/ месеца/ . Да ви кажа за първи път в продължение на два месеца моето дете не са му тръгвали и сополки и аз нямам болничен. До сега всеки месец в болнични и всеки месец антибиотик. Аз лично съм доволна, то всяко лекарство вреди на организма, АБ по малко ли са вредни като моето дете ги пие всеки месец и то все по силни и по силни защото слабите не ни действат. Само знам че Изопринозина се дава за над 3 г. деца но при преценка на лекаря може и по рано.
Щом педиатъра го е предписал довери му се........! Моето дете утре започва третия последен курс 10 дни.
Виж целия пост
# 230
 Здравейте! Имах вирусна инфекция и ми изписаха изопринозин 3 х 1. На четвъртия ден се влоших, дадоха ми антибиотик и ми увеличиха дозата на 3 х 2. Пия вече тази доза 5 дни, по-добре съм, но почва да ме притеснява, че много време го пия вече - 8 дни, а и съм 46 кг, въпреки възрастта -43 г.Личният ми лекар е в чужбина. Моля, ако някой го е пил продължително време в такива дози, да сподели. Благодаря!
Виж целия пост
# 231
8 дни изобщо не е много, минималният период, за който се пие е 10 дни...може и по повече...дори за повече от месец.... нито дозата е голяма. На мен при 48 кг също 3 пъти по 1 ми изписват, на детето   при неговите 15-тина кг по половинка 3 пъти дневно.
Виж целия пост
# 232
Ето ви линк на английски за "ISOPRINOSINE" да четете. Обяснено е всичко изключително добре и подробно! Simple Smile Който знае английски ще може да си го преведе, а за другите ... ако някой има желание да вкара превод в ефир да заповяда, но на мен определено не ми се занимава с превода Simple Smile , извинете, за което.
Виж целия пост
# 233
Ето ви линк на английски за "ISOPRINOSINE" да четете. Обяснено е всичко изключително добре и подробно! Simple Smile Който знае английски ще може да си го преведе, а за другите ... ако някой има желание да вкара превод в ефир да заповяда, но на мен определено не ми се занимава с превода Simple Smile , извинете, за което.

Това ми прилича на листовка за пациента, но на английски.
Виж целия пост
# 234
Ето ви линк на английски за "ISOPRINOSINE" да четете. Обяснено е всичко изключително добре и подробно! Simple Smile Който знае английски ще може да си го преведе, а за другите ... ако някой има желание да вкара превод в ефир да заповяда, но на мен определено не ми се занимава с превода Simple Smile , извинете, за което.

Това ми прилича на листовка за пациента, но на английски.

Много по-подробно е обяснено от това, което е на листовките. Wink Не знам дали си погледнала по-надолу в линка - след като минеш надолу от таблицата с цените, дозировката и т.н.
Виж целия пост
# 235
Почнах да чета , но не съм до изчела Blush ... в началото пише че помага при вирусни инфекции , а има ли начин  да разберем кога инфекцията е вирусна и кога бактериална   newsm78
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 236
Почнах да чета , но не съм до изчела Blush ... в началото пише че помага при вирусни инфекции , а има ли начин  да разберем кога инфекцията е вирусна и кога бактериална   newsm78
Благодаря  bouquet

Здравейте!

Има начин, но това е работа на лекаря Ви. Докато се научат да ги различават, колегите се скапват от учене, четене и други прийоми. Искат се и лабораторни изследвания понякога. Така че, не се опитвайте сами да си поставяте диагнози.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 237
Почнах да чета , но не съм до изчела Blush ... в началото пише че помага при вирусни инфекции , а има ли начин  да разберем кога инфекцията е вирусна и кога бактериална   newsm78
Благодаря  bouquet

да разбира се...с изследвания.
Виж целия пост
# 238
Почнах да чета , но не съм до изчела Blush ... в началото пише че помага при вирусни инфекции , а има ли начин  да разберем кога инфекцията е вирусна и кога бактериална   newsm78
Благодаря  bouquet

Здравейте!

Има начин, но това е работа на лекаря Ви. Докато се научат да ги различават, колегите се скапват от учене, четене и други прийоми. Искат се и лабораторни изследвания понякога. Така че, не се опитвайте сами да си поставяте диагнози.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

добре тогава  , но защо с вирусен бронхиолит - диагноза ни лекуваха с АБ  и то 3 вида за 15 дни на 2 м . бебе - съсипаха ми детенце и венозно и през устата и ........
Виж целия пост
# 239
Лечението на бронхиолита трябва да се провежда задължително във болнични условия и включва кислородна терапия, венозни вливания на глюкоза и физиологичен разтвор,Салбутамол на сироп или с инхалации, кортикостериди (Урбазон,Дексаметазон) венозно и антибиотици срещу евентуална вторична пневмония. Съществува и специално противовирусно лекарство – Ribavirin за инхалаторно приложение,което се използва при най-тежките случаи. това пише като лечение за бронхолита..пише и защо АБ...инабе обикновенно е вирусно, но може и бактериално да е... сащо така при продължително боледуване, без подобрение особенно ако се задържи Т сравнително висока повече от 3 дни, си се смята че вече има наличие и на бактерии....за това и при някои започнали като вирусни заболявания в последствие може и до АБ да се стигне...
за вашият конкретен случай обаче на "защо"-то ти трябва да ти отговори лекуващият лекар на детето ти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия