МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвет&#

  • 195 782
  • 1 002
# 870
Здравейте! Имам нужда от консултация: след ента на брой изследвания ни казаха, че пролактина е висок. при първото изследване беше 29, сега е 20. Моля за Вашето мнение
Виж целия пост
# 871
anairod , ние имахме подобен проблем- при норма до 340 пролактина на мъжа ми беше между 650 и 1100.Правихме ЯМР на хипофиза и провежда лечение с Достинекс- но всичко това е след консултация с ендокринолог. Между другото имаше голямо подобрение в спермограмата след лечението с Достинекс и другите нещица от Кацаров
А къде изследвахте пролактина- той се влияе от много фактори и  трябва да се спазват определени изисквания при изследването
Виж целия пост
# 872
mozzi, благодаря за отзивчивостта! изследванията ги правим в клиниката на Щерев. Пролактина про последното изследване е 20,69 / при първото изследване стойностите бяха над 32.../-незнам какво точно означава това  Sad какво е ЯМР? при разговора с андролога, той спомена, че ако има отново отклонения ще трябва да ходим на ендокринолог. незнам от какво се повлиява този хормон: такава разлика при резултатите само в рамките на около 6-9 дни... В предишното си питане съм споменала грешни резултати, вчера направихме копия от изследванията и сега са пред мен
Виж целия пост
# 873
mozzi, благодаря за отзивчивостта! изследванията ги правим в клиниката на Щерев. Пролактина про последното изследване е 20,69 / при първото изследване стойностите бяха над 32.../-незнам какво точно означава това  Sad какво е ЯМР? при разговора с андролога, той спомена, че ако има отново отклонения ще трябва да ходим на ендокринолог. незнам от какво се повлиява този хормон: такава разлика при резултатите само в рамките на около 6-9 дни... В предишното си питане съм споменала грешни резултати, вчера направихме копия от изследванията и сега са пред мен

Здравеи, мъжа ми имаше същия проблем с пролактина ,ЯРМ е ядрено магнитен резонанс (ние го направихме във военна болница )нямаше аденом за наша радост но отиде до Ендокринологията сега се намира в Майчин дом поликлиниката е в подземния етаж.
Направи изледване на 6 хормона по предписание от п-р Захариева завеждащ клиника по ендокринология,и всички бяха в норма дори пролактина оказа се че е бил завишен от прием на хормонални добавки и л-аргинин един продукт на ДЖЕНЕЗИС .Не се шашкай ами направете нови изледвания след 10 дни и преди да дадете кръв да стойте 30 мин в седнало положение (покой) казаха че било от значение за пролактина.
Успех
Виж целия пост
# 874
anairod , хубаво,че го изследвате в Щерев, там го правят както трябва-слагат абокат и го изследват двукратно(поне при мен беше така)-иначе пролактина е стресов хормон, влияее се от много фактори-напрежение, притеснение от самата манипулация по взимането му, знам че не трябва да се прави и секс вечерта преди изследването, така че може различните резултати да се дължат и на някой от тези фактори. А освен това трябва да изследвате и щитовидната жлеза- при мъжа ми имаше хипотиреоидизъм(понижена функция на щитовидната) и ендокринолога каза, че най-вероятно това е довело и до високия пролактин
Виж целия пост
# 875

Здравейте на всички, не съм писала досега, но  ви чета редовно и се чудя как сме живяли без нет- за всичко можеш да получиш адекватна информация и съвети и най-вече тук-направо сте супер. Моля ви, кажете ми може ли с тази спермограма да се класираме за инсеминация. Предварително благодаря!

КРЮГЕР:
PH             7,3   -   -норма 7,2-8,0
Обем        2,8    -   -норма 2-6
Цвят              - нормален
Втечняване   20    мин.     -норма до 60 мин.
Вискозитет       -N        -норма 0-2
Левкоцити        -1        -норма <1.10 на 6-та
Агрегация        -не
Аглутинати       -не
Епителни клетки      -<1     -норма 0-1/поле
Концентрация на сперматозоиди        -15 000 000ml         -норма  >20*10 на 6-та
Общ брой сперматозоиди        -42 000 000 еякулат    -норма>40*10 на 6-та
Обща подвижност % - 57%
Нормокинетични сперматозоиди    -50%    -норма  >50 %

Хипокинетични сперматозоиди-гр.с     -7 %
Акинетични сперматозоиди -гр.d         -43 %
Брой нормокинетични сперматозоиди/мл - 7 500 000 норма >10*10 на 6-та
Общ брой нормокинетични сперматозоиди - 21 000 000 норма >20*10 на 6-та

Оценка на морфология по Крюгер:
С нормална морфология   -7%    -норма над 14%
93% с отклонения в морфологията от който:
   -с главични дефекти    33%
    -с шийни дефекти  14%
    -с опашни дефекти 26%
    -с цитоплазматичен остатък-17%
     -3% клетки на спермогенеза
Тератозооспермиа-1,42     норма <1.6
       ЗАКЛЮЧЕНИЕ:Олигозооспермия

Това са резултати след посещение при Кацаров и  6 месеца пиене на Л-карнити, Костил, Тристен и отказване на цигарите. Първата спермограма беше с 10% нормокинетични сперматозоиди.
Виж целия пост
# 876
stefy2 ,както съм написала в някой от предишните постове при нас ситуацията беше горе-долу аналогична.Преди консултацията с Кацаров- намален брой сперматозоиди, ниска подвижност и морфология по Крюгер 7.5%
След 6 месеца пиене на лекарства и нормализиране на хормоналните отклонения- 9% морфология и отлични брой и подвижност- на нас ни казаха, че с такава морфология сме за ин витро и по-точно за ИКСИ, но опитахме 2 инсеминации само защото имахме много като брой и добре подвижни сперматозоиди, а доколкото виждам това при вас е проблем
Според мен е излишно да си губиш времето, нервите и парите с инсеминации, но това си е мое лично мнение до което стигнах след двете ми неуспешни инсеминации и съветите на някои от момичетата тук
най-добре разбира се чуй и други мнения и най-вече това на твоя Док и вземете решение след това
Успех ти желая от все сърце каквото и да решиш Hug Hug
Виж целия пост
# 877
Здравейте на всички!
Давам на моя мъж бърканицата на Хоуп,както и всички витамини написани към нея.Той има направена операция от варикоцеле преди три месеца и на новата спермограма няма никакво подобрение.Имаше усложнение с операцията,възпали се раната.
Сега от една седмица пие всички тези хапчета.Само не разбрах трябва ли да пие и витамин А. Не смея защото разбрах,че е опасно предозирането.
Бих искала да си купя и да пия и аз заедно с него.Разбрах,че и за жените е полезен.Вие какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 878
ДЕЗИ, 3 месеца са малко. Най рано след 6 месеца се очаква подобрение.
Виж целия пост
# 879
Здравейте, момичета!

Записвам се в темата, защото се оказа, че сме с мъжки фактор, искам да попитам преди да се отиде на преглед при д-р Кацаров, трябва ли задължително спермограмата да бъде разширена(  изследване по Крюгер)  или върши работа и нормална....

Успех на всички!
Виж целия пост
# 880
Върши, но трябва да е направена в клиника по стерилитет.
Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 881
момичета, имам нужда от съвет как да подобрим състоянието на бойците за около 1 1/2 месеца. Ще правим второ ИКСИ, но ме притеснява лошата морфология 3 % и малкото сперматозоиди. Ако можете да дадте съвет ще съм ви благодарна. Между другото да кажа ,че мъжа ми е опериран от Кацаров от варикоцеле преди година и половина , но за съжаление нямаме подобрение в състоянието, за сега му давам само антиоксиданти
Виж целия пост
# 882
Върши, но трябва да е направена в клиника по стерилитет.
Успех! Simple Smile

Благодаря, за отговора!

Успех на теб и на всички семейства!
Виж целия пост
# 883
момичета, имам нужда от съвет как да подобрим състоянието на бойците за около 1 1/2 месеца. Ще правим второ ИКСИ, но ме притеснява лошата морфология 3 % и малкото сперматозоиди. Ако можете да дадте съвет ще съм ви благодарна. Между другото да кажа ,че мъжа ми е опериран от Кацаров от варикоцеле преди година и половина , но за съжаление нямаме подобрение в състоянието, за сега му давам само антиоксиданти

За месец и половина няма как да се повлие от лечение. Примерно Герикапс няма да навреди, но спермогенезата е за ~ 90 дни.

Успех при процедурата!

И ние бяхме с 3% морфология, но сега Мария пълни дома и сърцата ни!

Вярвай и се моли!  fingerscrossed :
Виж целия пост
# 884
krisi1812 , мисля, че няма от какво да се притесняваш- нали точно заради лошите показатели на спермограмата правите ИКСИ
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия