БЕБЕТА ЮНИ 36

  • 14 296
  • 289
# 75
rallii, мерсаж за лекцийката!  bouquet В крайна сметка всеки си преценява кое му допада и ще практикува точно него, така че не се хващайте на всичко ,което казват Peace
Взе ми го от клавиатурата  Laughing !Добро утро  bouquet на всички ранобудници!Направих си кафенцето и сядам на лафче.За мен написаното беше полезно.Пък и аз като, че ли се притеснявам повече от прегряване на бебето юни м. отколкото от настиване.
А за името още много се чудя,ама си мисля да е на една от двете баби.Или Габриела или Емилия  newsm78 .
Виж целия пост
# 76
(offioly,имам чувството,че те видях днес в кафето в болницата на Мазнейкова,ама не бях сигурна дали си ти.Е,ти ли си била???
Аз бях  Mr. Green Точно потова време седях и чаках да ми почне курса... Ами зяпах и аз разни хора да минават, ама теб съм те пропуснала, понеже аз бях "най-бременна" от всички, които минаха  Joy
Другия път се обаждай  Peace Най-много да те изгледа някой странно  Joy

Добро утро!
Приятен и спокоен ден желая!

сега ще дочитам от снощи...
Пък и аз като, че ли се притеснявам повече от прегряване на бебето юни м. отколкото от настиване.
Мда. То си е и по-опасно дори Simple Smile прегряването де. Леля ми е успяла да прегрее бреатовчедка ми през януари, на разходка при нулеви температури!!! Обриви, възпалена кожа...  Бебето - една идея по-облечено от мен. Това си е моето правило  Peace (ама от мен, не от баща му, че той лятото ходи гол, значи бебето да е само по чопрапи и памперс  Joy)
Чао сега!
Виж целия пост
# 77
Бьрзам да се включа, че ще вземете и тази тема да изпишете.
Офи, благодаря за темичката!
Момичета ако ще раждате с ваша ношница/а не дадена ви от болницата/, на 100% гарантирам, че после ще я хвьрлите. Казвам го от личен опит, така че не я мислете толкова.  Peace
А сега на моята болна тема. Изписаха ми инжекции Б12, и докато измисля кой да ми ги слага, се на слушах на ужасии. Та вьпроса ми е, някой слагал ли си е и как е?  Tired
 

Сетих се и за памперсите. И тук искат памперси-15бр., но си стоят в теб и когато дойде сестрата да кьпе бебето и даваш новия. А да ви кажа ли с какво ги мажат при нас бебетата?!......................с олио, точно така, с рафинирано сланчогледово олио, директно от бутилката..............
Виж целия пост
# 78
Знам ,че е предъвкана вече темата, но... чудя се избрахте ли си педиатър, че аз не съм започвала да търся... Препоръчаха ми двама , но и двамата ги отхвърлих по ред причини  Sick И сега не знам къде да търся , а не ми се ходи в поликлиниката директно в кабинет, щото мога да се запиша при някой дето въобще да не ми дойде в къщи и да остана с беб. вкъщи и без док. Sad Ако някой може да ми препоръча док. около кв. Изток да драсне на лични... Hug
Виж целия пост
# 79
Добро утро, момичета!

За нощници, имена и температури си говорите! Аз какво да кажа:
Нощница още не съм избирала, дори не съм проверила дали съм запазила в някой шкаф онази,  която ползвах при раждането на Ивайло. Нищо чудно да съм я изхвърлила, че такова чудо не ползвам вкъщи. Кога ще оправям багажа за раждането, незнам! Вчера уж щях да преглеждам бебешките дрешки, останали от Ивайло, а се заплеснах и нищо не свърших. Е, има време де!
Името Бончо и на мен ми е странно, но като си го повторих няколко пъти на ум, ми се стори симпатично. По-хубаво е от изчанчените имена, с които много майки решават да кръстят новородените си. Гледам, че повечето от нас ще кръстят децата си с български имена и това е много хубаво. Моето ако е момиче ще се казва Калина, ако е момче /тук вече все още не съм решила и подлежи на обсъждане!/ ще бъде Калоян.
За температурите на стаите и на водата, в която ще се къпят бебетата, нещо май немога да се включа. Никога не съм мерила вкъщи колко градуса е, нито пък във водата съм топила термометър. Всичко по усет правех. Проветрявах често, ама аз и обичам по на хладничко да спя, количката я държах вкъщи /ех, съвсем ще се стесним сега с тази количка/, разхождах Ивайло всеки ден /дори и на мъгла, което после разбрах, че е грешно!/ и така...
Незнам, момичета, вие как сте, но аз май ще се размина със стриите, обаче целулита няма да ме отмине - цялата съм станала целулитеста и, както се изрази някой по-напред, бяла... Sick

samimami, това витамин В12 ли е или нещо друго? И кое те е наплашило толкова - едва ли някаква инжекция /или по-скоро болката от нея/ те е стреснала...
Виж целия пост
# 80
samimami, това витамин В12 ли е или нещо друго? И кое те е наплашило толкова - едва ли някаква инжекция /или по-скоро болката от нея/ те е стреснала...
Да, точно витамин В12, по скоро поставянето на самата инжекция ме притеснява. Трябвало да е дьлбоко мускулно, ама нещо хич им нямам доверие на тези сестри, и ме е страх да не обьркат нещо при поставянето и да ми докарат някоя бела на главата. Преди няколко години, така от неправилно поставена инжекция, свекьрвата я оперираха за премахване на некрозирала тькан.  Close


Мира, и ние сме избрали името Калоян, но при нас е сигурно, че ще е момче!  Wink
Виж целия пост
# 81
Здравейте  Simple Smile
Аз след малко тръгвам на ЖК да видя как е бебчо  Grinning

За имената - аз мисля нашето бебе  да го кръстя Георги, на моя татко  Mr. Green Приятелят ми не беше много съгласен, но не ме интересува вече - Аз раждам,аз понасям всички неразположения и болки от бременността и раждането, така че  аз ще си го кръстя  Crossing Arms Освен това неговия баща е починал и не било хубаво да се кръщава на негово име. А ако е на името на таткото- Иво- то както каза Офиоли комбинацията от двете/трите имена също е важна и в нашия случай бебето трябва да се казва Иво Ивов  Sick Нещо не ми звучи хубаво Confused Но нека първо да го родя и да сме всички живи и здрави, пък все ще го кръстим някак  Grinning
katentze на мен името Иван много ми харесва и аз си мислех, че ако се стигне до някакви ексцесии около името и ние така да го кръстим  Simple Smile

За името Бончо - изобщо не ми харесва, даже ми е малко смешно  Peace

Айде чао момичета, по-късно ще се включа пак  Simple Smile Усмихнат ден на всички  Hug
Виж целия пост
# 82
Аз да се оплача - вечер ми е най-кофти, въобще не заспивам до сутринта и само се мъча.

И при мен като стане време за лягане просто ми се реве - не че не спя, ами ми е едно тегаво - някак си имам чувството, че не съм достатъчно изморена психически, за да си легна. И като стана до тоалетна 2-3 пъти и към 5 - 6 часа не мога да заспя вече - просто мъка ме хваща от идеята за спане. Но от друга страна си викам - след 2 седмици ще го търся това спане и ще има да ви надувам главите как съм станала на зомби Embarassed Embarassed Живот и здраве!

Вчера купихме едно смешно термометърче за стая и там дават, че под 10 градуса е твърде студено, а над 27 е твърде топло за стаята на бебето - ама ще караме на усещания.  Но как ще го меря според мен + една дрешка, като аз обикновено съм ужасно зиморничава? Ще има пак да спорим с таткото, че той все едно 10 деца е родил - такива акъли дава. Онзи ден пак ме погна за нормално да съм раждала, обаче му прочетох за една майска мама /сори, че споменавам лоши неща/ и мисля, че му затворих устата по въпроса.

Виж целия пост
# 83
За Бончо - предполагам трябва да се задоволи някоя дядова прищявка. Нищо му няма на името и както е казала Offioly - аз веднага го издокарвам един Боно, че и без това ми е слабост. Моето съседче се казва Себастиан /с ударение на първото А/. Дъщеря ми се изцепи пред него: тоя батко се казва като рачето на Ариел. Пък като вземат да го викат от терасата ... Себи. Е Боно е много по добре.
Пък за тоя целулит съм в лек ужас. Как ше се маха тва чудо .... Заличава ли се със свалянето на килата. Стриите ги разминах за сега, предполагам, че няма да се появат.
Другото любимо ми е с разликата от изпичане по разходки. Дъщеря ми е родена ноември и до май бях изгоряла като моторист - на лице, деколте, китки и слънчеви очила. Наложи се да ходя по солариуми за да сложа къс ръкав и потник.

Абе здрави да са бебетата.
Виж целия пост
# 84
Благодаря ви за мненията за името   bouquet
samimami познавам доста хора на които им са слагани инжекции Б12 и няма проблем така че по-добре не го мисли риск има винаги при всичко.
Виж целия пост
# 85
Сетих се да питам нещо..Лелеее как щях да забравя ooooh!
Момичета, тези от вас, които нямат брак- ходихте ли до нотариус за бащинството? Как щяхме да го пропуснем този момент..Май е време вече да се отиде Joy
Също кой си беше взел на Purelen кремчето за гърди и спрейчето. Аз за спрея не бях чувала, който беше споменал нека да каже колко струва Praynig
Виж целия пост
# 86
katentze , на нас ни казаха, че се подписва декларация в самата болница и не е нужно да се ходи при нотариус. А всъщност ми е интересно как така предварително трябва да се ходи, след като нито се знае датата на раждане, нито имената на детето (все пак няма 100% гаранция за пола му). newsm78
Виж целия пост
# 87
... ние сме избрали името Калоян, но при нас е сигурно, че ще е момче!  Wink
samimami, прявилно ли ще е ако предположа, че малкия Сами е всъщност Самуил?
И сега този като е Калоян... Жестоко! Много готина комбинация за братя!!! Аз съм си наумила че следващите синове, които ще имам, ще са кръстени на ханове (или царе)!  Peace

ПП: уф бееее с този целулит... и аз като Мира55 - няма стрии, ама съм взела да ставам портокалова  Crazy Това, доколкото ми е известно, е резултат от лошо кръвоснабдяване на подкожния слой; имат го 95% от хората, но на някои се вижда и без да притискат кожата. Чувала съм, че помагат вани със соли, и мясажи на засегнатите области с мокра хавлия. За подобряване на оросяването.  Peace Все приятни неща, и мисля да ги изпробвам... (когато най-сетне ни завършат банята с вана!)
Виж целия пост
# 88
katentze , на нас ни казаха, че се подписва декларация в самата болница и не е нужно да се ходи при нотариус.

 PeaceИ  при нас е така ,но то си зависи от това дали в болницата имало упълномощено лице!

samimami, защо не ходиш при ДжиПи-то си да ти ги слага? Пък и в която и частна болница да отидеш все ще ти ги сложат. Срещу заплащане, разбира се  Wink! Не се шашкай! Нормална мускулна инжекция е  Peace!
Виж целия пост
# 89
Все приятни неща, и мисля да ги изпробвам... (когато най-сетне ни завършат банята с вана!)

абе май антицелулитния масаж доста си болял. Аз искам така като по рекламите - мацваш с новата ролка на гарние /май беше/ и си пушка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия