За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 23 909
  • 367
# 300
Привет, момичета!  Hug
Включвам се за малко, да поздравя Яна!   bouquet
Дано всичко е наред и щастливо бременеене!  Hug
 
По темата-прибрахме се в България за няколко седмици и 3 пъти пишкахме в самолета!  Mr. Green
Та се разнасях между седалките - с Беба в едната ръка,с пълното гърне в другата,а хората се пазеха от нас и ни гледаха като изтребители!  Crazy

 Hug

Виж целия пост
# 301
Браво на вас Laughing

А пък моя синковец тази нощ направо ме подлуди. Помня, че гобях изпишкала някъде около 20 часа вчера вечерта, след което прави, каквото прави, заспа по някое време и не е пишкал чак до 7.00 Shocked Не че не съм правила опити, приу всяко размърдване цица в устата и разкрач над легена, но той не ще и се гърчи. В момента, в който го оставям в креватчето и откъртва. Чак в 7.00 вече се събуди и хайде над тоалетната половин литър да пуснем Laughing
Не че вярвам, но дано е тенденция , а не изключение Rolling Eyes
Виж целия пост
# 302
Такааа, наложи се да изчета темата на един дъх, ама така е като не ми стига времето. Но ще се опитам да се включа по обсъжданите проблеми (каквото успях да запомня де Simple Smile

БабаТонка
, за пишкането и при нас имаше един такъв момент, че не можеше да се отпусне да пишка, притеснено ли му ставаше не знам. Но открих начин да го отпускам, като му пеех "Мила моя мамо"  Laughing Просто за секунди се отпуснаше и тогава успяваше да свърши работата. Сега вече не се налага, освен, ако не ме е чакал дълго време да му обърна внимание и не се е изнервил, но все още песента действа безотказно. Та мисълта ми е, че трябва просто да намериш какво го отпуска.

За бабите (нашите майки) и на мен ми стана странно колко добре го възприеха ЕБХто, все едно е напълно естествено така да става, а аз се бях въоръжила с доводи в подкрепа.  Sunglasses

Над леген не съм кърмила, просто като му се доходеше спирахме кърменето, свършваме работата и след това продължаваме. Сега се изхожда след кърмене някъде до 10-15мин, а не по време. Аз от начало не знаех, след това пробвах, но не ми беше удобно и така.

Сега да разкажа малко и при нас как вървят нещата. За акото сме доста редовни по 3-4 пъти на ден и по принцип си го прави в легена, но напоследък неюо много му харесва да си стои по корем и тогава не сигнализира. Ако е по гръб обаче, напр, в количката или в креватчета абсолютно не търпи да ака там и надави едни страшни писъци. За пишкането е според зависи, ама то май по-скоро от мен зависи, защото съм все заета с някакви други неща и го изпускам понякога. Единственото, които още не сме успели да усъвършенстваме е първото пиш след спане. Обикновено иска веднага да суче и не търпи да му свалям гащите по тва време и да го занимавам с пишкане.  Joy Ще се радвам, ако споделите какво сте правили в подобни ситуации.

Друг проблем ми е изпишкването навън, Тук като се разхождаме из квартала няма много места, където можем да се изхождаме, а той като е в количката не търпи да е мокър. Вече съм научила всички обществени тоалетни в района, ама докато стигнем до най-близката е голям зор. Но пък не мога да си представя как го надупвам на ливадата на съседа, дето е дал сума пари за райграс.  hahaha Та не знам, с времето започват ли малко повече да стискам малчовците, или да търся някакви други решения?

Много съм щастлива, че се сдобих с гащички, че тука никъде не успявах да намеря. майка ми е взела 20тина чифта от БГ, на тях пише за 18 месечни, но на моя шишо си му стават добре, нищо, че е на 6.


Виж целия пост
# 303
Atti, Калина започва да суче на развиделяване, което е към 5 часа и така откарва с почивки поне до 7 и 30  Laughing. Понякога пишка преди да започне да суче, друг път не. Затова като се събуди изобщо не е гладна и направо я слагам да пишка. Може би трябва да се примириш  Simple Smile. Нали бебето трябва да води, пък щом е гладно- това е на първо място   Grinning.
Виж целия пост
# 304
да чукна на дърво, за един месец без памперс,  тази седмица сме имали по една максимум 2 аварии на ден. Преди няколко дни ми показа навън, че и се ака и аз като викам:"дръж мамо, да не акаш в гащите" и то като се стисна милото  Grinning, после не искаше да ака още 2 часа.
Виж целия пост
# 305
Atti,твоя син така ми звучи сякаш съвсем скоро ще започне да се справя сам.В сравнение с моята далеч по-несамостоятелна глезана,която на 6 мсеца пишкаше и за кеф,и за разнообразие и понякога дори от нужда.Не се притеснявай-скоро ще започне са стиска все повече и повече,сега просто не му е много ясно какво се случва.Аз навремето,за да "науча" дъщеря ми да изчаква ми хрумна да и създам ритуал-соча гърнето,обличаме се (долкото е възможно,защото тя на 6 месеца беше през зимата) и предлагам гърне,после се дообличаме и излизаме,но колкото по-голяма ставаше,толкова по-категорично ми отказваше да пишка без нужда.Така че при нас това просто не се получи. Grinning
Ние пък попаднахме в период-акаме в гащите.До тук вече 3 пъти.Кляка,заиграва се с него и по някое време или я чувам,че се понапъва,или виждам мокро петно (зависи от консистенцията).Много неприятна работа,а прахът за пране не ги пере тия прекрасноти,та сега жътеят.
Иначе ние лека-полека се местим и тя не знам как успя да различи разликата между градинките в Младост и личната ни градина,но сега пишка с голям ентусиазъм сред цветята и тревичките. Wink
Виж целия пост
# 306
Момичета, вече бях споделила, че оставям сина ни Гого денем без памперс вкъщи.Резултатът е , че се напишква през 5-10 минути. Незнам дали го прави от интерес, но колко време ще продължава да прави така?
Виж целия пост
# 307
deni_k, и при нас е подобно положението с тази разлика, че не са 5-10 минути, а през 30 минути - час. Лошото е, че за тази 1 седмица от както махнахме памперсите през деня не виждам никакви сигнали за това, че й се пишка, а акането го "хващам" като започне да се напъва.
Иначе малката определено предпочита да ходи по голо дупе или да се ветрее по гащички  Laughing
Виж целия пост
# 308
deni_k , това през 5-10 мин. ми прилича , всъщност, на едно изпишкване. Забелязала съм, че Филип пишка на порции, така да се каже. Когато не го занасям да се изпишка, а , например, ми е в скута по голо дупе и почне да пишка, пишва малко. Пишка му се и се отпуска, но в следващия момент се стиска и съвсем вероятно, че в момента, в който го занеса в тоалетната, не се отпуска пак веднага. Трябва да изчакам 5 мин. за да се отпусне пак и да се изпишка докрай.
Най-вероятно и Гого се отпуска в някакъв момент и после се стиска. И може би го прави съвсем несъзнателно, имам предвид отпускането, но пък се стиска по-съзнателно, за да не се намокри уж, пък ако не си обърнала внимание или той се е залисал в игра и след това се доизпишква. Пробвай 5мин. след първото изпишкване да го сложиш на гърне или където го изпишкваш и да свърши работата докрай.
Виж целия пост
# 309
Благодаря за отговорите. Но забелязвам, че денем, когато вкъщи сме по гащички, на обед се изаква. А иначе се изхожда само сутрин и вечер. Незнам от любопитство ли го прави...или му е кеф да е по гащички и я кара наред ... Joy
Виж целия пост
# 310
Момичета, привет Simple Smile

Бях писала преди време, че Мая отказа гърнето. Намерих други варианти - пишка или на тоалетната чиния, или във ваната, или понякога прави рекички на пода (махнах памперса през деня). Притеснението ми е, че във ваната пишка права (и се забавлява, като гледа рекичката Simple Smile)- лош навик ли й създавам?
Виж целия пост
# 311
Момичета, привет Simple Smile

Бях писала преди време, че Мая отказа гърнето. Намерих други варианти - пишка или на тоалетната чиния, или във ваната, или понякога прави рекички на пода (махнах памперса през деня). Притеснението ми е, че във ваната пишка права (и се забавлява, като гледа рекичката Simple Smile)- лош навик ли й създавам?
Според мен са още малки за навици.Те сега опознават кое как става,а особено щом е била с памперс до сега-това и е ново и интересно усещане.Моята дъщеря също пишка права непрекъснато.После с голям кеф джапа в локвичките.Все пак знае къде да го прави.Обяснявай и кое и къде се прави и чакай търпеливо да дойде денят,когато тя ще покаже,че те е разбрала. Grinning
Виж целия пост
# 312
   Ооо, и Малена обожаваше да пишка права, а после се научи и да кляка и сега си пишка клекнала във ваната преди къпане. Нека си се радва детето! Simple Smile
Виж целия пост
# 313
Абе то се радва, ама веднъж се случи голямото да е във ваната и стана една какафония ooooh! Как така Фаби ще пишка там, където Мартин е стъпил. Беше точно преди къпане и отнесох доста децибели  #Cussing out  заради напишканото краче Crazy
Виж целия пост
# 314
Слънчогледка, няма такова нещо. Катерина също пишка права, клекнала - как дойде  Mr. Green А като направи локвичка, ако е права - цопа в нея, ако е клекнала я размазва с ръка усърдно навсякъде  ooooh!  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия