Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 61 456
  • 281
# 225
Доволна съм от нашия избор за климатици - Fujitsu General.До сега бяха работили само за отопление.От скоро ги пускам /не често/ в охлаждащ режим, но се появи миризма, която не мога точно да  определя леко напомня  оцет SickФилтрите са почистени.Вътрешните тела са четири броя,при три от тях го има този проблем.На какво може да се дължи това? Какво мога да направя аз?

Най- вероято се касае за бактерии. Обади се на фирмата, която ти ги обслужва гаранционно и те ще го направят, ще си платиш за това. Ако не са в гаранция- обади се не някоя фирма за климатици и те ще ти го обслужат. По принцип хубаво е веднъж месечно климатика да се пуска да охлажда/отоплява за пет минути, когато се ползва за обратното.
Виж целия пост
# 226
Пипи_лота,благодаря за отговорите   bouquet.Нямаме възможност за две тела или два климатика ,но  климатика ще бъде на стената с/у вратата на спалнята -та затова си мисля че ще върши работа,а освен това там ще спи и малко дете и не ми се ще да има климатик в самата спалня..а просто да се смени малко климата  Grinning.Ще се възползвам от съветите ти за марките  Peace
Виж целия пост
# 227
Здравейте,благодаря за съвета, но се оказа че в нашия град няма Митсубиши хеви ,а само Електрик . Има ли голяма разлика и в какво се състои . Да не сбъркам нещо с избора че при нас зимата е много студ.
 
Виж целия пост
# 228
Mitsubishi SRK 25 ZG-S и MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK 35 ZG-S имат ли йонизираща функция и антибактериани филтри, защото чета противоречива информация в различните сайтове?
Виж целия пост
# 229
Toshiba Daiseikai RAS-10SAVR-E/SKVR-E 1790 lv.
Fujitsu ASY A09LG (all DC,COP/ERR 4.27/3.97) 1560 lv.
Toshiba NIKITA RAS-10SAV-E/SKV-E, COP/ERR 3.72/3.2 1499 lv.
Hitachi RAC 14 EH1 COP/ERR 3.5/3.21 1460 lv. ("Японска" сглобка от Техномаркет-а) - това е почти никаква алтернатива, ама все пак.

добре са подредени машините.
Ако имаш пари за Тошиба дайсейкай, взимай я.
Ако ли не - Fujitsu ASY A09LG.
Филтрите са алабализми по същество и на практика.
Виж целия пост
# 230
Някой може ли да ме светне за климатик  Kyoto? Как се държат? Някой има ли такъв?Препоръчаха ми го пред Мидеята. За миналата зима от няколко-стотин монтирани такива нито един не дефектирал, нито замръзнал; в сравнение с другите еФтинджоси като мидея,санг, бард, нипон и ...... Но това по думите на търговец Twisted Evil, та затова да питам аз тука. Бюджета е така остърган, че.... затова търся нещо еФтинко, па ако може и да охлажда, и лееекинко поне да топли Peace За стая 16кв м на 2.5м височина, с добра изолация и нова дограма, южно изложение, предложиха дванайска; и стая 30квм+коридор 10кв м(включвам го защото няма врати, а е едно помещение) височина 2.5м, изолация и нова дограма, западно изложение, предложиха осемнайска. Тухлен апартамент, първи от три етажа, над партер(мази-обитаеми и отопляеми). Гаранция дават 2години.
Виж целия пост
# 231
gadelinka, колко кв.м е цялото помещение?
16 + 30 +10, тъй ли?
Виж целия пост
# 232
Мерси за съветите! Накрая взех Дайсейкай-я, да видим как ще е. Другият понеделник - монтажа.
Виж целия пост
# 233
gadelinka, колко кв.м е цялото помещение?
16 + 30 +10, тъй ли?

Помещенията се две, една детска 16кв м + дневна-30кв м която е свързана с коридора-10кв м тъй като няма врати(само между дневната и коридора няма врата). По думите на продавача, климите  Kyoto които ми предлага били надежни, ще охлаждат и ще топлят,няма да замръзнат зимата-каза ми: "Нали ако не топли и замръзне пак на мойта глава,ще дойдеш,защо да те лъжа!" Ама пусто търговец, аз пък Юда-неверни Crazy
Виж целия пост
# 234
Препоръчаха ни Mitsubishi Electric  MSZ-GC25 VA   и  MSZ-GB50 VA какво ще кажете за тях. Искам да са по икономични че с тези цени на тока , а ние 6те се топлим на тях. Голямата стая е 30 кв източна ново строителство ПВЦ и изолация.има и два прозореца на източната стена и тераса. Голяма ли е разликата между Mitsubishi хеви и електрик
Виж целия пост
# 235
Доволна съм от нашия избор за климатици - Fujitsu General.До сега бяха работили само за отопление.От скоро ги пускам /не често/ в охлаждащ режим, но се появи миризма, която не мога точно да  определя леко напомня  оцет SickФилтрите са почистени.Вътрешните тела са четири броя,при три от тях го има този проблем.На какво може да се дължи това? Какво мога да направя аз?
По принцип има един начин за предотвратяване на появата на тази миризма (е няма съвсем да я премахнете, но ще я намалите). След като ползвате климатика на охлаждане, преди да го изключите съвсем го пускате за пет минути само на вентилатор. Целта е да се изсуши питата по-бързо. По-хубавите климатици си имат тази функция.
Виж целия пост
# 236
Пипи_лота,благодаря за отговорите   bouquet.Нямаме възможност за две тела или два климатика ,но  климатика ще бъде на стената с/у вратата на спалнята -та затова си мисля че ще върши работа,а освен това там ще спи и малко дете и не ми се ще да има климатик в самата спалня..а просто да се смени малко климата  Grinning.Ще се възползвам от съветите ти за марките  Peace


Не ти пречи да сложиш климатик където спи малко дете. На този етап сложи такъв в другата стая, но не те съветвам да е по-мощен от необходимото.
Виж дали ще има ефекта, който очакваш и ако не си доволна, след време можеш да вземеш още един.

Успех!
Виж целия пост
# 237
Здравейте,благодаря за съвета, но се оказа че в нашия град няма Митсубиши хеви ,а само Електрик . Има ли голяма разлика и в какво се състои . Да не сбъркам нещо с избора че при нас зимата е много студ.
 


Голяма разлика няма, Електрик са по-скъпи, като цяло клиентите споделят по форумите, че са по- доволни от Митсубиши хеви .Все пак не е голяма разликата, така че избора ще е добър. Peace
Виж целия пост
# 238
Здравейте, бихте ли помогнали и на мен - помещението е 33 кв.м. с прилежаща кухня 8.50 кв.м., височина - 2.5 м, PVC дограма, изолация, изложение юг, 11,25 кв.м. прозорци, ново строителство тухла. И един въпрос: възможно ли е да не се усеща, че климатикът духа?

Аз бих препоръчала 18-ка, зависи обаче дали ще го ползваш само за охлаждане или и за отопление, има чудесни модели инверторни и неиверторни климатици- като за мен Mitsubishi Heavy е добър избор с отлично съотношение качество цена, но от по- ефтините висок клас стават и Panosonic и Hitachi. Кажи какво точно ти трябва  иколко пар иси предвидила и ще бъда по-конкретна.
Необходим ми е предимно за охлаждане до към 22 градуса мах. За парите няма значение - искам да е икономичен и по възможност да не се усеща много, че духа. За отопление също да може да се ползва - пак до към 20 - 22 градуса. Апартаментът е във Варна, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!


Щом ще го използвате и за отопление, необходим ти е поне 18 Btu, задължитено инверторен ,за да е икономичен и за да не духа непрекъснато- неинветрорните климатици работят през цялото преме на пълен режим, докато инверторните при достигане на желаната Т преминават в едни вид работещ стенд-бай- духа, ама не с пълна сила.
За марката- аз винаги препоръчвам Mitsubishi  като добро съотношение качество- цена. Инвертора е 1678 лв. , хиперинвертора е 2266 лв. с ДДС без монтаж- монтажа зависи от фирмата, около 200 лв. е цената за стандартен монтаж до 3 м. тръбен път.За сравнение 18- ка на Panasonic е 2099 лв. , на Toshiba е 1850 лв. В скоби казвам,че все пак за това помещение бих сложила 22 Btu, за да съм сигурна че ще работи отлично, но и 18 ще ти свърши работа.
Много благодаря!  Hug

Виж целия пост
# 239
Филтрите са алабализми по същество и на практика.


 Joy

Само объркват главите на клиентите, за да им вземат повече пари  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия