Климатици - обсъждане на всякакви въпроси - част 3

  • 61 455
  • 281
# 255
Здравейте, искам и аз да се включа с въпрос в така популярната тема, която прегледах и почерпих информация. Искам да си сложа климатик с цел предимно отопление, но не постоянно, а като алтернатива и бих искала да е тих и енергоспестяващ, по възможност. Помещението е в къща, на първи етаж, югозападно изложение, с изолация и добра трипластова, дървена дограма- хол, кухня, трапезария с площ от 30 кв.м. и височина 2.50 м. От информацията тук се спрях на  MITSUBISHI HEAVY IND. и DAIKIN, консултирах се с фирма и за това помещение за първата марка ми казаха 18, явно е така, но ми препоръчаха не инверторен, а конвенционален, тъй като няма да работи целодневно и постоянно, при това също не били лоши и не харчели много повече ток. Освен това ми казаха, че инверторните се влиаят много от тока, при нас е непостоянен и спира...?! Температурите също се случва да падат до -20 С, ще работили? За DAIKIN ми казаха, че за моято помещение моделите са двойно по-скъпи. Така ли е ?
Ще съм благодарна за всеки ваш съвет, препоръка на модел и т.н.  Hug
Виж целия пост
# 256
Ето  и линк с инфо за Програмата за енергийна ефективност, с нея може да ви се възстановят до 20 % от стойността на климатика и монтажа

но побързайте. Програмата е валидна само до 31.08.2008г.
За разглеждането на дадена кандидатура банките размотават понякога и повече от 1м.


Да, това го пропуснах...
Ние работим с ОББ и одобрението става за около седмица и още толкова за отпускане на сумата. Peace
Виж целия пост
# 257
Много ще е добре да допълним първата страничка с полезната информация, която се даде тук Peace
siren, правилно са те посъветвали.  Peace Наистина щом токът ви спира е по-добре обикновен, а не инверторен, пък и както са ви казали обикновените климатици на теси марки са достатъчно икономични. Ще работят разбира се на -20.  Peace
За вашите 30 кв.м. - MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 50 ZG-S ( 2300 лв. ) (  , MITSUBISHI HEAVY/ ОБИКНОВЕН SRK / SRC 50 HE-S1 ( 1700 лв. ), DAIKIN / INVERTER - ПОДОВ (СРЕДЕН КЛАС) FVXS 50 FV / RXS 50 F ( 3000 лв. ) - това е супер вариант, ако имате бюджет
Peace
gadelinka, и аз нямам наблюдение върху тази марка, но според мен е поредния китайски боклук с японско име за заблуда
Sick
Виж целия пост
# 258
Здравейте, бихте ли помогнали и на мен - помещението е 33 кв.м. с прилежаща кухня 8.50 кв.м., височина - 2.5 м, PVC дограма, изолация, изложение юг, 11,25 кв.м. прозорци, ново строителство тухла. И един въпрос: възможно ли е да не се усеща, че климатикът духа?

Аз бих препоръчала 18-ка, зависи обаче дали ще го ползваш само за охлаждане или и за отопление, има чудесни модели инверторни и неиверторни климатици- като за мен Mitsubishi Heavy е добър избор с отлично съотношение качество цена, но от по- ефтините висок клас стават и Panosonic и Hitachi. Кажи какво точно ти трябва  иколко пар иси предвидила и ще бъда по-конкретна.
Необходим ми е предимно за охлаждане до към 22 градуса мах. За парите няма значение - искам да е икономичен и по възможност да не се усеща много, че духа. За отопление също да може да се ползва - пак до към 20 - 22 градуса. Апартаментът е във Варна, ако това има някакво значение. Благодаря предварително!
22 градуса си е бая студено за охлаждане  Rolling Eyes В къщи на 24 ходим с дълъг ръкав, като се има в предвид, че на мен все ми е топло. Не разбрах цялото помещение колко кв. е 33 + 8,5 или цялото е 33 ? В къщи климатиците не се усещат, че духат, важно е къде ще се монтират, нашите са до прозореца и си духат дам, съвсем леко усеща се, ако застанеш и постоиш пред него.
Виж целия пост
# 259
Здравейте, искам и аз да се включа с въпрос в така популярната тема, която прегледах и почерпих информация. Искам да си сложа климатик с цел предимно отопление, но не постоянно, а като алтернатива и бих искала да е тих и енергоспестяващ, по възможност. Помещението е в къща, на първи етаж, югозападно изложение, с изолация и добра трипластова, дървена дограма- хол, кухня, трапезария с площ от 30 кв.м. и височина 2.50 м. От информацията тук се спрях на  MITSUBISHI HEAVY IND. и DAIKIN, консултирах се с фирма и за това помещение за първата марка ми казаха 18, явно е така, но ми препоръчаха не инверторен, а конвенционален, тъй като няма да работи целодневно и постоянно, при това също не били лоши и не харчели много повече ток. Освен това ми казаха, че инверторните се влиаят много от тока, при нас е непостоянен и спира...?! Температурите също се случва да падат до -20 С, ще работили? За DAIKIN ми казаха, че за моято помещение моделите са двойно по-скъпи. Така ли е ?
Ще съм благодарна за всеки ваш съвет, препоръка на модел и т.н.  Hug


Като цяло предварителната ти информация е правилна- енергийните показатели на MITSUBISHI HEAVY IND. за конвенционалните и инверторните климатици са едни и същи, а инверторите действително се влияят от колебанията на тока. Въпреки това аз съм съгласна с Stra4iatela , че за вашето помещение е по-подходяща по- голяма машина, но MITSUBISHI нямат 22-ка и затова ти е препоръчала 24- ка.
MITSUBISHI HEAVY IND. SRK/SRC 40 HG-S 18- ка конвенционален е 1311 лв. с ДДС, енергиена клас  А/В.

MITSUBISHI HEAVY IND. SRK/SRC 50 HG-S 24-ка конвенционален е 1692 лв. с ДДС, енергиен клас А/А.

DAIKIN -FTYN-50F конвенционален е също добър избор, цената му е 1400 лв. с ДДС, енергиен клас  А/А.

Двойно по-скъпи са инверторните модели на Дайкин, така че каквото и да избереш, няма да сбъркаш.  Показателите им са сходни, както и нивото на шум. Peace
Ето ти и една дискусия в твоя ред на мисли.
Виж целия пост
# 260
Пипи, аз препоръчах по-голяма машина с изгледа на това, че жената обесни, че Т падат до -20, та да са сигурни че ще топли Peace
Виж целия пост
# 261
 newsm20 много благодаря, вече изборът ми се спира на един от тези два модела MITSUBISHI HEAVY IND. SRK/SRC 40 HG-S 18 и DAIKIN -FTYN-50F, дано ги предлагат/доставят и двата.
Виж целия пост
# 262
Пипи, аз препоръчах по-голяма машина с изгледа на това, че жената обесни, че Т падат до -20, та да са сигурни че ще топли Peace

Абсолютно съм съгласна, аз бих посъветвала същото!
Просто  DAIKIN- 50 / 18 BTUотговарят на 5.275 кВт на отопление и охлаждане.
MITSUBISHI - 50 /24 BTU съответно е с 4.75/5.30 кВт. Peace
Виж целия пост
# 263
Ще се радвам на компетентен съвет и относно моето питане за климатиците!
Става въпрос за   избор на 2 климатика :
1. За хол +кухненски бокс = 30 кв.м, височина на помещението 2, 60м. Изложение югозапад, нова тухлена сграда с изолация, не е крайно помещение, има  алуминиева дограма с най-широкия възможен термомост, с к стъкло. Климатика ще се ползва и за охлаждане и за затопляне през зимата( сградата трябва да се газифицира до 1 година, но не мога да разчитаме само на това).  Има монтирани стойки за климатици , които няма да са на балкон а под прозореца на хола.

2.Детска стая - югозапад, вътрешна, квадратура 13 кв.м.Пак същата дограма и изолация.

Бих искала да ми преложите конкретни добри и енергийно ефективни модели климатици. Лимит за голямото помещение около 1500 лв, за другото около 1000лв. Но може да варираме, все пак искаме да са качествени и безшумни ( по възможност) климатици.
Много Ви благодаря предварително.Може и на лични.
Виж целия пост
# 264
mama bube, за помещението от 30 кв.м. това са вариантите : МITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 35 ZG-S , като по-скоро бих препоръчала 50 ZG-S, тъй като 30-ката е ръба, т.е. в много студени и много топли моменти ще изнемогва и няма да достига зададената Т. TOSHIBA / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) RAS SAVE / SKVE 16 (2050 лв.), мисля че FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 12 LCC ( 1550 лв. ) е най-близо до бюджета ви, като него го дават до 30 кв.м., но определено е доста по-мощен от повечето модели еквивалентни на него, така че мисля, че ви свърши работа.
За детската стая : MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 20 ZG-S ( 1335 лв. ), TOYOTOMI / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) TAN / TAG A 28 IV  ( 1390 лв. ), FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 7 LCC ( 1250 лв. ) Като аз лично препоръчвам Mitsubishi за спалнята тъй като са най-тихи, Daikin също са тихи, но там вече отивате на 1500 лв. за тази стая.
Виж целия пост
# 265
Защо да го маха? Сайта съдържа много полезна информация? newsm78 По принцип и аз мога да го махна, но мисля, че може да е много полезен, дори щях да предложа на Страчиатела да го сложи на първата страница.  newsm78
Ами ако искате оставете линка, сега не ме бърка. Все пак ви Благодаря че сте оценили труда ми.
Виж целия пост
# 266
mama bube, за помещението от 30 кв.м. това са вариантите : МITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 35 ZG-S , като по-скоро бих препоръчала 50 ZG-S, тъй като 30-ката е ръба, т.е. в много студени и много топли моменти ще изнемогва и няма да достига зададената Т. TOSHIBA / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) RAS SAVE / SKVE 16 (2050 лв.), мисля че FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 12 LCC ( 1550 лв. ) е най-близо до бюджета ви, като него го дават до 30 кв.м., но определено е доста по-мощен от повечето модели еквивалентни на него, така че мисля, че ви свърши работа.
За детската стая : MITSUBISHI HEAVY/ INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) SRK / SRC 20 ZG-S ( 1335 лв. ), TOYOTOMI / INVERTER (СРЕДЕН КЛАС) TAN / TAG A 28 IV  ( 1390 лв. ), FUJITSU / INVERTER ( СРЕДЕН КЛАС) ASYA / AOYR 7 LCC ( 1250 лв. ) Като аз лично препоръчвам Mitsubishi за спалнята тъй като са най-тихи, Daikin също са тихи, но там вече отивате на 1500 лв. за тази стая.


  bouquet Много благодаря за бързата и изчерпателна информация! За Митцубишито съм се убедила ,че е много тих, в офиса навсякъде сме с такива и въобще не гу чувам и не ме дразни. Леки и хубав ден!
Виж целия пост
# 267
Дами я кажете,кое е по- добрия избор  fujitsu 9 lcc или  PANASONIC CS/CU-E9GKE  newsm78
Виж целия пост
# 268
Дами я кажете,кое е по- добрия избор  fujitsu 9 lcc или  PANASONIC CS/CU-E9GKE  newsm78

за твоята конфигурация - fujitsu 9 lcc
Виж целия пост
# 269
мерси много.. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия