Салмонела

  • 105 218
  • 267
# 210
Не знам какво си имала предвид и дали правилно съм разбрала това което си искала да кажеш, но интоксикирам означава натравям, а детоксикацията е пречистването от отровите  Peace! Дано мъжа ти се оправи бързо и дано не е нещо сериозно  Peace!

Грешката е моя, изобщо не съм в час. Детоксикация имах предвид.  Peace
Виж целия пост
# 211
Здравейте, да се включа и аз с 2-3 въпроса. Аз излязох от Оръжна в събота със солмонела сме все още и чакам отрицателни резултати. Има ли някоЙ, който е чакал отриц. ресултат повече от месец. Има ли някои с домашен любимец в къщи. Нати аз малко съм резервирана към твоите отговори и обяснения които даваш с такава сигурност на майките, но това е др тема - просто искам да знам има ли от Варна и времете на изчистването на тези които са го преживели. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 212
Здравейте Hugпреди два дни ни изписаха от инфекциозно отделение с диагноза салмонела.Лекуваха дъщеричката ни -на 3г и 6м,като 7 дни беше венозно с Медаксон,и сега 4дни е на нелидикс и пробиотици.Притеснявам се за  баткото,тъй като малката много ближе навсякъде,въпреки дезинфекцията,възможно ли е чрез слюнката и, той да се зарази.Дали сме една проба ,която чакаме да излезе в понеделник,но тя беше взета на 6ден от лечението с антибиотика и от това което прочетох тук едва ли ще показателна.В понеделник аз и баткото също ще дадем проби. 
Виж целия пост
# 213
Да побутна темичката.От една седмица сме вкъщи и спазваме много стриктно и диетата и хигиената ,но днес започват пак де се появяват същите симптоми-утре сме при инфекционист.При някой от вас случвала ли сее това Cry
Виж целия пост
# 214
  На нас не, слава Богу! Лекуваха го със Суметролим, даваха му Хидрасек, Хидратин Алфа и Биогая. Отделно му наливаха системи с глюкоза, защото беше загубил много течности. За 3 дни се освести в болницата и ни изписаха. После още седмица спазвахме строга диета и пихме лекарствата, след което започнах полека да го захранвам. Той дори се беше позапекъл преди да започна да го захранвам с обща храна.
  За баткото - не знам какво да ти кажа. Мисля че няма опасност, но ти все пак почисти добре. Аз като се прибрахме от болницата минах цялата къща с Доместос.
  Стискам ви палци за скорошно оздравяване  Peace!
Виж целия пост
# 215
И малката беше 4дни на системи ,защото беше много обезводнена.А вкъщи всичко всеки ден се дезинфикцира.Благодаря за пожеланията   bouquet
Виж целия пост
# 216
Здравейте, вчера ни изписаха от инфекциозно с диагноза салмонела.... ужас.... До като бяхме там, малката / на 2 г. и 5 м. е / се нормализира, беше жизнена, играеше си, дори беснееше в тази малка стая. Но от както се прибрахме пак отпадна, напълно ми отказва да пие лекарствата и почти нищо не иска да яде от диетата... Изключително злояда е....  От Суметролима направи обрив и го спряха още в болницата. Днес ходих на контролен преглед и ни изписаха 1/2 нелидикс. Едвам успявам да й го давам.
Оххх ще се побъркам, имал ли е някой друг такъв проблем с вземането на лекарствата и храненето... едва по 1/2 л. вода изпива, а за чай от шипки, въобще не иска и да го вкуси.
Другото, което ме тормози, че не съм от София и не знам при кой да е заведа на преглед и консултация....
Малко по назад в темата четох за д-р Мангъров, какво ще кажете за него или бихте ли ми препоръчали някой друг.... Оххх ще ви бъда безкрайно благодарна, че ще се побъркам като гледам как само ми лежи детето и отказва всичко ....
Виж целия пост
# 217
Здравейте, вчера ни изписаха от инфекциозно с диагноза салмонела.... ужас.... До като бяхме там, малката / на 2 г. и 5 м. е / се нормализира, беше жизнена, играеше си, дори беснееше в тази малка стая. Но от както се прибрахме пак отпадна, напълно ми отказва да пие лекарствата и почти нищо не иска да яде от диетата... Изключително злояда е....  От Суметролима направи обрив и го спряха още в болницата. Днес ходих на контролен преглед и ни изписаха 1/2 нелидикс. Едвам успявам да й го давам.
Оххх ще се побъркам, имал ли е някой друг такъв проблем с вземането на лекарствата и храненето... едва по 1/2 л. вода изпива, а за чай от шипки, въобще не иска и да го вкуси.
Другото, което ме тормози, че не съм от София и не знам при кой да е заведа на преглед и консултация....
Малко по назад в темата четох за д-р Мангъров, какво ще кажете за него или бихте ли ми препоръчали някой друг.... Оххх ще ви бъда безкрайно благодарна, че ще се побъркам като гледам как само ми лежи детето и отказва всичко ....

Здравей, не знам дали ще съм ти от полза, но когато ние имаме проблем с даването на лекарства(примерно таблетка Неледикс), аз го слагам в 1-на лъжица, капвам малко вода, стривам го и с "спринцовката" от Нурофена го изтеглям и го впръсквам в устата. Не се притеснявай, че не яде много, ние бяхме на обикновени бисквити и солети, после започнах да варя картоф и настъргвах сирене-2-3 хапки да изяде пак е добре. Попара с препечени филии му хареса много. В четвъртък т.е преди 3 дни ни излезе отрицателна проба - след 45 дни. Успех. Не сме били на диета, след като акото се нормализира. Преди 1-на седмица имаше разстройство, но аз му дадох ентерол веднага и се оправи- някой му беше дал киви, а то е разхлабващ плод.Избягвай тези неща от които може да се раздразни коремчето, а чак да гладувате.....
Виж целия пост
# 218
maminnkata, защо София?
За салмонелата се прави изследване, при което има посявка с антибиотици. Като свършат се прави пак изследване, ако е Ок се пускат още 2 бр(не едновременно) и те трябва да са ОК.
Когато му откриха салмонелата синът ми пиеше вече антибиотик, но лекарката му го смени със по-силен от същата група(ако не се лъжа 2 опаковки изпи от Зината), а след това допихме стария ...

Когато синът ми кара салнонелата (на почти 2 беше), нищо не ядеше. около 1 сухар на ден ми се събираше. След това обаче 2 седмици ядеше като невиждал попара по 11-12 сухара на ден.
Тъй като имам опит с чести разстройства винаги има глюкоза в къщи.
Нещата стават бавно на синът ми му трябваше ако не се лъжа 1 месец за да почне да ака твърдо.

Лекарствата които не желае да пие давам стрити като към тях има нещо което ще ги излъже, за да го изпият - витамини/пранадол... може просто на върха да го сложиш като опита да се излъже...
Знам как е   Sad ... Синът ми е особено злоядо дете, което освен друго и повръща, ако го насилиш, реши че нещо не му харесва ...
Виж целия пост
# 219
Здравейте! Desem и tannia благодаря ви за отговорите...  Hug
Сега ви отговарям, защото отново ни приеха в инфекциозно, но този път заради обезводняване. Както писах, че отказа всичко да яде и съответно да пие и вода и така 7 дена бяхме под наблюдение. Вчера ни изписаха и сме малко по- добре, поне яде препечени филии и пие вода.
Никакви лекарства не й даваха в болницата, също и за вкъщи нищо не ми предписаха.
Дано се изчисти по- бързо ...


Desem, в София, защото тук живеем и сме от скоро и не познавам никакви лекари.

Между другото се свързах с д-р Мангъров и съм доволна от обърнатото внимание и по стечение на обстоятелствата ни пратиха в неговото отделение, та бяхме под негово наблюдение.
Виж целия пост
# 220
Ситуацията е следната. Преди 2 седмици в групата на детето имаше случай на салмонела, следователно от ХЕИ изследваха всички деца. От днес сме с диагноза салмонела Tired. Момиченцето което беше болно имаше всички симптоми за това, диария с слуз и кръв и т.н, при сина ни нима абсолютно нищо обезпокоително. Детето изглежда напълно здраво. Въпросът ми е възможно ли е да е само носител, без да се разболее? Понеже имам съмнения относно достоверноста на изследването, смятам да пуснем ново, преди да започнат да ме убеждават да давам АБ. От цялата група само той и девойчето са с салмонела newsm78, възможно ли е това?

п.п. Пуснах нова тема преди да открия тази.....
Виж целия пост
# 221
Много е  възможно да е  носител само.Изчакай и  вторите изследвания.
Виж целия пост
# 222
Със сигурност е само носител, доколкото ми е известно инк.период е от 2часа до 10-12 дни, минало е повече време от контакта му с болното момиче....Даже не знам дали да говоря за контаккт, понеже такъв няма. От една група са в яслата, но не са се засичали заедно повече от месец.
Днес говорих с яслите, помощник-готвача в кухнята е с положителна проба Close, от Хеи са взели проби на всички деца от яслата, и резултатите ще са готови до 5 дни. Една малка подробност е, ч от яслата се взима храна т.н Детски кухни. Не следва ли, тази детска кухня да се затвори веднага, след като има човек от персонала положителен на салмонела? Днес майки взимаха от кухнята Shocked. Аз ли нещо бъркам?!
п.п Дори и да е само носител, с положителни изследвания в яслата няма да ми го вземат то е ясно. Ако дадем АБ се предполага че ще избие бактерията, но и всичко друго Tired. Ако не дадем и го лекувам само с пробиотици рискуваме да си остане месеци наред в къщи Rolling Eyes....Много трудно решение ми предстои. Аз съм от хората които не дават антиперитици когато детето има температура, а какво да говорим за АБ, но сега наистина май нямам избор Tired
Виж целия пост
# 223
mamaden, моето дете се излекува само със Суметролим, който не е точно антибиотик, а бисептол
Виж целия пост
# 224
mamaden, тъй като още се лекуваме с малката, мога да споделя мнението си.
Както писах и в по-горните си постинги, ние бяхме два пъти в инфекциозно, изписаха ни преди седмица. При първото ни влизане  й дадоха с 300 зора и с писъци 1/3 от предписаното й количество Суметролим, така два пъти и получи обрив и веднага го спряха.
На второто ни влизане, беше заради обезводняване и не й даваха никакво лекарство.
Да чукна на дърво, акото  й вече взе да се нормализирва, само подържаме лека диета, с потепенно захранване и пие 2 пъти на ден Биогая.

Та спокойно може и да не се наложи да се дават АБ, а да се изчисти от самосебе си, но това е само мое мнение..
Педиатъра, какво ти казва????
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия