Ранно приучване на гърне

  • 37 391
  • 332
# 165
Дъщеря ми започна да седи на гърне на 7 месечна възраст. На 1 г. и 8 м. беше без абсолютно никакви памперси.

Доста време ти е отнело Thinking Моята за една седмица го махна, но сигурно защото го махнахме, когато детето беше достатъчно голямо, за да разбере какво се иска от него!

На 1 г. махнахме дневния памперс, на 1 г. и 4 м. памперса по време на следобедния сън, а на 1 г. и 8 м. вече спеше без памперс и през нощта. От момента, в които дъщеря ми седна на гърне не е акала в гащите нито веднъж.
И това въобще не го водя ЕБХ.
Виж целия пост
# 166
Какво мислите за този цитат от книгата "ИЗКУСТВОТО ДА БЪДЕШ РОДИТЕЛ" на Д-р Фицхю Додсън :

"Не слагайте бебето си на гърне
От време на време срещам майки, които са се опитвали да слагат бебето си на гърне още през първата му година. Това е рядка, но монументална грешка.
..........
За да се научи да не се изпуска, детето трябва да е овладя¬ло известен брой сложни дейности, включително нервно-мускулния контрол върху сфинктерите си. Този нервно-мус-кулен контрол е асолютно непостижим за дете, ненавършило две години. Тогава е моментът да се започне привикването, а не докато е бебе.


Аз лично говоря за това.

А вие, освен за мен, не зная за какво говорите. Mr. Green

И понеже владея добре нервите си, няма да съскам. Peace


А, знае бе - мат съм, но не знае само по кой въпрос.

Че си мат се вижда, от доста време само с мен се занимаваш и доста се разгорещи. Wink
Виж целия пост
# 167
Дъщеря ми започна да седи на гърне на 7 месечна възраст. На 1 г. и 8 м. беше без абсолютно никакви памперси.

Доста време ти е отнело Thinking Моята за една седмица го махна, но сигурно защото го махнахме, когато детето беше достатъчно голямо, за да разбере какво се иска от него!

На 1 г. махнахме дневния памперс, на 1 г. и 4 м. памперса по време на следобедния сън, а на 1 г. и 8 м. вече спеше без памперс и през нощта. От момента, в които дъщеря ми седна на гърне не е акала в гащите нито веднъж.
И това въобще не го водя ЕБХ.

То и не е Simple Smile
Пешкей, и сам войнът е войн Wink
Виж целия пост
# 168
На 1 г. махнахме дневния памперс, на 1 г. и 4 м. памперса по време на следобедния сън, а на 1 г. и 8 м. вече спеше без памперс и през нощта. От момента, в които дъщеря ми седна на гърне не е акала в гащите нито веднъж.
И това въобще не го водя ЕБХ.

 Peace 

И не мога да разбера защо го размахвате това ЕБХ като нещо извънземно.... До колкото ми е ясно ЕБХ означава естествена бебешка хигиена.... та в тая връзка само бебетата от 21 век ли имат такава хигиена???  Това не е ли нещо естествено от много векове насам??? Къде е разликата между сега практикуваното ЕБХ и това как са ни издържали родителите ни над легенче??? И кой е казал, че практикуващите ЕБХ не могат да ползват памперси???   Thinking
Виж целия пост
# 169
Да. И тук обсъждаме преминаването от памперс към гърне. Това не може да ти е убегнало... Авторката не пита "памперс или ЕБХ", надявам се и това разбираш.
Не мисля,че съм съветвала някого да практикува ЕБХ,но исках да се вмеся в темата,защото ранно приучаване към гърне без някои тънкости на ЕБХ е доста изнервящо и за майката и бебето.Не виждам нищо лошо в това да помогна на майките,които не искат децата им да тичат цяло лято по плажа с памперс да се справят със задачата без да има "затискане на гърне" или други драми,които увреждат детската психика.Разбирам че има майки,които не могат и такива,които не искат да гледат децата си без памперси и уважавам правото им на избор,но не бъдете наивни-децата не се нуждаят от памперс,за да бъдат нормални.
Важното е детето да не се принуждава и да не става жертва поради нечии амбиции.
Виж целия пост
# 170
Ами аз не виждам особена разлика между ранно слагане на гърне (без принуда) и ЕБХ. Каква е разликата според теб, Ивонска? Защо да не си приравнявам детето към всички останали деца? Сина ми по никакъв начин не е нито по-висш, нито по-низш от децата, които са с памперси до 3 години, или от децата, които просто ги слагат на гърне на 8 месеца, без майките им да наричат това ЕБХ. И в случая дори никой не агитира-просто не съм съгласна че вредим на децата.
Чета много внимателно постингите, и все още помня какво се пита в първия постинг на темата.
Ивонска, прочети пак-въпроса е дали ранното тоалетно обучение е вредно. Не дали е редно, не дали е по-добро или по-лошо. А именно дали вреди на децата. Т.е. би трябвало да се обсъжда възможните причини и механизми за нанасяне на вреда, а не кой метод е най-добър.
Съществуват различни модели за тоалетно обучение-и е логично именно тези, които са опитали по-рано да изхождат децата си да свидетелстват, че това е възможно.
Кое именно ви обижда?
Пандора, за мен ЕБХ-то спестява време и улеснява гледането на деца. Аз много се надявах да имам породени деца, но уви, все още не съм бременна, та децата ми явно ще имат по-голяма разлика (да даде Господ да имам още деца). Та не мога да то кажа дали с 2 деца бих се справила, но това пак не е по темата.
Виж целия пост
# 171
Разбирам че има майки,които не могат и такива,които не искат да гледат децата си без памперси и уважавам правото им на избор,но не бъдете наивни-децата не се нуждаят от памперс,за да бъдат нормални.

 Shocked Shocked Shocked Абе жено, накъде зави #Crazy
Всички деца са нормални - с памперс или без...Важното е от нормални да не им увреждаме психиката Peace
Виж целия пост
# 172
Ми,права си,Стилияна,не се изразих добре.Авторът съветва да не се опитва гърне до определена възраст,а аз исках да кажа,че не поставянето на гърне уврежда психиката,а други фактори.За това казах,че не памперсите са нужни,за да са нормални децата,ма като го чета сега и аз си се чудя на изказването. Crazy
Всяка майка си познава детето и само тя може да разбере дали психиката му е подложена на опасност.
Виж целия пост
# 173
Разбирам че има майки,които не могат и такива,които не искат да гледат децата си без памперси и уважавам правото им на избор,но не бъдете наивни-децата не се нуждаят от памперс,за да бъдат нормални.

 Shocked Shocked Shocked Абе жено, накъде зави #Crazy
Всички деца са нормални - с памперс или без...Важното е от нормални да не им увреждаме психиката Peace


Съгласна съм напълно. Недейте да нападате децата. И не съм наивна, за това че съм слагала памперси на детето си до определена възраст.

И най-важното всеки има право на избор как да гледа детето си. Ако, иска да го слага  на тоалетната чиния още на 5 дни, ако иска да го държи с памперс и до 5 годишна възраст.
Не се нападайте така грубо, защото темата придоби сектантски изглед: За и против нещо, което е личен избор.
Виж целия пост
# 174
 Съгласна съм с мнението на Франческа Салиери. Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 175
Ура!
"Кърмене срещу Адаптирано мляко"  си има конкуренция! Mr. Green
Нааай-после ще сменим тематиката.

Ма моля ви се, бива ли жени на почтена възраст да се държат, като децата в детската градина.......стига сте си мерили да не казвам кое и ако нямате какво смислено да кажете по темата си се нападайте на лични.
Виж целия пост
# 176
Чета много внимателно постингите, и все още помня какво се пита в първия постинг на темата.
Ивонска, прочети пак-въпроса е дали ранното тоалетно обучение е вредно. Не дали е редно, не дали е по-добро или по-лошо.

Твоите изказвания в темата, yanast , освен, че са винаги  на място, са и изключително толерантни!Никакви подмятания, гонене и т.н. не те накараха да нарушиш добрия тон!
Поздравявам те за това.  bouquet

Виж целия пост
# 177
Ура!
"Кърмене срещу Адаптирано мляко"  си има конкуренция! Mr. Green
Нааай-после ще сменим тематиката.

Laughing Grinning

Аз пък да се похваля-може и да не е тук мястото,но все пак.

Синът ми каза,че му се ака и пак отказа да седне на гърне,Заведох го в тоалетната и седнах за него.Работата се  свърши за 5 секунди  Hug Специални благодарности на yanast !  Hug Точно тя днес ми подсказа правилният метод!  Hug
Виж целия пост
# 178
Ура!
"Кърмене срещу Адаптирано мляко"  си има конкуренция! Mr. Green
Нааай-после ще сменим тематиката.

Да ти кажа, сега ги разбирам момичетата от АМ... Ако са се натъквали на такива методи на убеждение в името на кърменето - прави са. Повече няма да споря с тях!  Laughing (копирай ми постът най-официално там, като реванш  Mr. Green )
Виж целия пост
# 179
Groznoto_pate, радвам се за малкия успех! Simple Smile
От кога детето казва, че му се ака?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия