Ранно приучване на гърне

  • 37 391
  • 332
# 210
За съжаление няма точна формула за правилното отглеждане и възпитане на детето. Учих и клинчина, и детско-юношеска психология, и психология на аномалното развитие, но никъде не срещнах - "прави едикакво си и ще възпиташ перфектният човек". Разбира се, има насоки, но те не са общовалидни. С този безсмислен спор няма да докажете нищо.
Някъде в темата срещнах недоверие относно психологичските последствия от ранното поставяне на гърне. Мили мами, във форума, както и в интернет-пространството изобщо, няма да срещнете описание на механизмите на действие на травми от такова естество. Но ви казвам, че такива има. И през ум не ви минава по какъв начин моделират личността и чуствата на бъдещия зрял човек. Не е казано, че последствията трябва да са задължително нощно напикаване или заекване. Много често наглед нормални и интелигентни хора имат вътрешни проблеми, чиито причини се коренят в погрешния подход на родителя през аналния стадий на детето.
Пояснявам, че в никакъв случай не нападам майките, практикуващи ЕБХ - доколкото съм запозната при този метод подходите и отношението са съвсем различни. Времето ще покаже дали там е истината... 
 Heart Eyes


Най-после нещо адекватно след залпа от екстремистки ЕБХ изяви и лепкава зелена течност!

Никой не напада майките, практикуващи ЕБХ и, да, това твърдя и аз - подхода (респ. психологическия модел) са съвсем различни, но тук целта е да се натрапва идеята за ЕБХ по твърд и брутален начин от няколко представителки, които - надявам се - не представляват цялото им "ЕБХ общество"...

Амин, нещо смислено по темата!

Виж целия пост
# 211
това твърдя и аз - подхода (респ. психологическия модел) са съвсем различни
Това те моля да ми обясниш,защото наистина не разбирам каква е разликата между ЕБХ и ранното приучаване към гърне.

А и защо говорим само за еднократните пелени като има "памперси" за многократна употреба?
Виж целия пост
# 212
Дали е възможно да се поуспокоите някак?

Темата за ЕБХ съвсем не е скрита и всеки, който се интересува в подробности има възможност да я прочете.

От обиди нужда няма.
Нали?
Виж целия пост
# 213
Да ви кажа честно смях се от сърце на "коментарите ви".
Аз няма да изкажа мнение по темата(само за сведение сина ми е на 1.5г. и ОЩЕ не ходи на гърне,просто не ще да стои в него,а аз нямам и намерение да го насилвам).Пробвах го и в тоалетната,но пище,не мисля,че като го науча по-късно ще е по-различен от ранно приучените деца.
Всяка майка решава САМА как да гледа СОСТВЕНОТО си дете.

Лек ден момичета.
Виж целия пост
# 214
Реза, моите уважения към модераторите на този форум, но в конкретната тема нито аз, нито останалите "екстремистки" от темата за ЕБХ сме обидили някого. Ако сме го направили, моля те, посочи къде точно бъркаме. За да не повтарям грешката си трябва да я разбера.
Прочетох пак темата и не мога да видя "залпа от екстремистки ЕБХ изяви и лепкава зелена течност!"
Аз също не виждам разлика между ранно приучаване на гърне (без натиск) и ЕБХ.
Виж целия пост
# 215
Реза, моите уважения към модераторите на този форум, но в конкретната тема нито аз, нито останалите "екстремистки" от темата за ЕБХ сме обидили някого. Ако сме го направили, моля те, посочи къде точно бъркаме.
Прочетох пак темата и не мога да видя "залпа от екстремистки ЕБХ изяви и лепкава зелена течност!"
Аз също не виждам разлика между ранно приучаване на гърне (без натиск) и ЕБХ.

Ами и аз четох,четох и също не открих!  newsm78

Да ви кажа честно смях се от сърце на "коментарите ви".
Аз няма да изкажа мнение по темата(само за сведение сина ми е на 1.5г. и ОЩЕ не ходи на гърне,просто не ще да стои в него,а аз нямам и намерение да го насилвам).

Ама кой подстрекава тук за насилване,бе хора?  newsm78

Ох,уморих се,да чета едно и също!  Sick
Виж целия пост
# 216
Реза, моите уважения към модераторите на този форум, но в конкретната тема нито аз, нито останалите "екстремистки" от темата за ЕБХ сме обидили някого. Ако сме го направили, моля те, посочи къде точно бъркаме.

Бъркате с натрапчивото повтаряне на вашите възгледи.
Наистина ли не разбирате?

Темата се превръща в безсмислен чат, само защото се опитвате всячески да убедите другите в нещо.
Нужно ли е?
Виж целия пост
# 217
Реза, моите уважения към модераторите на този форум, но в конкретната тема нито аз, нито останалите "екстремистки" от темата за ЕБХ сме обидили някого. Ако сме го направили, моля те, посочи къде точно бъркаме.
Прочетох пак темата и не мога да видя "залпа от екстремистки ЕБХ изяви и лепкава зелена течност!"
Аз също не виждам разлика между ранно приучаване на гърне (без натиск) и ЕБХ.

Ами и аз четох,четох и също не открих!  newsm78

Да ви кажа честно смях се от сърце на "коментарите ви".
Аз няма да изкажа мнение по темата(само за сведение сина ми е на 1.5г. и ОЩЕ не ходи на гърне,просто не ще да стои в него,а аз нямам и намерение да го насилвам).

Ама кой подстрекава тук за насилване,бе хора?  newsm78

Ох,уморих се,да чета едно и също!  Sick

Ако детето не иска и въпреки всичко родителя се мъчи да го научи за мен си е насилие.
Виж целия пост
# 218
Reza, права си, наистина в случая се подведох да продължавам да споря с един единствен човек. Обикновено не го правя.  Embarassed
Извинението ми е, че днес за първи път ми "дойде", от ноември 2005 не съм имала цикъл-явно тежка форма на ПМС е замъглила разсъдъка ми Mr. Green
Сега пък съм супер щастлива, защото отдавна вече искаме второ Laughing
Виж целия пост
# 219
Без да агитирам за каквото и да е поведение мога ли да предложа тази статия и да обърна внимание на поведението на двете жени и възраста на децата им?
Виж целия пост
# 220
Без да агитирам за каквото и да е поведение мога ли да предложа тази статия и да обърна внимание на поведението на двете жени и възраста на децата им?
Втората е пълна откачалка - ето това е пример за "на сила -  хубост не става"
Виж целия пост
# 221
Без да агитирам за каквото и да е поведение мога ли да предложа тази статия и да обърна внимание на поведението на двете жени и възраста на децата им?
Втората е пълна откачалка - ето това е пример за "на сила -  хубост не става"

Не ,то направо си е изтезание...ама как бързо се е осаферила с второто...
Виж целия пост
# 222
Абсолютно подкрепям! Психологическите последствия от ранните мъки с "научаването" към гърне са даже повече от описаните по-горе. С травми от такова естество най-трудно се работи. Нервно мускулният контрол върху свинктера се усвоява между 1.5 и 3 годинка на детето, не по-рано. Успехът, с който някои майки се хвалят и сочат бебетата си без памперси е временен, а психологическите последствия тепърва ще се установяват - в ранна детска възраст, пубертета или зрелостта.
newsm10
Виж целия пост
# 223

Абсолютно подкрепям! Психологическите последствия от ранните мъки с "научаването" към гърне са даже повече от описаните по-горе. С травми от такова естество най-трудно се работи. Нервно мускулният контрол върху свинктера се усвоява между 1.5 и 3 годинка на детето, не по-рано. Успехът, с който някои майки се хвалят и сочат бебетата си без памперси е временен, а психологическите последствия тепърва ще се установяват - в ранна детска възраст, пубертета или зрелостта.
Съгласна съм изцяло с мнението ти.   bouquet
Виж целия пост
# 224
До тук никой не оспорва, че всяка "мъка" бива възнаградена рано или късно  с подобаваща последица.
Само че "общението" на бебето с гърнето на която и да било възраст не е по презумпция мъка.  Laughing Поколенията преди памперсите изобщо не са целокупно психически увредени, също по презумпция.
Та нека се разграничат нещата- едно е привикване на сила към гърнето, когато си говорим за "мъки", друго е просто ползване на гърнето без наличие на такива допълнения. Мисля, че ако се обърне повече внимание на това нито ще има излишни спорове, нито философствания в която и да било крайност и опити за налагане на лични становища като единствено правилните, нито заплахи към "врагът" приемащ обратната теза, неподкрепени с някакви логически доводи и доказателства.
За мен единственото нещо, което със сигурност е погрешно в тази насока, е насилието. За останалото- изобщо не съм убедена, че има по- правилни и по- малко правилни подходи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия