Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се понася тортата Рафаело в жегите? Не идва ли тежка?
-
Може ли крем Ганаш да се направи с млечен шоколад вместо тъмен? Няма ли да стане твърде мек?
Кремът Ганаш може да се направи с млечен шоколад, но за по-добра текстура трябва да добавите малко натурален шоколад. Съотношението е 1 чаша тежка сметана, 200 грама млечен шоколад (или 300 грама бял) и 40-50 грама натурален шоколад. Добавянето на натурален шоколад ще подобри текстурата, без да придава прекалено горчив вкус.
-
Как мога да създам ефект на море върху торта? Имате ли някакви предложения?
За да постигнете вид на море върху торта, можете да използвате светъл конфитюр или сладко, оцветено в синьо. Това ще осигури желания морски ефект. Освен това е добра идея да поставите корабчето върху прозрачно домакинско фолио отдолу, за да го предпазите от разтапяне от желатина, особено ако е тежък и голям.
-
Как да направя по-лек крем за торта? Може ли нещо със заквасена сметана?
-
Как се прави покритие с моделираща маса?





Е просто ми се разказа играта. В момента, в който извадя млечния марципан или направих смес между несполучливия ми шоколадов фондан и ММФ, значи от хладилника си е супер стегнато и само докато започна да точа и изрязвам и направо се разкапва. Много ме изненада млечния марципан, защото в него няма глюкоза, за да е много мек, но колкото и пудра захар да слагах, се размеква от топлината страхотно. Успях само 2 розички да направя и другото оставям за чаршаф. Голяма играчка стана, сглобявам розичките, листата им се разпадат, хайде в хладилника, после ги дооправям.............
Боичките са супер, хубави цветове и не цапат ръцете. В неделя като сглобявам тортата ще рисувам и с шрифта и ще докладвам как е.