ЯНУАРЧЕТО е весело дете, през юли иска да е на море! :)

  • 14 849
  • 287
# 195
Все се каня да пиша и все забравям. Ако все още има мами, които се притесняват че бебетата им не пият достатъчно водичка могат да пробват да им я предлагат преди да е изстинала напълно. Да бъде с температура близка до тази на тялото, температурата на кърмата (АМ) която им се предлага. Откакто майка ми си замина храня Габи на режим и особено в тези жеги и предлагам много често водичка, защото ме е страх да не се обезводни. Пие много повече когато и я предлагам преди да е изстинала, отколкото когато е вече със стайна температура.
Виж целия пост
# 196
Добро утро, мамета.
Имам едно сериозно питане - купих Аптамил 2 за първи път и цифрите на кутията ме озадачиха. Пише за 6 месеца - 120 мл вода и 4 лъжички? А досега е  яд 180 мл вода с 6 л от Аптамил 1??? Нещо не ми се връзва ...



Какво не ти се връзва? - На 30 мл. вода се пада по 1 мерителна лъжичка.

Ние днес бяхме на консултация. Всичко ни е в ред. Само дето много малко ми се струват тия 300 гр. дето ги е наддала Стела  newsm78

Мами, някоя от вас мазала ли е бебок с Cicalfat?
Виж целия пост
# 197
Дега, пише, че за 6-месечно бебе се смесват 120 мл вода с 4 лъжички, това не ми се връзва. Сори, че не си пазя кутията от Аптамил 1, но доколкото си спомням за 5 месеца пишеше 180 мл.
Виж целия пост
# 198
Здравейте,
да драсна някой ред, докато Тони спи.

Днес - с поредната беля - от сутринта си имаме синина на челото, докато се мъчех да се изцеждам заради това пюре, Тони свърши тази работа с една играчка. Вече започвам да се притеснявам, много му дойде тия дни, а аз не знам как може да съм такава блейка.

DragosteaN, аз пия витамини О'мами. Търсих си специални за кърмачки, но във всяка аптека, в която попитах ми предлагаха тези.

Impatient, Тони е абсолютно същия напоследък. Много е нервен, дъвче всичко, като го гушне някой и веднага напада да го хапе Joy, през деня почти не спи, захранването ни никак не върви - не иска пюре и това е, дори и смесено с кърма. С това темпо, май месно пюре ще въведа на 1 1/2 год. Simple Smile

Искам и аз да попитам (сигурно сте го обсъждали в предишни теми, но съм изпуснала, пък имам много малко свободно време за четене) - стерилизирате ли все още шишетата и бибите и ако да - до кога смятате да го правите?
Айде, чао за сега и спокоен следобед.
Виж целия пост
# 199
Дега, пише, че за 6-месечно бебе се смесват 120 мл вода с 4 лъжички, това не ми се връзва. Сори, че не си пазя кутията от Аптамил 1, но доколкото си спомням за 5 месеца пишеше 180 мл.
Ами предполагам че е по концетрирана и за това дават по малък грамаж.
За каскадите на бебоците-направо изтръпнах като четях.Не че искам нещо да ви изплаша но ще споделя-комшииката,жена на 40 г,някъде куца и ми каза че като бебе била паднала и затова.Подробности не разпитвах защото попринцип не общуваме много с нея но като знам какви могат да са последствията от едно невнимание от наша страна направо изтръпвам.Да чукна на дърво още не сме имали каскади,дано да са чак като проходи та и инстинкта и вече да е по добре развит и да си пада на дупенце,а направо не ми се мисли ако тупне по моя вина.ще има да ревем и дете......
Дано вече на никои да не се случва.
Аз Галя вчера я мерих в  нас и е наддала само 200 гр.за 1 мес. но на консултация сме чак на 23 юли че педито е отпуска и ще се отчета с точните данни.
Стерилизирам ги още и ще го правя докато и давам АМ,ЧЕ нали заради него се препоръчва(така съм чела).
http://bg.fotoalbum.eu/borqnavasko
Виж целия пост
# 200
Здравейте и от мен
Да ви се похваля вчера взехме градинска люлка за Илия.Днес сутринта го сложих в нея за първи път,много му хареса.Даже там го храних.
Снощи незнам какво му стане,събуди се в 1.00,нахраних го и после като падна една хилене,една игра та чак до 3.30.Направо се видяхме в чудо с баща му.Сутринта пък беше нещо неспокоен.Незнам зъбки ли са или от горещините.

Има ли мами ползвали Дентокинд за зъбките?Ако да доволни ли сте?

Веселушка,стерилизирам  веднъж дневно,някой път и през ден.Смятам да го правя до годинката.
Виж целия пост
# 201
Невенска, Гери, ужасни преживявания, представям си какво ви е било  Praynig

Ести, аз купих, но досега съм давала само веднъж, трябва да съм по-редовна, така ще има ефект.
Изварявам само бибката в микровълновата, шишето мия с гореща вода и веро.
Импи, Маги е същата, но интересно че на плодовите не я болят зъбите  Mr. Green

Оф, отивам да я приспивам, нямам нерви да я оставям да реве  Tired
Виж целия пост
# 202
Невенска....важното е че всичко е завършило добре.
Момичета не се притеснявайте толкова, какво ни чака от тук натам....трябва да сме със здрави нерви.  Hug

Сега се връщаме от преглед.
6720 гр, 71 см. Бебка расте на дължина  Joy. За един месец е качила 300 гр. Утре ще ни взимат кръв и урина.

Лек ден и без авариии Peace
Виж целия пост
# 203
Здравейте и от нас!

Ау, ау, чета за ужасни каскади тука. Слава богу, че им няма нищо на мъниците, дано не се случва на никого повече. Praynig

Болните бебчета по-бързо да оздравяват. Фил, пак сте болни групово. Confused

Иначе ние днес бяхме на консултация-8180/67,5.
Биха ни хепатитната ваксина, пуснаха ни и талон за изследване на кръв и урина. Аз взех вече от тия коректори и ще я вардя за пишо сега.
Измериха и Ники-35кг. при ръст 140см. Crazy Едър расте,ама няма на кой да се метне. Flutter

  bouquet
Виж целия пост
# 204
Сърдечни поздрави за всички бебета-каскадьори и техните мами!

И ние вече имаме две тупвания на ламината от трапезарния ъгъл, първото беше по-драматично, второто с малко утеха спряха сълзичките. Ама много силен е станал, затискам един стол до ъгъла, него пък го затискам с крака на масата. И втория път успял с все сила да го ритне и да се издумка долу, но по дупе. Първият път беше по моя вина, само погледнах майка ми да й рекна нещо, и той писна...
Големи херкулесовци, а как щипе... голямо изучаване ме изучава
И да се оплача - не ме харесва с очилата - колчем го взема с цайсите, с една ръка - прас, изтръгва ми ги от лицето и ги запраща в другия край на стаята. По тая причина ми е трудно да разбера какъв ни е напредъка със зъбките

Мерки и теглилки:
69 см, 8570 гр - 1 см/4700 гр в плюс

Стискам палци болните бебчета да оздравяват бързо, зъбките да поникват и доброто настроение да не ви изоставя!

Относно дентокинд - не съм във възторг. Мазах и с Генгигел, отначало, когато дразненето не беше толкова силно, помагаше (гела), но сега не откривам съществена разлика. Спрях всичко, няма какво да го тровя с химии, то ясно, че ще са родилни мъки с това зъбоникнене.
Но все пак, да не забравяме, че всичко е индивидуално с лекарствата.
Обаче някъде четох, че Дентокинда помагал с хамомилата вътре, а хамомила на гранули за зъбки продават като отделен препарат. Та за нея четох някъде, че тя била за бебета, които се успокоявали на ръце. Ама ми звучи като алхимия...
Виж целия пост
# 205
Здравейте, Аз и Илинка бяхме на гости при мама за цели три седмици и добре ни се отрази,:))
Днес бяхме на консултация и резултата за 6 месеца е: 7кг. и 65см.

Аз имам един въпрос към мамите на момиченцата, понеже почнаха да ме подпитват кога ще слагам обички и се замислих. Изчетох 2-3 теми от форума и всъщност се обърках още повече. Та може ли да споделите, кога пробихте ушичките на вашите девойки, ако изобщо сте го направили? Опитвам се да реша кога е най-добре, но изобщо не мога да предценя.
Виж целия пост
# 206
Здравейте, Аз и Илинка бяхме на гости при мама за цели три седмици и добре ни се отрази,:))
Днес бяхме на консултация и резултата за 6 месеца е: 7кг. и 65см.

Аз имам един въпрос към мамите на момиченцата, понеже почнаха да ме подпитват кога ще слагам обички и се замислих. Изчетох 2-3 теми от форума и всъщност се обърках още повече. Та може ли да споделите, кога пробихте ушичките на вашите девойки, ако изобщо сте го направили? Опитвам се да реша кога е най-добре, но изобщо не мога да предценя.
Ами мисля август.
Виж целия пост
# 207
Goshy, ти Кристина Топова ли си? Simple Smile Че в списъкът на 1ва страница така пише като мама На Илина Simple Smile Пък няма друго детенце с това име  Simple Smile

За обичките - аз засега няма да пробивам.

veihaivei, аз също съм с очила Simple Smile От фините без рамка  Joy  Laughing Страшна работа, ще ми ги съсипе това дете .. Вкъщи ходя без цайси вече  Crazy Махнала съм и всякакви гердани, гривни, часовници ..

zaika baika, много дълга мадама  Flutter  Hug

Аз вече не стерилизирам бибката  Embarassed Струва ми се безсмислено при положение, че вкарва далеч по-мръсни неща в устата си  ooooh!  Crazy




Виж целия пост
# 208
Точно за обичките питах миналата седмица моята козметичка като ходих че тя се занимава и с пробиване на ушенца. Та тя ми каза, че най-често ги пробивали м/у 6 месеца и годинка, всичко е по преценка. Слагат се медецински обички първо и с тях може да се стои минимум 20 дена до годинка дори. Rolling Eyes Та дори и сега да се пробият може и на по късен етап да се сложат някакви други например.
Аз за себе си съм решила октомври някъде,може би.
Виж целия пост
# 209
Goshy, ти Кристина Топова ли си? Simple Smile Че в списъкът на 1ва страница така пише като мама На Илина Simple Smile Пък няма друго детенце с това име  Simple Smile

Ъхъ, едно и също лице съм:)
И мерси за отговорите за обичките:)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия