Болница ТОКУДА-2

  • 142 673
  • 1 282
# 360
Britt,може ли да те помоля да публикуваш тук телефона или имейла за оплаквания.
За 7 дни престой въпросната докторка мина да ме види само 1 път.Няма визитация,няма чудо.Никой не ти казва какво ти е състоянието,какви са ти изследванията,имаш ли подобрение и т.н.
Това важи с пълна сила и за АГ-то. Минаваха на визитации от дъжд на вятър. От притеснение след всичко, което ми се случи, една нощ там бях получила нещо като нервна криза - потене, имах чувството, че ще експлодирам, сърцебиене... Натиснах бутона, дойде една сестра. Оказа се, че в цялото отделение няма поне един лекар!!! След около 20 мин някакъв се появи и ми удари инжекция, думи нямам просто. Бях вдигнала и кръвно, при положение, че по принцип съм с много ниско, обаче никой нищо не ме попита повече, въпреки че всичко се описва в картона ми и те трябва да са запознати.
Виж целия пост
# 361
Ще го публикувам момичета, само да го намеря. И вие по принцип трябва да го имате на листче, дават го ри постъпването.
Виж целия пост
# 362
DVA абсолютно същото мнение имам за Евтимова, отношението й не е такова само към теб! Моято мъж е навсякъде с мен по прегледите, но тази жена го отказа да идва, защото едва се стърпяваше да не направи скандал и нещо повече.. #Cussing out
Виж целия пост
# 363
Тонкабонка, браво! Давност, недавност, оплачи се! В края на краищата това не е частната болница на този или онзи доктор....Пък и те сигурно пазят документацията си поне година, знам ли newsm78

А всъщност ако човек има време и средства най-вече, не е зле да се консултира с адвокат....

Аз пък насърчих една близка да ражда в токуда, тя си следила бременността в клиниката на Мазнейкова, но там пък като тръгнеш да раждаш, раждаш при дежурния екип, нямало ИЗБОР и тя чак към 8 месец разбрала, че вероятността да роди при тази, която я е следила не е голяма, а при другите не искала....Ужас
Дано няма лошо преживяване
Виж целия пост
# 364
Още докато лежах в Токуда, свекърва ми ходи на среща с адвокат. За съжаление й е било казано, че шансът да ги осъдим е почти нулев  Sad
Виж целия пост
# 365
Ох, момичета, съвсем ме наплашихте.
Аз щях да раждам в клиниката на Мазнейкова, там работи докторката, която ми следи бременността, благодарение на която забременях и за която не мога да кажа лоша дума. В последния момент смених с Токуда, след като разбрах за достатъчно неуредици там, включително за липса на анестезиолог на смяна. Единствено за Токуда бяха толкова положителни мненията, че всяка стотинка си заслужава, хигиената е на изключително ниво ... и сега, когато всеки момент ми предстои раждането отново ме обхваща паниката, не знам дали съм взела вярното решение, т.е дали това е най-доброто за моето дете. След вашите истории съм тотално объркана.
Искам да ме разберете правилно - добре е да има гласност за всички подобни случаи. Дано и да има последствия за виновните.

Моля ви да ми стискате палци да се размина с подобни усложнения.
Извинявайте за объркания пост, но аз се чувствам още по-объркана.
Виж целия пост
# 366
Ще взема мерки на всяка цена! Само ме учудва факта, че почти никой не е имал подобни недоразумения до сега, въпреки това искам да предупредя, че и там положението не е съвсем розово. Дано не се случва на никой.
Ооо, съвсем не е розово! Единствено респектът ми към твоето състояние на бременност не ми позволява да ти разкажа как ми протече раждането там  Peace
Съжалявам, че не си потърсих правата по съдебен път, но за съжаление в нашата мила родина не знам да има случай на осъдени лекари  Naughty

Здрасти,
Би ли споделила при кого си раждала? Аз имам само добри впечатлениа от екипа ми - д-р Кирякова,  д-р Илиев (анестезиолог) и шефката на неонатологията (не знам дали аг-то ми я беше извикала като анестезиолога или просто беше на смяна). Родих на 25.03.2008. Съжалявам, че си имала неприятности Peace
Виж целия пост
# 367
tonkabonka не мисля, че не е късно да подадеш оплакване! В сравнение с твоя случай, моят изглежда като настинка! Аз обаче няма да оставя нещата така. Сега се блъскам а антибиотик отново ( вливаха ми след раждането), защото освен стафилококите( които имам вече къде ли не) ми изолираха и стрептококи от влагалищния секрет  ooooh!
Относно храната, определено можеше да е по-добре особено след като се касае за храна за кърмачки все пак.
За неизчистените кървави петна в банята мога абсолютно да потвърдя!
За д-р Колева също, аз за нея положително мнение не съм прочела/чула, а и как искате да се занимава с всички мами и да не пренебрегва някои като прави само секцио?
А и да предупредя желаещите да раждат в Токуда и да кърмят- ако следвате кърмаческите им съвети не само ще се объркате жестоко, защото всяка неонатоложка и акушерка казва съвършено различно, но и няма да стигнете далеч с кърменето!
Ако тогава знаех нещата, които знам сега, нямаше да позволя да тъпчат сина ми с фризолак, от който се обрина на всичкото отгоре! С тия техните добавки, които раздават и агитират да ги даваш на детето бяха направо непоносими, както и с тия подсладени водички.
На изписването например, което беше 4-тия ден при нас сутринта като измериха Дани установихме, че е наддал ( предишните 2 дни беше изцяло на кърма, защото на 2-рия ден вечерта ми слезе преходното мляко). Направихме и пробно кърмене и установихме, че беше изял 20 гр. и те като скочиха - малко било, трябвало още 20 добавка, защото дете на 4 дни трябва 40 гр. да яде  #Cussing out . Представете си само- гърдите ми ще се пръснат още малко от мляко- а те ми обясняват добавка да му давам, отказах и си го сложих пак на гърда. Тогава още не знаех , че не е задължително да яде на всяко ядене по 40, а и 40 е супер много за 4-дневно бебе. Точно преди да си тръгнем като го облякоха се разрева и сестрата веднага без да ме пита му боцна биберона с 40-те гр., е на какво прилича това. Пита ме кога съм го била хранила, казах й преди час, и тя ме убеди , че просто явно нямам достатъчно кърма. Такъв рев му дръпнах, че няма да мога да кърмя! Добре, че беше форума та да вляза в правия път и да се ориентирам, че за малко не ми провалиха кърменето с безумните си съвети.
Препоръчвам да си наемат един истински консултант по лактация, който да помага на майките, които наистина искат да кърмят!
Mimi 03 да се ангажира анестезиолог поянкога се оказва голямо предизвикателство, на мен когато ми стана време за упойката (епидурална) ме наплашиха, че няма свободен и аз се паникьосах, вдигнах олелия, та дойде дежурния, нищо че исках Илиев, така и така си плащам 150 лв. за избор на анестезиолог. Дотук добре НО родих в 23:22 , а ми  махнаха епидуралния катетър на другата вечер към 8 вечерта #2gunfire , през целия ден ми стоя това нещо забучено в кръста без никаква реална нужда от него и ми причиняваше болка, а и бебето все ми закачаше тръбичката, абе ужас, като се разпищях вече се видяха принудени да извикат някого да ми го махне, въпреки че всички са толкоооова заети.
Виж целия пост
# 368
А и да предупредя желаещите да раждат в Токуда и да кърмят- ако следвате кърмаческите им съвети не само ще се объркате жестоко, защото всяка неонатоложка и акушерка казва съвършено различно, но и няма да стигнете далеч с кърменето!
Ако тогава знаех нещата, които знам сега, нямаше да позволя да тъпчат сина ми с фризолак, от който се обрина на всичкото отгоре! С тия техните добавки, които раздават и агитират да ги даваш на детето бяха направо непоносими, както и с тия подсладени водички.
На изписването например, което беше 4-тия ден при нас сутринта като измериха Дани установихме, че е наддал ( предишните 2 дни беше изцяло на кърма, защото на 2-рия ден вечерта ми слезе преходното мляко). Направихме и пробно кърмене и установихме, че беше изял 20 гр. и те като скочиха - малко било, трябвало още 20 добавка, защото дете на 4 дни трябва 40 гр. да яде  #Cussing out . Представете си само- гърдите ми ще се пръснат още малко от мляко- а те ми обясняват добавка да му давам, отказах и си го сложих пак на гърда. Тогава още не знаех , че не е задължително да яде на всяко ядене по 40, а и 40 е супер много за 4-дневно бебе. Точно преди да си тръгнем като го облякоха се разрева и сестрата веднага без да ме пита му боцна биберона с 40-те гр., е на какво прилича това. Пита ме кога съм го била хранила, казах й преди час, и тя ме убеди , че просто явно нямам достатъчно кърма. Такъв рев му дръпнах, че няма да мога да кърмя! Добре, че беше форума та да вляза в правия път и да се ориентирам, че за малко не ми провалиха кърменето с безумните си съвети.

Колко типично! Този разказ съм го чувала вече 1000 пъти сигурно. Акушерките в България са пълна трагедия!

Добре че има хора, които да ни подготвят за битката, която ни чака. Но мисля, че насвякъде е така.
Виж целия пост
# 369
Mimi 03 стискам палци за едно леко и безпроблемно раждане, като моето.
Хиляди пъти съм го казвала тук, сигурно ставам банална. Но аз останах изключително доволна от екипа д-р Диков и д-р Колева, както и от анестезиолога д-р Илиев. И акушерките са горе долу ок. Верно всички в стремежа си да помогнат, дават различни съвети, но в никакъв случай не са насочени срещу кърменето. Напротив, като кажеш, че не искаш да даваш добавка/вода и не ти носят Peace А и бебо по цял ден е при теб, така че сам взимаш решение как и с какво ще го храниш. Винаги когато имах въпрос свързан с кърменето, те се отзоваваха Peace Помагаха ми всеки път да слагам бебо на гърда и гледаха дали суче правилно PeaceКогато ни изписваха, Алекс не само че не беше наддала, но дори продължаваше да сваля. Никой не е направил проблем за това. Неонатолозите се грижиха перфектно за бебетата. И на двата прегледа след това отново останах изключително доволна. Първият извърши д-р Масларска Hug, а следващият д-р Дренчев(Масларска беше в отпуск). Всички си вършат работата изключително съвестно.
От хигиената също съм доволна. Всяка сутрин мият и почистват стайте. Изхвърлят редовно боклука. Баните също ги мият веднъж на ден. Затова за да няма кървави следи, просто с момичетата от стаята се стремяхме да не правим такива. В крайна сметка хигиената зависи и от нас самите.
Храната малко не ми хареса, да не кажа хич, но аз просто съм си гнуслива. Именно за това се налагаше да ми носят от вкъщи Laughing

Сигурно се случват и лоши инциденти, сигурно някой хора остават разочаровани, но просто искам да кажа, че това не практика там Naughty Затова нека всички, които не са доволни си търсят правата, това ще повиши качеството на услугата
Виж целия пост
# 370
Разбира се , че никой не е настроен против кърменето, разбира се, че всички се отзовават, когато ги попиташ нещо-ти отговорят, но съветите им са безкрайно некомпетентни. Самата hedra ми сподели , че в кабинета по кърмене ходят момичета със страхотни проблеми, родили именно в Токуда.
Но понеже много задълбахме в теми като кърмене, храна и хигиена искам да отбележа, че на фона на нещата, които преживявам в момента благодарение на стафилококите, с които заразиха мен и бебето ми, по-горе изброените са ми най-последният проблем, свързан с тази болница.
Виж целия пост
# 371
Ще взема мерки на всяка цена! Само ме учудва факта, че почти никой не е имал подобни недоразумения до сега, въпреки това искам да предупредя, че и там положението не е съвсем розово. Дано не се случва на никой.
Ооо, съвсем не е розово! Единствено респектът ми към твоето състояние на бременност не ми позволява да ти разкажа как ми протече раждането там  Peace
Съжалявам, че не си потърсих правата по съдебен път, но за съжаление в нашата мила родина не знам да има случай на осъдени лекари  Naughty

Здрасти,
Би ли споделила при кого си раждала? Аз имам само добри впечатлениа от екипа ми - д-р Кирякова,  д-р Илиев (анестезиолог) и шефката на неонатологията (не знам дали аг-то ми я беше извикала като анестезиолога или просто беше на смяна). Родих на 25.03.2008. Съжалявам, че си имала неприятности Peace
Раждах при "д-р" Кръстанова! Акушерка ми беше една много висока върлина на около 45-50 год! Въпросната акушерка се държеше много грубо с мен - дори ми крещеше, че съм лигла... Аз месеци преди това бях предупредила, че не нося на болка и единствено се навих на нормално раждане заради упойката, но не ми беше писано  Sad Изживях раждане с адски болки, гърчове и всички всевъзможни усложнения като екстри, благодарение на некадърното водене на раждането!
Виж целия пост
# 372
Купете си днешното издание на в. "Труд"! В него има интересна статия за "Токуда"...
Виж целия пост
# 373
Купете си днешното издание на в. "Труд"! В него има интересна статия за "Токуда"...
Не е ли малко късничко за днешния брой  newsm78 Резюмирай, ако ти е възможно статията... Или поне кажи дали е положителна или не  Wink
Виж целия пост
# 374
Купете си днешното издание на в. "Труд"! В него има интересна статия за "Токуда"...
Не е ли малко късничко за днешния брой  newsm78 Резюмирай, ако ти е възможно статията... Или поне кажи дали е положителна или не  Wink

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия