Болница ТОКУДА-2

  • 142 673
  • 1 282
# 375
Статията е озаглавена "Лекуват дете три месеца за пет различни болести".
    "Шестгодишно дете за три месеца е било лекувано 5 пъти в болница "Токуда", и то заради 5 различни заболявания. През март т.г. лекарите са го приели със заболяване на стомаха, 20 дни по-късно - с възпалително ставно заболяване. В началото на май влиза с новооткрито заболяване на бъбрека (гломерулонефрит), а в края на същия месец - с проблем на щитовидната жлеза. През юни го настаняват в клиниката за овладяване на продължителна бъбречна колика...Това е едно от констатираните нарушения при проверка на НЗОК.
"Не може за 3 месеца да не се открие от какво е болно детето. Диагнозата му е могла да бъде поставена само с едно влизане в болницата, но за по-продължителен период. А при някои от петте настанявания то е оставало в болницата за по 3 дни" - обясниха от касата. Това е един от начините да бъдат точени пари.
    Според проверката 94% от всички болни с инсулт за първите 8 месеца на годината, които били приети в "Токуда", са лежали само 3 дни. Това е минималният болничен престой. "Остава открит въпросът дали пациенти с толкова значимо заболяване може да се излекуват за три дни в болница (някои от пациентите са били в изключително тежко състояние - хранели са се със сонда). Така рискът от недовършване на лечението е огромен ."
Инспекторите са установили още, че в 80% от случаите високоспециализираното изследване "пункционна чернодробна биопсия" в "Токуда" се е извършвало от специалисти без квалификация.

Та, в резюме, "Токуда" точи пари от НЗОК. Отделно си прибира парички от пациентите и...дотам свършва грижата за пациента. 
Виж целия пост
# 376
Благодаря ти!
Настръхнах...
Виж целия пост
# 377
     Sade, да те информирм,че Руми Колчева от миналата година по това време се върна в "мизерията" в "Майчин дом".
Виж целия пост
# 378
това е истина дето го е написала Неллина ,моето дете родих там-Токуда,грижиха се там за нея 1 месец-докато си вземат всичките пари по клинична пътека и айде прехвърлиха топката на друг!
Виж целия пост
# 379
Мими 03, и аз съм в същото положение като теб, уж много положителни мнения, уж най-добрата болница...и сега съм напълно объркана Rolling Eyesдано всичко мине добре при нас  и не съжаляваме!
Изказвам подкрепата на мамите, които са решили да се оплачат! Така помагат на нас  -тези, които ни предстои това
Виж целия пост
# 380
Искам да попитам мамите, които са родили в Токуда и нямат брак с татковците на бебета им - как процедират там относно записването на детето?
Виж целия пост
# 381
Искам да попитам мамите, които са родили в Токуда и нямат брак с татковците на бебета им - как процедират там относно записването на детето?
Попълват ти там един формуляр. Трябва копие от личната карта на бащата и оригинала или беше без копието, не помня точно.
Виж целия пост
# 382
Уф! Тъпа работа! Имам чичо, лекар... След като раждах в Токуда, той ми каза някои неща за там... Честно да си кажа, приех ги с известна доза недоверие и като отделен единичен случай... Пък и в крайна сметка проблема не е бил сериозен... Но все повече започвам да вярвам в това, че "Токуда" не е това, което ни се показва... Thinking
Виж целия пост
# 383
Уф! Тъпа работа! Имам чичо, лекар... След като раждах в Токуда, той ми каза някои неща за там...

Е сподели ги тия неща де!
Виж целия пост
# 384
То не е кой знае какво де, пък и подробностите ми се губят. Приели негов близък с незнам какъв проблем (не помня съжалявам). И междувременно човека хванал някакъв вирус, не е ясно дали в болницата или се е разболял преди това... Но те отказали да го лекуват, защото не било по клиничната пътека, по която бил влязал в болницата... След като го изписали станало ясно, че и с това, за което е лежал не са се справили. По думите на чичо ми там работят надути младоци, които се надяват, добрата апаратура да имсвърши работата...
Аз си останах доволна от всичко... но и не е имало проблеми при мен, та да кажа как се реагира при една по-инфарктна ситуация...

Сина ми съм го водила в Педиатрията при доц. Лилова. И от нея съм останала доволна... поне за сега...

И все пак имаше известни дреболии, които сега като се сетя поразвалят цялостното ми впечатление... Като например това, че различните смени имаха различна информация за това колко дни трябваше да ми се бие антибиотик... Та едната ми свали абоката, както се оказа пеждевременно... А после ме бодаха сто пъти докато ми го сложат на другата ръка (имам кофти вени) и накрая забравиха да ми го свалят и чак като се обадих да питам защо ми бавят инжекцията с антибиотика се оказа, че повече нямало да ми бият!  ooooh! А аз цяла нощ и цял ден се мъчих с тоя абокат и то се оказа че ми го туриха само за една тъпа инжекция! После цяла седмица ходих като наркоман насинена по ръцете...

Честно да си кажа, нямам намерение при следваща бременност да раждам в Токуда.
Виж целия пост
# 385
Искам да попитам мамите, които са родили в Токуда и нямат брак с татковците на бебета им - как процедират там относно записването на детето?
Попълват ти там един формуляр. Трябва копие от личната карта на бащата и оригинала или беше без копието, не помня точно.
Копие от личната карта на таткото, формуляр, който се подписва и от аткото, както и 30 лв!  Peace
Виж целия пост
# 386
А нотариално заверена декларация от таткото, че признава детето иска ли се?  newsm78
Виж целия пост
# 387
А нотариално заверена декларация от таткото, че признава детето иска ли се?  newsm78
Не
Виж целия пост
# 388
Искам да попитам мамите, които са родили в Токуда и нямат брак с татковците на бебета им - как процедират там относно записването на детето?
Попълват ти там един формуляр. Трябва копие от личната карта на бащата и оригинала или беше без копието, не помня точно.
Копие от личната карта на таткото, формуляр, който се подписва и от аткото, както и 30 лв!  Peace

Много ви благодаря, дами  bouquet Знам, че във всяка болница е различно, за това се сетих да питам. Ето, значи в Токуда не искат нотариално заверена декларация. Ама пък това с 30-тте лева направо ме уби. hahaha
Виж целия пост
# 389
И като си говорим за цени- колко струва нормално раждане с всичките екстри- избор на екип, упойка, пакет за бебето в Токуда?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия