Идват ли ви гости без да сте ги канили?

  • 11 709
  • 186
# 30
Да, аз нямам проблем, винаги съм била гостоприемна  Wink
Обаче питах, защото се учудих колко малко хора явно са като мен.
Не ставаше въпрос за гостоприемството мила. Аз не съм негостоприемна. Като поканя гости, вярвай ми, посрещам ги по всички правила и никой не е останал недоволен. Ставаше дума за възпитанието - е ли възпитано да се изтърсваш непоканен някъде или не е. Аз изразих мнение, че според мен е крайно невъзпитано и неприятно. За някои хора това може да не е проблем, за мен е. Колкото и да са ми близки хората, имам телефон, обаждат се и казват "искам да се видим, кога ще е удобно?" Какво лошо има в това човек да си подреди програмата, ако ще му идва някой вкъщи, да се подготви, да не се притеснява, че няма нищо за почерпка, че може да е имал планове да си дремне, или да си свърши работа, или да излиза някъде, че къщата не е в идеален ред??? Смятам, че това са по-цивилизовани отношения, отколкото да звъннеш директно на вратата на някого и с широка усмивка да обявиш "идвам ти на гости" и човека да остане така  Shocked.
Виж целия пост
# 31
Почти не... но има хора(роднини и приятели), които считат че по подразбиране са поканени и питат колкото да отбият номера (нещо от рода на: "ще спим у вас ако ни искате...." как да откажеш...)... за щастие това става предварително, а не в последния момент, а и аз си запазвам правото да откажа винаги  Peace

Но баща ми го е правил този номер - обажда се и казва - след два часа идваме... но само на 1-2 мнооооого близки приятели за които знае, че може да си го позволи  Naughty и НИКОГА не ходим с празни ръце някъде  Naughty
Виж целия пост
# 32
Да, аз нямам проблем, винаги съм била гостоприемна  Wink
Обаче питах, защото се учудих колко малко хора явно са като мен.
Не ставаше въпрос за гостоприемството мила. Аз не съм негостоприемна. Като поканя гости, вярвай ми, посрещам ги по всички правила и никой не е останал недоволен. Ставаше дума за възпитанието - е ли възпитано да се изтърсваш непоканен някъде или не е. Аз изразих мнение, че според мен е крайно невъзпитано и неприятно. За някои хора това може да не е проблем, за мен е. Колкото и да са ми близки хората, имам телефон, обаждат се и казват "искам да се видим, кога ще е удобно?" Какво лошо има в това човек да си подреди програмата, ако ще му идва някой вкъщи, да се подготви, да не се притеснява, че няма нищо за почерпка, че може да е имал планове да си дремне, или да си свърши работа, или да излиза някъде, че къщата не е в идеален ред??? Смятам, че това са по-цивилизовани отношения, отколкото да звъннеш директно на вратата на някого и с широка усмивка да обявиш "идвам ти на гости" и човека да остане така  Shocked.
Спокойно отказвам, ако си имам работа! Спокойно отказвам, ако ми се спи!
Не оставам  #Crazy ако ми позвънят, винаги казвам, каквото мисля!
Невъзпитано и неприятно на мен не ми, напротив - обикновено ми е приятно, но пак намеквам - за много близки хора говоря  Wink
Виж целия пост
# 33
Такъв филм в моята къща няма или трябва да е наистина мнооого близък човек и да се е обадил 1/2 час поне по-рано /естествено, да идва за кратко - за кафе, примерно/...
Единствените хора с гореспоменатата привилегия са моите родители, братовчед ми, кумовете ни и моята най-близка приятелка.
Ако някой много напира, каня го на кръчма /всеки си поема сметката, като въпросът не е в парите, а в отношението/.
Аз също не ходя така изненадващо.
С преспиване остават вкъщи моите братовчедки, но с покана от мен /не повече от 1 път в годината/. По същия начин и аз им ходя на гости /в други градове и държави са/ - след покана и не много за дълго.
Виж целия пост
# 34
според мен си зависи кой,за какво и за колко време идва.ако е приятелка с която да пием по кафе и да поклюкарстваме час два-ок.но да дойдат гости без покана и на вс отгоре да решат до кога да останатбез да ти да им предлагаш...е не стават така тия работи.още повече че времената са такива че хората трябва да са (или са) по съобразителни...все пак всеки си знае положението и не може току така да ти се изтърси цяла потерия и да очакват да им прислугваш докато те благоволят да те освободят от височайшето си присъствие. Praynig
Виж целия пост
# 35
Единствените, които си позволяват да идват неканени са майка ми и баща ми Mr. Green. Въпреки че всеки път им казвам да се обадят предварително като решат да идват при тях важи максимата"Като си пееш Пенке ле кой ли те слуша" и другия път пак се изтърсват нечакани щото видиш ли "само минавали". Даже последния път завариха съпружието по долни гащи Mr. Green(не успя да се обуе навреме човека) та се беше поразсърдил малко. И съм сигурна, че другия път пак няма да се обадят ooooh!
А пък свекървата се обажда да се самопокани поне жената, не е като да цъфне неочаквано. Mr. Green
Виж целия пост
# 36
Добре де, какво лошо има да звънне на врата моята приятелка, която живее отсреща, за да пийнем по кафенце и да поклюкарстваме например  Mr. Green
Едно е да пийваш кафенце с дружка, това всеки го прави  Simple Smile Съвсем друго е да приготвяш вечери, сутрин 6 човека да чакат за банята, да се спи по земята. И това са хора, с които се чуваш веднъж в годината, а за рожденни и именни дни да честитят не се и сещат. Говорим за съвсем различни неща.
Виж целия пост
# 37
От друга страна, може би, някое единично изненадващо гости в годината би ме върнало в едно отдавна отлетяло време.
Да, имаше такова време. Помня. Тогава такива гостита бяха в реда на нещата. Ама си отмина това време, вече не е така, за хубаво или не.

Хе-хе, спомням си, че една братовчедка на баща ми от провинцията ходеше с един футболист навремето. Та след едно джамбуре в София, целият футболен отбор на един китен български град, спа една вечер у нас!  Mr. Green Ама навсякъде бяха! В коридора спяха, в банята. И бутонки имаше навсякъде, сакове, екипи.   Mr. Green
Виж целия пост
# 38
Израсла съм с такива неканени гости-вкъщи вечно имаше някой/уточнявам-живеехме на тясно и не на морето,ама нашите си бяха такива-много гостоприемни и винаги насреща/....и бях свикнала да сервирам,отсервирам,да спя на походно легло/че и на земята/........като се оженихме и у нас лека полека стана същото-я някой приятел на мъж ми от казармата,я някой се позаседи и да не плаща за такси....,но се родиха децата и честно взе да ми дотежава/с прането и чистенето след всеки,на най ми тежеше ,че стоях и до късно да правя компания,та почти не ми се събираше сън/...и взех да съм малко по резервирана в посрещането....да не кажа,че на няколко пъти съвсем откровенно си правя пас и или деликатно/или не чак толкова/ обяснявам,че не е удобно...а откак се преместихме в друго жилище-пък имам и перфектното оправдание,че няма достатъчно място за преспиване.

А ,изненадващи посещения /но не с приспиване/ все пак има-днес следобед тъкмо съм приспала децата и реших да полегна,че не се чуствах добре....и се звъни,ама настоятелно....отварям-един бивш комшия ми се хили насреща-минавал-да ни видел........е размених няколко реплики от любезност и му пожелах приятен ден,без да го поканя да влезе,но след като не се е съобразил с часа и не е звъннал да попита дали е удобно да мине-толкова.....като  се сети другия път-ще съм по-гостоприемна...
Виж целия пост
# 39
...Любопитно ми е, на вас идват ли ви такива гости, подчертавам без да сте ги канили, просто се обаждат че пристигат еди-кога си?
Мдааа. Скоро ще сложа надпис на вратата 'Който няма какво да прави, да не го прави тук'.
Виж целия пост
# 40
Обичам да ми идват близки хора,за съжаление всички сме толкова ангажирани ,че рядко се случва......,а когато отделят време за гостуване деня и нощта не ни стигат да си побъбрим..... Flutter
За тях съм готова да приготвя най вкусните ястия ,които умея да готвя и се старая да има и по някоя изненада -тяхна любима храна.
Винаги ме питат имам ли нужда да ми помогнат с нещо или сами се ориентират с какво могат да ме улеснят......,така че не чувствам тежест от техните посещения.
Гостуването става с предварителна уговорка,не логично е да тръгнеш от другия край на България или друга държава на гости без да знаеш дали домакините са в къщи.
Виж целия пост
# 41
Идват да, но все по-рядко - и без това сме пълна къща  Laughing, предпочитат първо да се обадят и да се уговорим, за да не ни притесняват излишно.

Аз също не отивам без предварително уговорка.  Peace
Виж целия пост
# 42
Никога не са ни идвали неканени гости от такъв род Naughty Изключвам разбира се приятели, които се отбиват за кафенце. Но да ми се изпляскат близки и далечни роднини и познати и да ме имат за хотел - непонятно ми е напълно как може някой да го прави и как има хора, които допускат да ги използват по такъв начинooooh!
Виж целия пост
# 43
Абсурд!!! Нито пък на мен ще ми хрумне да отида някъде, без да попитам предварително дали е удобно или да ме поканят!!! Много съм чувствителна на тази тема. И аз мога да посрещам гости всеки ден, но да съм ги поканила и да съм подготвена, това си е съвсем в реда на нещата! Слава Богу, че нямам толкова невъзпитани приятели или роднини, които да се изтърсват неканени когато си решат! И да имах, отдавна щях да съм им показала, че при мен тия неща НЕ! Naughty

Така е и при мен. Сестра ти би трябвало да сложи малко ред и дисциплина в посещенията на роднини, близки, приятели.....
Виж целия пост
# 44
Не.Няма такива хора които ще дойдат в дома ми без да съм ги поканила.
А аз рядко каня.Не обичам гости.
Затова са измислени заведенията.Като искам да се видя с някой го каня на кръчма.
Много мразя разни хора да ми ходят из къщата и да се съобразявам с тях.
Може би,защото когато бях малка в нас винаги влизаше и излизаше някой.Все нек'ви гости имахме.По цял ден.До късно.
От там съм се отвратила от гости.

У нас последния път се натресе една много много нахална личност,която ме завлече и с пари.Обади се че идва.Аз си облякох децата и мене си и излязнахме и врътнах ключа.Направихме една дълга разходка,и я срещнахме.Опита да прави фасони и я отрязах че гости не съм канила и си поисках и парите.Върна ги след няколко дена за мое голямо учудване.Все трябва да обърнеш дебелия край,немога да разбера такива хора!Има телефони,който иска да идва да се обади да пита кога и дали е удобно.С 2 деца не разполагам с неограничени средства за софри нон-стоп Naughty
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия