Четвъртокласници

  • 23 095
  • 326
# 210
Моят син вече си спечели 1 6-ца по ЗИП математика, решавайки следната задача от края на сборника, а именно:
  ТРУД
+
  ТРУД
=
УСПЕХ
Кои цифри заместват буквичките?
Тази задача с км ми се вижда направо лесна като знам какви по-сложни решават в училище понякога.
Но и ние в къщи всички сме с афинитет към математиката, сина ми посещава школа към МГ, така че отдавна съм свикнала част от неговите задачи да  затрудняват дори и мен на пръв прочит.
Виж целия пост
# 211
Турист изминал 165км. за 3 дни.
Вторият ден изминал с 22км. повече от третия и с 22 по-малко от първия.
Колко км. е изминавал всеки ден туристът ?

Направо се втрещих.  Shocked
Помагай, ако можеш.

На кое издателство е този учебник (или помагало)?  Shocked
Виж целия пост
# 212
На кое издателство е този учебник (или помагало)?  Shocked
На издателство "Просвета".
 /Тетрадка за самостоятелна работа по математика/
за 4 клас.
 Въпросната задача е на стр.10 - задача № 6.
   Peace
Виж целия пост
# 213
На кое издателство е този учебник (или помагало)?  Shocked
На издателство "Просвета".
 /Тетрадка за самостоятелна работа по математика/
за 4 клас.
 Въпросната задача е на стр.10 - задача № 6.
   Peace

И ние учим по учебника на Просвета, но такава тетрадка нямат  newsm78
Само №1,2,3 и отделно тестовете за национална проверка.
Слава богу, че нямаме и такава тетрадка за самостоятелна работа. Още са на триъгълниците и не решават толкова с неизвестно.
Тежко ми като започнат, ще помагате и на нас, че мен хич ме няма там Embarassed
Виж целия пост
# 214
Тежко ми като започнат, ще помагате и на нас, че мен хич ме няма там Embarassed
Мен пък, 'щото много ме има.  Joy  Нали видя, че помолих мамите да помагат. Ще помогнат и на теб, спокойно.  Peace
Виж целия пост
# 215
Хей мамиии,

има ли някоя от София на която чедото  ще кандидатства в СМГ? Подготвяте ли се? А знаете ли как протича изпита и в какво се състои? Ще съм благодарна ако отговорите.
Виж целия пост
# 216
Имаме си темичка за СМГ или по-точно за курсовете на бъдещите кандидати ето тук! Подготвяме се като ходи на курса в СМГ и решава задачи в къщи. Изпита е под формата на състезание, но повече подробности - незнам, но мога да питам!
Виж целия пост
# 217
benighted Много благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 218
Вчера купих Атлас по ЧО. Оказа се че нямат към помагалата, както е в други училища. Поне така се надявам да й е по- лесно.
Виж целия пост
# 219
Вчера купих Атлас по ЧО. Оказа се че нямат към помагалата, както е в други училища. Поне така се надявам да й е по- лесно.
И ние нямаме атлас. newsm78
Какъв точно купи, на кое издателство, и ако ми кажеш в коя книжарница мога да го намеря, грешка няма да имаш. Wink
Виж целия пост
# 220
В класа на дъщеря ми ползват атлас още от миналата година. Мисля, че беше този, но не съм сигурна. Във всеки случай беше сборен за ЧО и ЧП за 3 и 4 клас.
Виж целия пост
# 221
В класа на дъщеря ми ползват атлас още от миналата година. Мисля, че беше този, но не съм сигурна. Във всеки случай беше сборен за ЧО и ЧП за 3 и 4 клас.

И ние купихме този.
Виж целия пост
# 222
с Анушка се разбрахме Wink
аз купих един: атлас с контурни карти със задачи по ЧО за 4 клас на Просвета, че и учебника е на Просвета, идеално ще се вържат, а 3-и клас вече сме го минали така или иначе....
Виж целия пост
# 223
Блазе ви...никой не пише, т.е. нямате проблеми...
На мен главата ми бучи вече от притеснение....
На 22.11 нашата четвъртокласничка заминава за Германия за 10 дни(помните сигурно...на световно с танци). Сега правим паспорт, декларация...ще купуваме разни неща...да не говорим, че заради цените децата ще са без храна. Идея нямам как ще се справя...Нейните притеснения пък са, че ще изпусне от училище, но аз я успокоявам че ще й помогна после да навакса, само да е здрава....
Лека седмица на всички!
Виж целия пост
# 224
Мимиту с кирилизация, успех на дъщеричката, не му мисли децата са оправни, няма да останат гладни...После да кажеш резултатите  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия