За какво точно използвате бархетните и тензухените пелени?

  • 48 037
  • 82
# 15
Благодаря ви, мамчета!
И на мен не ми се нравеше идеята да ги използвам вместо памперси. Изглежда някои хора все още го правят, защото ми казаха така от две места  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 16


 Когато се сетя ги слагам във ваната за да не се пързаля детето.

 Но тензухените ги използвам основно за цедене на кисело мляко Mr. Green
Виж целия пост
# 17
За памперс определено не са подходящи нито едните, нито другите - много бързо се мокрят. Само количеството ще коментирам, употребата вече е изяснена Simple Smile
При нас са 4 баршхетни и 4 тензухени и са ми предостатъчно. Но пък пера през ден заради пелените за многократна употреба, които ползваме и затова не ми е проблем да да "врътвам" често и другите. Ако ще имаш само дрешки, чаршафчета и тези пелени, може би по-голямо количество ще е по-удобно, за да не пускаш почти празна пералня...
Виж целия пост
# 18
Meg1, а какви са тези пелени за многократна употреба?
Виж целия пост
# 19
Ами почти за нищо не ги ползвам. Използвам си хавлийки за попиване след баня. Повивам върху еднкратни пелени /продават се в аптеките/ В коритото имам специална гума да не се хлъзга, в жегите завивам с тънка бродирана пелена - тип леко одеалце, под главичката слагах калъфки за възглавница, вече нищо не слагам, че се върти много.. Та на кратко само ми пречат и заемат място в шкафа.
Виж целия пост
# 20

 Когато се сетя ги слагам във ваната за да не се пързаля детето.
И аз затова ги използвах.
Виж целия пост
# 21
Ползвах памучни пелени,които са останали от моето детство.
Главно ги ползвах да постилам върху повивалника,който е поставен върху детското му легло.
И до сега ги ползвам ежедневно,вече 18 месеца.
Виж целия пост
# 22
 newsm78 подариха ми такива неща, но честно не съм ги използвала, ползвах еднократните пелени-тези дето са като чаршафчета за еднократна употреба при смяна на памперс.
Бархетните/тензухените  Blush съпругът ми ги използва да си чисти колата, тензухените за бърсане на прах Whistling
Виж целия пост
# 23
По- плътни ползвам да постилам в количката или в столчето за кола, когато преобувам извън къщи, по-тънките за оригване - ако върне мляко да не ме полее, а после като поостареят за бърсане на прах!
Виж целия пост
# 24
И аз като други майчета ползвам бархетните пелени за завиване или ги постилам в количката и столчето за кола,слагам ги вместо възглавничка,а от тензухените режа малки парчета и прецеждам вода и сок.
Виж целия пост
# 25
Имах и имам все още много бархетни пелени и всички ми влизаха в употреба. Слагах ги в количката, постилах върху чаршафа ако се напишка бебо да сменя само пелената, повивах го на тях, завивах го с пелени в по-топлото време и самото бебе съм увивала и пристягала в пелена като е неспокоен. Със сигурност и за други неща съм ги ползвала, но за сега това се сещам.
Виж целия пост
# 26
Бархетните пелени използвах предимно за завиване, постилах ги и върху кошницата,и при смяната на памперса, и върху повивалника.Тензухените пелени използвах единствено за попиване след баня - вършеха ми чудесна работа.
Вместо памперси, обаче не съм ги използвала никога.
Виж целия пост
# 27
С тензухените попивам детето след баня. С бархетни го завивам лятото, постилам на повивалника, в количката, въобще голяма работа ми вършат. Баба ми ми ги подари, на мен не би ми хрумнало да се снабдя с подобно нещо. Много съм и благодарна за което. Вместо памперси не бих ги ползвала.
Виж целия пост
# 28
Сменях памперса му върху бархетните пелени, както и в началото му ги постилях, когато го слагах върху дивана или нашата спалня. Тензухената я ползвах за под главичката.
Виж целия пост
# 29
Бархетните ползвам за ваничката при баня за да не е директно върху пласмасата и когато я поставям върху спалнята или шезлонга, а тензухените ползвам като завивка в жегите и в първите месеци под главичката защото повръщаше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия