За какво точно използвате бархетните и тензухените пелени?

  • 48 036
  • 82
# 30
И аз имам доста бархетни пелени и ми вършат чудесна работа. Синът ми си има специално кошче и ми е много удобно да ги застилам в него като чаршафче. В първите месеци ползвах сгъната пелена вместо възглавничка. От самото начало слагам пелена върху повивалника. Тензухените досега не съм ги ползвала много активно, но сега започваме захранване и покривам бебо с тях, за да не се цапа.  
Виж целия пост
# 31
пелените ги ползвах за банята
Виж целия пост
# 32
Ами... пелени за многократна употреба вместо памперси; има много варианти, даже такива, които са почти като памперс, с тази разлика, че се перат. Нашете са класическа система от многопластова памучна пелена и гащички. Предимството им е, че не запарват, няма зачервявания и не замърсяват околната среда; недостатъка - че тпрябва да се перат, но за мен това не е проблем.
Виж целия пост
# 33
за подложки на разни неща, дори още ги ползвам
много са полезни Simple Smile
Виж целия пост
# 34
Като заместител на памперси не съм използвала пелени.
Дияна я повивах седмица-две може би, не повече. След това слагах пелена под главата й.
Алекс го повивах/а само в родилното. Пелени в момента нямам.
Виж целия пост
# 35
Постилам количката и легълцето с бархетна, тензухените ги ползвам за възглавнички, че и моя бебо повръщаше доста често първия месец. Ако трябва да го сложа на нашето легло също постилам. След баня също предпочитам да ползвам засега пеленките - много добре попиват и съхнат значително по-лесно от хавлийките. Да не говорим, че често имаме инциденти след баня или миене на дупето  Rolling Eyes
Вместо памперс не съм ползвала.
Peace
Виж целия пост
# 36
С бархетните пеленки постилам количката,кошчето икато я слагам да полегне някъде,а тензухените и аз ги ползвам за попиване на водата за след баня- мнго са удобни и мекички. Peace
Виж целия пост
# 37
Тензухените така и не ми влязоха в употреба, но бархетни ползвах доста. Викотр доста повръщаше и затова слагах върху чаршафа пелена и друга под главата като възглавничка. Беше ми по-лесно да сменям често пелените като ги намокри, отколкото целия чаршаф. Сега се сетих, че между тях и чаршафчето слагах и салфетки, които да попиват повръщаното. Така чаршафът си оставаше чист и сух. Слагах от пелените и върху матрака за повиване след баня и при смяна на памперс, а след като няколко пъти се напишка докато беше гол след баня, слагах и найлонче под пелените.
Виж целия пост
# 38
И едните, и другите, както и нарязан плат като за чаршафи, използвам за постилане на повивалника - и като беше новородено бебето, и до сега, и поне докато стане на 2, изобщо, докато сменям памперси и мажа след къпане ще бъде така.
Виж целия пост
# 39
Ползвам ги , когато я преодличам , когато сменям памперс слагам отдолу , да не изцапаме чаршавчето и за завиване понякога Peace
Виж целия пост
# 40
тензухените   ги ползвам за попиване на водата за след баня- мнго са удобни и мекички. Peace

Peace
Виж целия пост
# 41
Тензухените ги ползвах и аз за попиване след къпане и като му сменях памперса след като е свършил голяма работа, за да не омаже друго Simple Smile
Виж целия пост
# 42
Не съм ги използвала вместо памперс. Слагам ги в коритото , за да не се подхлъзне, когато сменям памперсите, като лека завивка и в количката, за да се спарва по-малко.
Виж целия пост
# 43
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Аз ги ползвах също по този начин. Вършеха ми работа до 6-я месец. След това ги прибрах.
Виж целия пост
# 44
Не съм ги използвала вместо памперс. Слагам ги в коритото , за да не се подхлъзне, когато сменям памперсите, като лека завивка и в количката, за да се спарва по-малко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия