За какво точно използвате бархетните и тензухените пелени?

  • 48 037
  • 82
# 60
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Peace
Виж целия пост
# 61
Постилах с пелените количката като чаршафче.
Бархетни пелени съм слагала като покривало над количката, за да не влиза слънце лятото и разни мухички при разходка в парка.
Също и като възглавничка под главата на бебето, ако върне мляко е по-лесно за смяна от цяло чаршафче.
И на рамото си слагах в началото като го оригвах, така че ако повърне да отиде там, а не върху мен.
Виж целия пост
# 62
Основно за завивка в тези жеги вършат перфектна работа,за постелка на количката също
Виж целия пост
# 63
Ами чак 10бр не съм купувала,но 5бр имам със сигурност.Тензухените пелени ги ползвам и до днес след къпане да попивам хубаво тялото на дъщеря ми,имат много добра попивателна способност.

съгласна   bouquet
Виж целия пост
# 64
За възглавничка, за подложка при преобуване на памперса, за попиване след баня и все такива работи.
Виж целия пост
# 65
Не съм използвала такива.
Виж целия пост
# 66
За тензухените бих добавила, че все още ги ползвам и още бая време ще ги ползвам вероятно. Освен 2-3, които оставих големи за попиване след баня като бебе, останалите ги нарязах на по 4 квадрата и ми ги минаха на оверлог. Ползвам ги много и всеки ден - бърша му косата с такава след баня; забърсвам ако нещо е разлял; при ядене ползвам такава за покривка на неговата масичка... Ползвам ги като салфетки за всичко и винаги имам под ръка. Рядко остават лекета по тях, а и съхнат бързо. На дълъг път през лятото постилам голяма тензухена пелена на столчето за кола, защото много се поти.
Виж целия пост
# 67
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Peace

това за бархетните Peace

тензухените ги слагах върху хавлийката след баня, за да попият петната от зехтин, с който я мажехпървите много месеци Heart Eyes

вместо памперс ми се струва смешно Laughing ако ще е тъй, ползвай си направо приспособените за многократна употреба - така и ще допринесеш за чист свят  bouquet
Виж целия пост
# 68
Според мен е ъпсурдно на бебетата да се слагат пелени вместо памперси дори от първия ден.С пелената на детето ще му е мокро,а с памперса хем сухо ,хем комфортно.Това е мое лично мнение и ние сме от първия ден с памперси.Относно бархетните и памучни пелени-те вършат работа не само в родилния дом но и у дома.Памучните слагам под бебенцето в леглото/така беше и в РД/, а бархетните-под главичката.Общо взето бархетните ми са малко излишни,но се продават в пакет с памучните и все им се намира приложение.Ние дори ги слагаме като лигавници,защото обикновените такива не ни вършат добра работа. 
Виж целия пост
# 69
Тензухените ги използвам и до днес, за попиване след баня върху хавлията, за да не се цапа хавлията когато я мажа с разните му там мазила. Съответно я пера и често, а бархетните ги използвах до преди няколко месеца за възглавничка- а и като повърне (което на нас се случваше често, е по-лесно да изпереш само пелената, отколкото целите чаршафчета).
Виж целия пост
# 70
Аз си купих един комплект. Използвам голямата тензухена да попивам бебчо след къпане, а голямата бархетна ползвах за завиване понякога, също и при къпането. През първия месец, когато беше на кърма и акаше често миех дупето и подсушавах с по-малките пелени - педи ми беше казала да я мия и да ползвам мокрите кърпи само когато е пишкала. Сега обаче ползвам кърпичките през целия ден и при всички случай. Blush Никога не съм ги ползвала като памперс!
Виж целия пост
# 71
за завивка навън когато е много топло..слагам просто на кръстчето.....за възглавничка....за количката отдолу...много са удобни.....
Виж целия пост
# 72
За всичко стават:след къпане,възглавница,чаршафче,завивка,....абе квото се сетиш ,а накрая ги нарязах и слагах в гащичките като махнах пампата та да не мокрим мебелите Peace
Виж целия пост
# 73
За завивка, за попиване, за възглавничка, но не и вместо памперс.
Виж целия пост
# 74
за какво ли не ги ползвам - за почти всичко изброено дотук. Най-лесно ми е да метна един бархет някъде, вместо да търся одеялцето, чаршафчето, кърпа за бърсане, лигавник, подложка за повиване и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия