За какво точно използвате бархетните и тензухените пелени?

  • 48 036
  • 82
# 45
слагах в коритото,сега понякога в гащите-да не опика света Mr. Green
Виж целия пост
# 46
Ами чак 10бр не съм купувала,но 5бр имам със сигурност.Тензухените пелени ги ползвам и до днес след къпане да попивам хубаво тялото на дъщеря ми,имат много добра попивателна способност.
Виж целия пост
# 47
Чак 10 ми се виждат много. Аз ги ползвах след баня, защото тензухените попиват добре влагата. С бархетните го завивах летем в количката. А и до днес ги използвам, за да ги увия около косата след къпане.
Виж целия пост
# 48
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Аз ги ползвах също по този начин. Вършеха ми работа до 6-я месец. След това ги прибрах.

и аз така Peace
Виж целия пост
# 49
Използвах ги като подложка под главичката. Бебето като е малко
доста често връща от папкането. Слагах си и такава подложка
на рамото докато го чаках да се оригне. Слагах и такава пелена
в хавлията първият 1м. Съвсем леко попивахме с нея бебчо след
баня. Бебешката кожа е много нежна и не бива да се обтрива с
хавлията, така както след 2-3тия месец.  Peace Позлвала съм ги
тези пелени и като сенник и като какво ли още не. Доста са полезни,
удобни и понякога незамиеними. Аз лично имах 20-ина.  Peace
Виж целия пост
# 50
За завиване, в количката.. и за повиване на ръчичките му - понякога само това го успокояваше като новородено.. Много си се плашеше от ръцете милия  Rolling Eyes Макар че същата работа вършат и чаршафките.
Но имах 20тина и добре си ги ползвах Simple Smile
Виж целия пост
# 51
за нищо, така и не почувствах нужда от такива и не съм купувала.
И аз  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 52
Не съм използвала такива пелени.
Виж целия пост
# 53
Ох страхотна работа ми вършеха тези пеленки smile3521. Докато беше съвсем мъничка бебка я слагах постоянно върху такива да лежи независимо каде, легло, количка и т.н. Струваше ми се по-хигиенично и за това не я слагах директно върху нашите завивки. Преобувала съм я върху тях, завивала съм я в жегите в БГ, слагала съм под главичката в началото и за много други неща, но сега не се сещам точно newsm78, и въобще не излизах никаде без пеленка Peace.
Виж целия пост
# 54
И на нас все още ни вършат доста работа.В началото бархетните ги ползвах като възглавничка,слагам тензухени при смяна на памперса,сега в жегите ги използвам като спи в количката  да я завивам .Все пак бялото най-много отразява слънчевите лъчи и е тънко.И за други неща ще се сетиш да ги използваш  в ежедневието.При всеки е различно,но определено са необходими.
Виж целия пост
# 55
Постилам количката и легълцето с бархетна, тензухените ги ползвам за възглавнички, че и моя бебо повръщаше доста често първия месец. Ако трябва да го сложа на нашето легло също постилам. След баня също предпочитам да ползвам засега пеленките - много добре попиват и съхнат значително по-лесно от хавлийките. Да не говорим, че често имаме инциденти след баня или миене на дупето  Rolling Eyes
Вместо памперс не съм ползвала.
И аз Peace
Виж целия пост
# 56
Аз съм много доволна от тензухените пеленки - винаги върху хавлията слагам по една тензухена пелена - така по-лесно се попива водата и е по-нежна към бебешка кожа. Освен това - тенз. пелени ги сменям всеки ден, а хавлийките, по-рядко
Виж целия пост
# 57
На нас също ни вършат работа - постилах върху хавлийката и където го слагах да си лежи. Сега ги използвам за бърсане на дупе след, като го измия.
Ползвам и бархетни и тензух.
Също, като се роди Виктор беше на антибиотик и получи гъбички по дупето, които при използването на Памперс се засилваха и в къщи го държах по голо дупе или му слагах таква пеленка, за да му диша кожата.
Виж целия пост
# 58
Ползвах тензух върху подложката за преобличане първия месец, когато кожата на бебето е още съвсем чувствителна. Бархет ползвах като подложки за количката и леглото, за да не сменям чаршафа след всяко повръщане. Бях си ушила 7-8 парченца с размер 30х40 см и ги сменях при нужда.
Виж целия пост
# 59
Ползвах ги единствено за след баня-много добре попиваха.Но могат и за повръщане да се сложат-ако повърне детето да повърне върху тях-наистина по-лесно и бързо се перат,отколкото дрешките.Не съм ги ползвала за памперси Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия