ШЕСТИ клас ще бъдем вече ....

  • 27 366
  • 301
# 180
Здравейте!
Приемате ли нови попълнения във вашата тема?
Аз не съм майка на шестокластник, но брат ми е в шести клас, а аз съм го отгледала и съм почти като майка Simple Smile
Разликата ни е много голяма, за това напълно се вписвам в тази роля Simple Smile
Искам да знаеш ,че се възхищавам на хора като теб.Не знам дали не си вече,но ако не си ,да знаеш,че някой ден ще бъдеш една страхотна майка.Това,което ти е предоставила съдбата,не е лесно и така се става по мъдър и по зрял.Желая ти успех Hug
Виж целия пост
# 181
Карамел,
Вярно си в Манчестър? И Бербо ти е на сърце? Да знаеш.....ще искам интересни новини от там свързано с Човека от подписа ти......

Разкажи повече за брат си......
Виж целия пост
# 182
danibaby
не съм още майка, но се опитвам да стана  Grinning
Иначе много благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 183
Карамел,
Вярно си в Манчестър? И Бербо ти е на сърце? Да знаеш.....ще искам интересни новини от там свързано с Човека от подписа ти......

Разкажи повече за брат си......
Да, направо живея в Манчестър, даже и на мачове на Манчестър Юнайтед ходя  Mr. Green
Брат ми е в шести клас и е ужасно палав.Ама наистина ужасно...
Не знам по какъв начин да се справям с него, положението вече започна да стана неконтролируемо.А и никак не е ученолюбив, особено с английския език имаме ужасни проблеми  Sad
Виж целия пост
# 184
... ама просто не е честно ... с този жален син поглед... и ние сърца имаме, при това мнооооого щироко скроени  Two Hearts Two Hearts Two Hearts ама все пак хора-грешни сме  Praynig   Mr. Green  Mr. Green

а за хлапето - говорите ли си с него? Ама вече сериозни разговори? Знам, че още вятър им свири в ушите и  това, което им казваш днес, утре вече едва ли го помнят, обаче помисли си, кой от вашето обкръжение има що-годе някакъв авторитет пред хлапето и го помоли да поговори с него. Ако ти си този човек, значи, задачата е твоя  Hug Обмисли си аргументите и дори ако трябва, го помоли /шестокласника/ за помощ. Един вид, като се отнася по-сериозно към учението и задълженията си, ще ти помогне в ежедневието и т.н. и т.н. Абе ти най-добре си знаеш   love001
Виж целия пост
# 185
Ние имаме един проблем.Моята шестокласничка остана без учебна тетрадка по английски.Тя казва,че госпожата не я била разбрала,аз не съм много убедена,защото си познавам заплеса,но както и да е,остана без тетрадка.Прерових всички книжарници в града и навсякъде ми казват,че мога да я купя от Варна.Издателството е Енерджи.За една тетрадка до Варна не ми се ходи,тя ще излезе златна,пък и не знам къде да търся.Някой има ли идея как да постъпя,преди да потърся госпожата,но тя за една тетрадка едва ли ще се помръдне.Какво да правя не знам Thinking
Виж целия пост
# 186
danibaby  на първо време си преснимайте от някой съученик тетрадката, за да не изостава детенце от материала, пък тази тетрадка все ще изникне от някъде... я дай повече инфо за пустата му тетрадка, ще се огледам из Плевен, пък утре и в други ден съм на Пловдив, ако имам време, ще надникна и там...
Виж целия пост
# 187
Дани - изобщо не съжалявай за тази тетрадка - оригиналните тетрадки са черно-бели, тъй че изобщо няма да е проблем да се преснима и да се подвърже със спирала  Peace
Карамел - добре дошла в редиците   bouquet
А относно контрола - в нашия дом е регулярен. Откакто се е родил малкия съм вкъщи и покрай баткото. Затова имам възможност да следя учебния процес и да "посръчквам" ако трябва. За сега не се е налагало, но винаги държа да разбера как е научил урока и имал ли е затруднения с домашните. А как само разказва по история и Ч и П - направо зяпвам и ми става интересно  Wink
Лошото при нас е, че върне ли се малчо от градина не оставя батко си и секунда на спокойствие. Даже и да се заключи - тропа на вратата и го дразни  ooooh!
Вчера застанал пред вратата на детската и си преправя гласа - "Отвори татко ти е"  Joy Направо ни скъса от смях hahaha
Виж целия пост
# 188
Viksun,Благодаря за вниманието, то и аз толкова знам за тази тетрадка,на издателство Енерджи за 6 клас.Където и да попитам,навсякъде клатят глави,ооо ние не работим с тях и прочее.Ако имаш възможност,ще ти бъда благодарна Hug
Май наистина е добре да я преснимаме от някоя друга,така и ще направя на първо време,пък може и така да си отиде до края Laughing
Виж целия пост
# 189
Аз контролирам, но тази година масово са сменени учителите и той е недоволен, обиден и сърдит! на родителската не останах впечатлена и незнам вече.... ooooh! Thinking Имам чувството, че в образованието масово добрите учители си отиват и на тяхно място се поставят некадърни комплексари! #2gunfire #Cussing out
Виж целия пост
# 190
Viksun
авторитета по принцип в къщи съм аз.Брат ми и майка ми не са много близки, защото майка ми работи работа, заради която много отсъства.Аз започнах да го гледам от първия ден в който се роди, а вече на третия го къпех и преобличах сама  Simple Smile
Мен ме слуша най-много, но понякога е трудно и за него, защото има моменти в които детето не знае какво съм - майка ли...сестра ли.... Вече сме стигнали фаза, в която когато има някоя 3-ка, казва за нея на майка ми, а от мен се притеснява.
Когато съм в Манчестър всеки ден по скайп проверяваме домашни, пишем задачи...луда работа.
Но проблема е, че от една седмица ми излиза с номера, че вече е голям да го проверявам и до някъде е прав, но ако го оставя той съвсем нищо няма да научи...
Просто вече не знам как да действам.
Виж целия пост
# 191
А моят шестокласник е доволен поне засега от новите учители, макар че аз не съм ,особено по английски това е вече четвъртия , който им преподава - а както знаете всеки си има собствен метод на преподаване и какво става в един момент всеки нов учител упреква стария...а децата..
Входните ни ги върнаха, обаче изобщо не съм доволна от математиката и българския - 4 и 5, а е отличник... ама така е компютъра ни е по-важен и игрите също
и после как се образуваше процент, как бях дробите и ... следва "много съм тъп, всичко съм забравил"
Явно и моя навлиза в пубертета ,че даже и плаче когато му е нервно, иначе още не съм чувала да бягат от час поне от техния клас
Виж целия пост
# 192
Аз компютъра съм го спряла! Не го ползва сега! И ако не се стегне, няма да го ползва! И при нас се оказа, че е забравил много неща, ама.... Незнам, имам чувството, че става неуправляем! А уж не е от най - неуправляемите деца, ама....
Виж целия пост
# 193
Аз за издателство Energy не съм чувала. EmbarassedДа не е тетрадка и учебник Energy на Longman? Thinking
Виж целия пост
# 194
Аз за издателство Energy не съм чувала. EmbarassedДа не е тетрадка и учебник Energy на Longman? Thinking
Точно за това става въпрос BlushИ аз толкова знаех Embarassed

Проблема с тетрадката е решен.Оказало се,че и други деца останали без тетрадки и госпожата пак щяла да поръчва.Така че,че ще имаме тетрадка,най после ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия