Точкова диета - 6

  • 46 052
  • 438
# 150
Здравейте...днес ми е 11 ден,и досега само веднъж съм изяла 45 т..ВСе по 20-30 правя и повече не Simple Smile Но днес си отхапах от една вафла,не издържах  Embarassed.няма да ям нищо друго освен месо ,днес.Надявам се че няма да се отрази кой знае колко на диетата  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 151
Здравейте...днес ми е 11 ден,и досега само веднъж съм изяла 45 т..ВСе по 20-30 правя и повече не Simple Smile Но днес си отхапах от една вафла,не издържах  Embarassed.няма да ям нищо друго освен месо ,днес.Надявам се че няма да се отрази кой знае колко на диетата  Rolling Eyes

                Разбира се,че няма  Peace
По добре като ти се прияде сладко хапни натурален шоколад  Grinning
                   Ето табличка:
      http://www.bb-team.org/values/nutrition_facts/
       
Виж целия пост
# 152
Аз пък да попитам каква е разликата между точковата и Аткинс?
Виж целия пост
# 153
Здравейте точици.Приемате ли нови попълнения?
От днес започвам точковата диета.Искам да сваля 10 килограма.
Пожелавам успех на всички.  bouquet
Виж целия пост
# 154
Аз пък да попитам каква е разликата между точковата и Аткинс?

  Не съм наясно с Аткинс.В точковата диета може да ядеш каквото си искаш,стига да не  надхвърлиш 45 точки.Естествено белтъчините са с най-малко точки,съчетавам ги със зеленчуци.
   Ето от първа страница как се смятат точките:
.....точките - те отговарят на грамовете въглехидрати в сто грама продукт. От таблиците или от етикетите на продуктите погледнете грамовете въглехидрати на сто грама продукт или процента въглехидрати. Пример:
Кисело мляко 0.5% - 100 грама съдържат 4 г въглехидрати => една кофичка от 400 грама съдържа 16 точки
  Ананас     -проверявам в таблицата и виждам,че въглехидратите за 100гр са    12.630
Може да хапвам каквото искам,дори шоколад или баничка  Peace
                       Няма забранени храни  Grinning
Виж целия пост
# 155
Добро утро, точици
 
успешен ден  Hug
Виж целия пост
# 156
Хелоу, мацки!  Mr. Green

Аз май изгубих бройката на дните, но съм някъде към 9-10ти и вече надолу с почти 3 кг. Flutter  Успех на всички точици! Hug
Виж целия пост
# 157
Аз пък да попитам каква е разликата между точковата и Аткинс?

  Не съм наясно с Аткинс.В точковата диета може да ядеш каквото си искаш,стига да не  надхвърлиш 45 точки.Естествено белтъчините са с най-малко точки,съчетавам ги със зеленчуци.
   Ето от първа страница как се смятат точките:
.....точките - те отговарят на грамовете въглехидрати в сто грама продукт. От таблиците или от етикетите на продуктите погледнете грамовете въглехидрати на сто грама продукт или процента въглехидрати. Пример:
Кисело мляко 0.5% - 100 грама съдържат 4 г въглехидрати => една кофичка от 400 грама съдържа 16 точки
  Ананас     -проверявам в таблицата и виждам,че въглехидратите за 100гр са    12.630
Може да хапвам каквото искам,дори шоколад или баничка  Peace
                       Няма забранени храни  Grinning
Аз диетата я разбрах, но честно казано не видях разликата между Аткинс и точковата защото няма как (макар че ти твърдиш обратното) да ядеш шоколад и банички при условие че не можеш да изядеш повече от 45 точки.
В захарта на 100 грама има 90 точки колко шоколад може да си позволиш да изядеш?
Виж целия пост
# 158
Аз пък да попитам каква е разликата между точковата и Аткинс?

  Не съм наясно с Аткинс.В точковата диета може да ядеш каквото си искаш,стига да не  надхвърлиш 45 точки.Естествено белтъчините са с най-малко точки,съчетавам ги със зеленчуци.
   Ето от първа страница как се смятат точките:
.....точките - те отговарят на грамовете въглехидрати в сто грама продукт. От таблиците или от етикетите на продуктите погледнете грамовете въглехидрати на сто грама продукт или процента въглехидрати. Пример:
Кисело мляко 0.5% - 100 грама съдържат 4 г въглехидрати => една кофичка от 400 грама съдържа 16 точки
  Ананас     -проверявам в таблицата и виждам,че въглехидратите за 100гр са    12.630
Може да хапвам каквото искам,дори шоколад или баничка  Peace
                       Няма забранени храни  Grinning
Аз диетата я разбрах, но честно казано не видях разликата между Аткинс и точковата защото няма как (макар че ти твърдиш обратното) да ядеш шоколад и банички при условие че не можеш да изядеш повече от 45 точки.
В захарта на 100 грама има 90 точки колко шоколад може да си позволиш да изядеш?


Един шоколад от 100 грама съдържа средно 56 точки, половин шоколад е 28 точки. Да не е малко половин шоколад. Аткинс да не би да позволява шоколад?
Вчера изядох 1 сладолед на клечка с шоколадова глазура, който беше 21 точки. Атикинс разрешава ли сладолед? Да, бе, да.
Виж целия пост
# 159
Благодаря ти за обяснението, сега ми стана ясно.
Друг въпрос е, че ако изядеш с половин шоколад половината си точки няма как да си позволиш после да ядеш достатъчно зеленчуци и млечни продукти, а това не е добре за здравето, но това съвсем друга тема.
Още веднъж ти благодаря че ми помогна да разбера философията на тази диета.
Виж целия пост
# 160
Аз също не мисля, че е добра идея да се ядат шоколади, пасти и баници до запълване на точките, но все пак е позволено. Поне човек ако иска да яде нещо може да го направи за сметка на "полезните" въглехидрати и е хубаво това да не е системно, а по-скоро изключение.
Виж целия пост
# 161
За мен е трудно да държа диета която позволява такива изключения, защото аз ако можех да знам мяра няма да имах нужда от никаква диета.
В момента съм на "Кремлевская диета" която много прилича и на точковата и на Аткинс (май на Аткинс повече) в Кремлевската също е с точки но не може никакви такива волности како банички и шоколад.
Затова рових във форума да намеря подобна диета и съжелявам че няма да мога да се присъединя към вас.
Виж целия пост
# 162
winer, това си е точно кремълската диета. Така че това е и твоята тема.  Grinning
http://www.kp.ru/daily/23430/35393/
Пак са дадени и сладките неща, но пише да не се яде захар. Ние тук явно прегрешаваме от време на време, но се съобразяваме с точките и както казах е за сметка на добрите вълехидрати, поне при мен това не е много често. Някои точкуващи ежедневно хапват малко шоколад и пак слабеят.
Виж целия пост
# 163
                         Кремълска диета

    http://www.mandja.com/index.php?option=content&task=view&id=81

                                                             ...точкова диета   Peace
Виж целия пост
# 164
Здравейте пак!
Искам преди всичко да подчертая че нямам нищо против вашата диета и не се съмнявам че работи ако имаме на предвид колко жени сте тук. НО това което държите не е Кремлевская диета, изчетох цялата тема и не видях при вас нищо което да наричате етапи на диетата или пък нещо като периоди, ако някой може да чете руски заповядайте да видите какво е кремлевская диета.
http://kremldiet.com/etapyi-kremlevskoy-dietyi
За тези които не могат да четат ще кажа че кремлевската диета има 4 етапа
1 етап трае 2 седмици и позволява да се приема не повече 20 точки на ден, като задължително трябва да се изключат тестените и захарните изделия, плодовете и такива зеленчуци като картофи, царевица, боб и подобни.
Ако си преценил че си отслабнал достатъчно може да минеш към втория етап или пък да повториш първия ако считаш за нужно.
2 етап Позволено 40 точки. Важно да помните че е задължително да се добавят само по 5 точки на седмица до като стигнем 40 точки 
Може да се включат почти всички зеленчуци но не злоупотребявайте с картофите. Може да добавите и ягоди къпини малини и други плодове освен банани, дини, пъпеш стафиди или грозде.
Може да мините към 3 етап когато ви остане да свалите 2-3 килограма
3 етап трае 2-3 месеца
На този етап всеки трябва да определи колко точки максимум на ден може да изяжда без да качва като е позволено да се добавят до 10 на седмица.
Помнете че при повечето хора след 60 точки започва да се качват килограми
И чак когато постигнете стабилност и сте сигурни че няма да се провалите, чак тогава може да мините към 4 етап в който може да си позволите парченце шоколад или пък баничка и все пак трябва това да е изключение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия