За първа година в детската градина! - 4 част

  • 16 892
  • 394
# 75
Заведох го и моят батко на детска градина. Няма нужда да ви казвам какво ми е. Влезе без да се обърне, заеднос една негова приятелка. Обаче всички врещяха около него та не знам....
Стискайте палци всичко да мине добре....поне относително добре......
Виж целия пост
# 76
Айде и ние се оставихме Simple Smile
Имаше 5-6 дечица, само едно плачкаше, но едно друго момиченце дойде при него да го успокоява, а и лелята също веднага му обърна внимание....
Филип влезе  без сълзи, целуна ни и  отиде в стаята....
Общо взето всички изглеждаха малко съшардисани и объркани....
Дано мине добре първия ден...вече ми е търсене и  го мисля и броя колко остава до 3,30, че да ходя да си го взимам....Sad
Виж целия пост
# 77
Стискам палци да свикнат по-бързо , на нас вече ни е шести ден.
Виж целия пост
# 78
Оставих я и аз. Плака малко, имаше малко "Мамо, къде отиваш, не ме оставяй?" Но госпожата веднага я гушна и започна да я успокоява. Лелята и тя! Много, много мили госпожи, млади и цялата стая беше в балони, щяло да има и игри с изненади, специално тържество за откриването.
Казаха ми: "Майче, не се притеснявай, нашата работа е да ги успокоим и гушнем при нужда. Детето Ви ще бъде наред, не се съмнявайте!"
Обнадеждена съм....но ми е свитоооооооооооооо. Не се разплаках Mr. Green, което си е геройство!
Виж целия пост
# 79
Стискам палци да свикнат по-бързо , на нас вече ни е шести ден.
А на нас тепърва ни предстои първият!  Peace
Виж целия пост
# 80
Стискам палци да свикнат по-бързо , на нас вече ни е шести ден.

Ах, дано  Praynig
Обикалям из апартамента и все ми се струва че телефона звъни, защото ми казаха, че ако има някакъв проблем или ако много плаче ще ми се обадят да отида да си я прибера. По съвет на майките от форума и на госпожата я оставих цял ден. Надявам се да си намери някое приятелче и да не и липсвам много. 
Виж целия пост
# 81
Моят син почти не плака днес. Видно е вече, че свиква и явно му харесва в детската, но му е трудна раздялата. Сутринта общо взето се чудеше за какво точно да се разплаче и накрая реши, че ще е защото не иска якенцето да е на закачалката, а вътре в раничката. Целуна ме и закрачи навътре. Чувах го как подсмърча и се пазари с госпожата.
Събота и неделя се беше залепил за крака ми и не ме остави за една секунда. Сякаш ще изчезна, ако му се изгубя от погледа.
Виж целия пост
# 82
И ние се оставихме.

Васи беше малко стресирана, но не плака. Обу си пантофите, взе си раницата, хвана госпожата за ръката и влезе.

Направо не можах да повярвам на очите си.

Дано да сме все така. Ще звънна към обяд на госпожата да видя как е и дали да  я оставя да спи там.

Назначили са една млада госпожа, много ми хареса.
Виж целия пост
# 83
Първи ден днес - отидохме към осем без петнайсет. В групата имаше вече едно момиченце и една момченце. Другото момченце се беше заиграло с играчките даже. Моя стои до полата ми и не ме пуска. Гледа като обстрелян заек. Госпожата започна да го разпитва разни неща, да се опитва да се сближат, но Кристиян мълчи и се дърпа..Постоях с него около 20 мин, докато изчакаме директорката да дойде. Стаята за игра и хранене е доста просторна. Имат и много играчки. Тоалетните им са нормални, а не от онези малките - детските. Казах на госпожата, че Кристиян пишка седнал и не е научен да пишка директно в тоалетната. Казаха, че имат помощни седалки, но смятам утре да занеса нашата. Днес ходенето до тоалетна май ще бъде голям проблем.. Whistling Всяко дете си има шкафче,госпожата извади едни картинки  всяко детенце да си избере и тази картинка ще му бъде залепена на шкафчето.
Насълзиха му се очите на Криско по едно време, но беше твърде скован, за да се разплаче. Утре ще бъде големия рев най-вероятно Laughing
Аз го бях облякла с потник и тениска под якето и сега ми е премисъл дали няма да му бъде студено.. Thinking
Виж целия пост
# 84
Аз сутрин не мога да видя как влиза, защото баща му го води , като тръгва на работа. Казва, че е спокоен, но от днес ще има новички дечица и сигурно ще плачат, та не знам дали и той няма да се разстрои.
 Мен тези дни не ме признава , все баща му да го облича, да го обува, а той може и сам. Може би се сърди, че съм го оставила, а аз съм си в къщи с малката.Но след три годинки вече трябва да си е с деца, да го научат госпожите на нови неща, той досега е бил все с мен и бебето. Засега върви добре и ми разказва, че вече си има и приятелче , дето не го закачало , а си играели.
Като ходя да го взимам, по-малките като ме видят и почват да реват веднага ,  ще взема да ходя малко по-късно, не в 16ч.
Лек ден на всички.
Виж целия пост
# 85
И аз я облякох Васи с тенсика с къс ръкав под якето, щото събота и неделя вкъщи беше голяма жега. Та предполагам че и там като са толкова деца надали ще й е студено.
Виж целия пост
# 86
Ох, как ми е свито сърцето! Днес го оставих за първи път и всичко протече добре. Аз го бях надъхала и той беше много позитивно настроен, но там имаше 4 ревящи деца, та не знам това как ще му подейства. Госпожата е около 50-те, също и лелята, не знам това за добро ли е или за лошо.Това, което никак не ми хареса, са тоалетните и мивките. Говоря за  градината на ул."Преспа". Тоалетните и мивките са от малките, което е чудесно, но не бяха чисти, ама никак, държа да кажа, че не съм чак толкова префинена,  наистина са мръсни. Съжалявам малките момиченца, които трябва да сядат на тях, слава богу, че имам момче. Мисля, ако утре са в същото положение да направя забележка, доколкото е възможно тактично, не исках да влизам в конфликт още първият ден. Но в крайна сметка чистотата на тоалетната говори за класата на всяко заведение, нали така?
Спокоен ден на всички майки на малчугани!
Виж целия пост
# 87
Айде и аз да се отчета.
Днес се държа геройски, не плака, но отиде с обещанието да го взема на обяд.Така реших, да го взимам на обяд, за да свикне постепенно с госпожите и децата и после вече да си го оставям цял ден.Не знам дали съм взела правилното решение, дано да е за добро.
Виж целия пост
# 88
на всички дечица, които тръгват днес на ДГ, пожелавам бърза адаптация и да няма болести  Hug

за Огнян днес започна трета седмца на градина като освен един тридневен вирус друго засега не ни е притеснило... още миналата седмица детето започна да ходи с огромно желание, в събота даже рева, че искал да ходи на "гадина"  Joy

обаче днес за "добрютро" са започнали с глупости в "гадината", най-малките (първа група) са ги бутнали на последния трети етаж по едни стръмни стълби... и сутринта една от лелите, които седят на входа, е казала на мъжа ми, че децата сами трябвало да се качват вече и да слизат следобед, в краен случай някоя от лелите ще ги качи  Shocked не знам как я мислят, но детето е надало силен рев и естествено не са успели да го отскубнат от баща му, горе пред стаята е имало и други родители, явно всички деца са дали отпор... още по-неприятно ще е следобед, когато ще искам да получа информация все пак как е минал денят и няма да имам право да се кача до стаята... а по стълбите вече се е пребило едно от децата, като са ги извеждали на двора, както вече писах...

та днес ми е много притеснено, защото не обичам пред детето да правя разправии, а явно ще се наложи... директорката явно мноу умно го е измислила новия ред от днес...
Виж целия пост
# 89
Да се включа и аз. Днес за пръв път Калоян отиде в детската градина.От месец го подковавам психически колко ще му е хубаво да си играе с децата и т.н. Дори го видихме да разгледа миналата седмица и чудесно се заигра във двора.Честно да си призная май аз повече се притеснявам от него EmbarassedВ интерес на истината само преди тръгване ми прави циркове в къщи, че не си иска дрешките, че не иска де се обуваме и други подобни, а в самата градина хвана госпожата и изчезна вътре!!!Слава богу нямаше плачещи дечица, че да се сети и той да ревне Peace
Днес ще се обадя по обед, но ако е спокоен няма да го взимам.
Успех на всички дечица и мами с приспособяването!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия