Кога идва менструацията при кърмещите майки?

  • 4 300
  • 125
# 105
Идва, когато си иска Simple Smile, а без менструация си има овулация!!! Така че се пазете!
Моля, моля, не заблуждавайте народа! Twisted Evil Това твърдение абсолютно не е вярно! Naughty Без менструация НЯМА овулация. (Ако яйцеклетката узрее, но не бъде оплодена, тя се отделя чрез кървене, най-общо и грубо казано). Друг е въпросът, че ако първият цикъл след раждането е с овулация, може спокойно да "хванете яйцето" преди да ви дойде. Mr. Green

Обратното невинаги е вярно, защото има и ановулаторни цикли.

Аз вече година и девет месеца нямам М и не мога да забременея, въпреки, че искам и не се пазя. Rolling Eyes

Абсолютно си права!  Peace
Виж целия пост
# 106
...при всички сигурно е различно, но все пак кога да очаквам да ми дойде  менструацията при положение, че кърмя?...
Наистина при всички е различно. При мен с първата ми дъщеря ми дойде след като спряхме нощните кърмения- след 2год. възраст, а с малката все още нямам.
...не мога да забременея, въпреки, че искам и не се пазя...
Мяуче, стиснати палци скоро чудото да стане при Теб, а като Ти искаш то ще стане, просто е въпрос на време!
Виж целия пост
# 107
На петия месец след раждането,кърмехме се още дълго след това
Виж целия пост
# 108
Девет месеца след раждането. Все още кърмех на поискване - по около 3 пъти на ден и безброй пъти нощем. Не забелязах менструацията да влияе на количеството кърма (поне при мен).
Виж целия пост
# 109
Аз съм от "щастливките "на който веднага им дойде . SadПрез цялото време докато кърмех ми идваше редовно без да ме пропусне.
Виж целия пост
# 110
дойде ми малко преди да спря да кърмя, някъде 3-4 месец.
Виж целия пост
# 111
Наистина е много различно. На мен ми дойде четири месеца след като родих, имам една позната, на която вече повече от година не й идва. Задължително е да се предпазваш от забременяване, много майчета забременяват именно по този начин, като си мислят, че са застраховани заради кърменето.
Виж целия пост
# 112
Идва, когато си иска Simple Smile, а без менструация си има овулация!!! Така че се пазете!
Моля, моля, не заблуждавайте народа! Twisted Evil Това твърдение абсолютно не е вярно! Naughty Без менструация НЯМА овулация. (Ако яйцеклетката узрее, но не бъде оплодена, тя се отделя чрез кървене, най-общо и грубо казано). Друг е въпросът, че ако първият цикъл след раждането е с овулация, може спокойно да "хванете яйцето" преди да ви дойде. Mr. Green

Обратното невинаги е вярно, защото има и ановулаторни цикли.

Аз вече година и девет месеца нямам М и не мога да забременея, въпреки, че искам и не се пазя. Rolling Eyes
Е, надали момичето има предивид, че през цялото време има овулация, а все пак първата манстуация се предхожда от овулация, т.е. просто не се знае кога ще е това, за това е по-добре да се пазят....а при теб след като изобщо не идва, явно момента не е настъпил просто.....а и да си в овулация и да ти дойде след това пак не е гаранция, че ще забременееш на 100% нали така....има жени, които без да са раждали с редовен цикъл и ову не забременяват...така, че ти при липса на такъв и съмнително кога ще се появи овулацията е повече от естествено, че не забременяваш...даже ще е пълна случайност ако това се случи......
което не пречи да има доста бебета заченати и по този начин....

та момичето си е право в съвета да се пазят....
а на теб - късмет и скорошни 2 чертички ти желая....
Виж целия пост
# 113
Благодаря на всички ви за пожеланията! Hug

Съгласна съм, че момичето може да е имало предвид [едикаквоси], но все пак изказването й не е точно (даже е неверно) и може да обърка някого, та затуй и забележката.

Също така писах, че има ановолутарни цикли и че първите 1-2 след раждането обикновено са такива, поне така съм чела.

Според мен, обаче, ако има ову, полови контакти тогава, и ако при мъжа всичко е наред, няма начин да НЕ стане.

Иначе, който не иска да зачене, по-добре да си се пази с комбиниран метод, кърменето е сигурно само при наличие на определени условия. За справка има тема за "екологичната" контрацепция. Който иска да си я потърси.
Виж целия пост
# 114
Аз кърмя 3 месеца вече, но още не ми е дошло, явно наистина е много индивидуално.










Виж целия пост
# 115
Идва, когато си иска Simple Smile, а без менструация си има овулация!!! Така че се пазете!

Точно така.Мен ме навести на втория месец след раждането,а кърмих до седмия.
Виж целия пост
# 116
Дойде ми един месец след като ми спря кърмата,И да трябва да се пазиш!
Виж целия пост
# 117
Дойде ми на 7 месец, а кърмих до 8.
Виж целия пост
# 118
на мен не ми е идвало от три години  Mr. Green
Виж целия пост
# 119
на мен не ми е идвало от три години  Mr. Green

Гоня те и май ще те стигна Wink И аз съм на 33, та едва ли сме в критическата.  Laughing На мен не ми е идвало от две и половина... само. Twisted Evil
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия