Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче

  • 15 160
  • 298
# 120
бюти - пасувам по акащия въпрос, защото нали борих запек..  пък за килограмите имам едно екстремно предложение - мятам ти 10кг безплатно  Mr. Green като за тебе на прИмоция  Mr. Green
Тони, тъкмо ще заприличам на човек с 10 кг отгоре! Пускай ги с въздушната поща Wink
За цената на пюретата ще проверя следобяд, като отида на пазар.
Иначе, и аз ще си правя сама пюренца, като му дойде времето, макар тук да са добри тези по магазините, Био и т.н.... по-изгодно е домашното, а и нали мама го е правила, ще бъде по-вкусно, предполагам.  Heart Eyes

Аз нещо за акитата не разбрах точно как стои въпросът. Знае ли някой как изглежда едно нормално ако на 4 месечно бебе?  newsm78 Бобчета-мобчета, конци, ала-бала... какво трябва и не трябва да има? Сле 10 дни сме на доки и чак тогава ще мога да питам... Sad Ама ме тревожи моята дрисла, все ги снася едни редки щастия...  Thinking

Ще бъде наред всичко, сигурна съм в това и такава ми е нагласата! Ще се справим,малкият ми мъж е голям герой:)!
Браво, МаЛе, това се казва оптимизъм! Всичко ще е наред!  Hug
Виж целия пост
# 121
Здравейте мами честито на всички празнуващи . Аз тези дни все нямам време да чета или пиша но сега седнах набързо да ви поразсмея че сега ми е смешно а вчера ми се ревеше Sad . Та вчера сутринта захванах да чистя и доста бързах че имах среща и докато мия пода бутнах цветарника върху мокрото и 4те ми саксии се разбиха направо и така всичко от начало. Излезнах и след като се прибрах реших да изпера пердетата на детската качих се на стола и какво направих незнам но разкачих корниза от едната страна и така си висях докато дойде Диди за да извика дядо си да ми помогне малко го посчупих но мъжа ми го залепи  Embarassed. След това бях обещала на Диди да правим кекс и по точно тя да го бърка с миксера аз сипвам продуктите тя бърка и докато прибирах брашното тя се заклатушкала и пада от стола заедно с купата тесто кояко се изля по пода и върху нея  Crazy вече незнаех дали да се смея или да рева е ударихме го на смях но си легнах рано че не се знае какво още щеше да се случи newsm78. Това е от мен че Вики се събуди Wink
Виж целия пост
# 122
Рози_ози страшен ден си имала  Mr. Green По-добре нищо да не се пипва като тръгне така  Peace

Да питам мамите, които са решили да си приготвят пюретата сами - само на домашни зеленчуци ли ще разчитате? Тези от пазара нещо не ми вдъхват особено доверие  newsm78. А замразените, които продават?
Виж целия пост
# 123
 Влизам бързо да се похваля,минахме най-накрая пустите 5кг.
 Наддал е Боби 440г за две седмици и вече е 5360 и 62см. newsm44
 Сигурно смешно ви се струва, че се радвам толкова,ама само аз си знам как се борим за всеки грам-първо да го изцедя,после да го изяде и накрая да го задържи в стомаха.Пак сме на дъното на таблиците,но поне не сме извън тах вече.
Виж целия пост
# 124
орхид - много се радвам за килограмите на боби  Hug

ето за бебешките акита
http://www.drjaygordon.com/development/pediatricks/poop.asp
май всички са нормални стига да не са някакви супер тъмни, или да имат много слуз/кръв в тях

бюти, пращам килограмите с ентусиазъм даже  cow
а аз отивам да  running или  jump  Mr. Green  Hug

рози - на теб наистина надали ти е до смях, но аз още се хиля как си висяла с корниза  Mr. Green

за домашните пюрета - аз също ще правя домашни, но напролет
когато имам домашни сезонни зеленчуци (от на баба градината, да е жива и здрава само  Praynig да гледа)
иначе тези от пазара изглеждат прекалено хубави, за да са съвсем истински Sad а всички знаем, че краставици? без пестициди.. няма кратавици!  Mr. Green
а и аз честно казано без масло/мляко и разните подправки не ги докарвам хубави  Blush иначе за таня съм замразявала месо - пилеко/телешко/пуешко/заешко (сварено с лук и моркови) и после вадя кубчето, добавям си каквито зеленчуци реша и си правя съответната манджа

ПП: тедко така хубавко ака от това ябъково пюре.. ммм... кеф  Mr. Green
Виж целия пост
# 125
Наддал е Боби 440г за две седмици и вече е 5360 и 62см. newsm44
 
Браво на момчето  newsm10 Сега като стане голям ще му е все по-лесно! И най-вече майка му като се успокои, ще се нареди всичко  Wink

Аууу Тони, ако искаш и към мен дай някое килце Simple Smile ама айде 3-4 ще ме оправят  Wink

Пюрета - и аз смятам да правя домашни, но и от дворни зеленчуци и плодове! Ей на, сега имам ябълки от баба, нямат ни тор, ни мор, ама нали не сме го почнали още, ще ги дам на приятелките ми да си направят за техните бебета! (трънче, и ний сме само на кърма, до сега единствено чая от анасон ни е опорочил стомаха, но него вече втори месец не го пием). Във форума има рецепти за пюрета, ако някой се интересува  Peace  За сега сме почнали да даваме на Митака да си посмуква по някое морковче, да свиква с вкуса.

Днес бяхме на педиатър! Втория пентаксим; лелееее тази жена е направо изумителна! Боде го малкия в крачето, а той я гледа право в очите и й пуска усмивки! Ни гък ни мък! (а като го заведа при личната малкия оревава света само за едното теглене) Ама и не е само нашето бебе така! Явно жената си е родена за педиатър  Mr. Green  ох, отплеснах се... исках да кажа, че според нея трябва да сме подготвени за ранно прохождане, мускулатурата му на Митака била отлична, най-вероятно се дължи на дългото лежане по корем, понеже в онзи период ежеминутно си вдигаше главата, и така си е развил гръбните мускули (олелееее олях се с обясненията)

vesi21
, чакам с нетърпение да пуснеш клип  Peace вероятно и другите мами Simple Smile

Бюти, Митака откакто се помни (Mr. Green) ака рядко като вода. Има си слуз почти постоянно, вече се отказах да търся причина (според доки това били също храчки, когато беше болен, но вече му са абсолютни чисти дробовете, а пак си има слуз)

мда. Днес семейният съвет реши, че проходилка наш'то гардже няма да има, да се мъчи сам  Peace

Сега мъжете ми са на волейбол! Има национално първенство някакво, и заминаха да гледат мач, а аз чакам майстор (пак)

Поздрави, и днес няма да досаждам  Embarassed
Виж целия пост
# 126
Тони, мерси скъпа, за линка!   bouquet Не можах всичко да разбера, домързя ме да се ровя из речниците  Blush Но, долу-горе ми стана ясно. Намерих отгори и на други въпроси.  Simple Smile
 
Бюти, Митака откакто се помни (Mr. Green) ака рядко като вода. Има си слуз почти постоянно...
Ми, при нас слузта се води за нормална, малките бобчета също... вече съвсем се обърках  ooooh! Карай, ще устискаме докато ни дойде времето за доки.

рози ози, много каръшки ден си имала. Дано не ти се повтаря. И аз се хилих, ама знам, че на теб не ти е било до смях.
Аз днес пък разлях вода на бюрото ми.  ooooh! Освен, че намокрих всичко, ами полях и Мишел, която стоеше в шезлонга до/почти под бюрото  Joy То, верно днес е ден за баня, ама чак такава като гръм от ясно небе, едва ли е очаквала.  Laughing

орхид, браво за наддаването!! Давайте все така за напред!
ИнаД, аз ще приготвям пюренцата с плодове и зеленчуци от пазара. Вече знам кое е хубаво и кое не. Най-вероятно ще ползвам био-асортимента, че тук другите са много изкуствени, макар да има контрол върху качеството.
Виж целия пост
# 127
Мерси за всички честитки - да се връщат на празнуващите! С картинки няма да черпим че да не затормозяваме форума, ама ето нещо скромничко party023
Виж целия пост
# 128
То хубаво да захранваме при 6-ти навършен, но това ако имаш кьрмапа. А ако тя вече не стига, а нямаш запаси в хладилника?!  Confused Трънче, Вери и другите, които сте в чужбина, какво препорьчват в този случай вашите педиатри/специалисти по кьрменето и прочие. Да включиш АМ или да захранваш/естествено говорим за бебе вече навьршило 4 месеца/?   newsm78

Щях да забравя да ти отговоря... Не съм говорила с педито по въпроса, но в книгите пише ако детето е на АМ, захранване може да се почне и по-рано (но не и преди навършени 4 мес) ако детето има силен рефлукс. Но иначе при липса на кърма май препоръчват АМ до шести месец...
Виж целия пост
# 129
Трънче, и аз така попрочетох за захранването според Американската школа. Ако няма мама кърма, малчо да е на АМ, докато прояви всички признаци за готовност за захранване, т.е. около 6 месеца. Причината е, че някои от храносмилателните ензими все още липсват на 4 месеца и освен това черният дроб също не е достатъчно развит до 6 месеца, т.е. храносмилателната и отделителната система са пригодени да преработват само мляко.
Мен пък друго ми стана интересно. Като първа храна препоръчват или каша /по-скоро да децата на АМ/ или добре узрял суров банан намачкан на пюре Shocked /за децата на кърма/.

Да похваля Диди - снощи заспа сама, след като си хапна порядъчно от мама и изяде с лъжичка 60мл АМ. Само, че след това спа само 4 часа. Ще видим тази нощ какви ще ми ги сервира hahaha. И то как стана номера. Нахраних я, отидох да мия шишето и лъжичката и тя си мълчи. Викам си, чакай да простра, докато не се е размрънкала и после ще приспивам. Прострях, отивам и какво да видя - наш'та спи Whistling

Аз пък си мисля, ако ще правя домашни пюрета, да ги правя прясно приготвени.

Тони, и мен много ме заинтригува ваш'та "канела". В тази връзка, казват, че кърмените деца по-лесно приемат нови вкусове, защото някои от нещата вече са им познати от млекцето на мама, което си променя вкуса. А тези на АМ, получават винаги един и същ вкус Peace

Орхид, браво за наддаването. Ще видим ние в коя категория ще се класираме този месец.

Виж целия пост
# 130
Здравейте. По въпроса с акитата днес най-накрая се намери лекар който да ми даде обяснение за слузта в тях ч тия дни май само слуз акахме.  Та доктора каза че слузта е от храната на майката ако хапва овесени ядки, ядки, зеле и др. каза че списъка е дълъг (явно по трудно смилаемите храни). А вие тези дни ме зарибихте с тази Активия и аз познах да хапвам всеки ден по 1-2 че и овесени ядки си купих да си дослагвам в активията с мюсли  Joy И бабата дойде преди няколко дни да ми сготви зеле  hahaha и аз се чудя защо това дете само слуз ака.  Crazy
Тони щитовидната жлеза оказва влияние върху лактацията в кърмачески го пише. А като съдя по себе си и кърмнето влияе на жлезата.
Виж целия пост
# 131
samimami, забравих да ти кажа, че изглеждаш страхотно! Браво!  Hug

И аз бих предпочела да приготвям домашно пюре, обаче няма откъде да си набавям домашни плодове и зеленчуци. Tired Имаме място на село, ама баба и дядо починаха (бог да ги прости) и вече нищо не вирее там. Пък другите ми са градски баба и дядо. Grinning Най-вероятно ще папаме от купешките, все пак и те са минали през някакъв контрол. И въпреки това чак такова издребняване не ми се вижда здравословно. Не можем да гледаме децата си под стъкло. Каквото и да правим, не може всичко да бъде на 100% перфектно. Thinking

Засега и ние оставаме само на кърма. Реших да изчакам още поне месец. Peace

Добре, че rallii каза за шишетата, че да се замисля. Йойо ползва 2 шишета, които са запазени и няма да ги сменям, обаче бибероните й бяха първи номер. hahaha А тя пие още от анасоновия чай и като й дам, чакам чакам и викам "айде стига толкоз" и дърпам шишето, а тя милата сигурно едвам е изпила една глътка с тия малките дупки. Mr. Green Както и да е, поправихме грешката днес и взехме биберони 3ки. Wink Тя е свикнала на силната струя, с която изтича кърмата ми и не се дави с трите дупчици на шишетата.

И аз се отказах да ровичкам в акото на дъщеря ми. Naughty Каквото такова. Май само ако е бяло, черно или кърваво, тогаз е нещо по-сериозно. Thinking

orhid, браво на Боби! Hug Много се радвам за вас, дано става все по-лесно от тук нататъка. Praynig

MaLe, и аз стискам палци всичко да мине нормално! Praynig Peace

rozi, и аз се посмях на твоя каръшки ден hahaha Добре, че всичко е завършило без сериозни произшествия. Peace

Toni, голям смях с тая канела. Joy На Йойо пък акото й много силно мирише на риба, след като съм яла такава. Mr. Green
Виж целия пост
# 132
Здравейте мами и от един новак. Hug

До сега и ние я караме само на кърма,но изхожданията са ни на 3-4 дни с нормална консистенция.Вече два пъти се сблъсквам с проблема изхождане на 6 дни и по-твърди,като се изакахме с термометър. Sad
Можете ли да ми дадете съвет?  Вариантите са ми  да захранвам с плодови (което е малко абсурдно за първа храна) или да дам "Дуфалак".Ако имате  по-добри идеи ще съм ви много БЛАГОДАРНА и Марти също!!!!!!!

Честито на месечинките!!!!!!!!
макар още да не се познаваме
Виж целия пост
# 133
Здравейте и от мен  Hug!
Днес бяхме на консултация и резултата е 8900 гр и 70 см  Crazy! Доста сме големички, но казаха че няма да ни слагат на диета, защото не сме дебели, а цялостно големи  Peace! Смяха ми се на опитите да го облека и му се радваха колко бил подвижен  Laughing! Сложиха ни 3 Пентаксим и с него свършихме за сега. Преди време бях забелязала, че едната зеница на Жорето е по-голяма от другата и днес казах на доки. Тя го погледна и каза за сега да не праивм нищо, но ако има някаква промяна в него да и се обадя. Аз се пошашнах и питах за офталмолог ли е, а тя каза че нищо повече няма да каже, но ако има проблем не бил за офталмолог. Можело и да е козметичен дефект. Дано  Praynig! Дано да няма нищо лошо и просто да си е такова детето  Praynig! Днес се разчетох из нета и видях, че има много такива дечица и нямат никакъв проблем. Дано и при нас да е така  Praynig!
Бюти, Офи и аз мога да ви пратя 4-5 кг  Peace!
Охрид, браво на малкия Боби  Hug!
rozi, посмях се и аз ама на теб сигурно ти е идвало да гръмнеш някой  #2gunfire! Добре, че си си легнала раничко  Peace!
Виж целия пост
# 134
Преди време бях забелязала, че едната зеница на Жорето е по-голяма от другата и днес казах на доки. Тя го погледна и каза за сега да не праивм нищо, но ако има някаква промяна в него да и се обадя. Аз се пошашнах и питах за офталмолог ли е, а тя каза че нищо повече няма да каже, но ако има проблем не бил за офталмолог. Можело и да е козметичен дефект. Дано  Praynig! Дано да няма нищо лошо и просто да си е такова детето  Praynig! Днес се разчетох из нета и видях, че има много такива дечица и нямат никакъв проблем. Дано и при нас да е така  Praynig!
Оле, аз също го забелязах много отдавна,ама си мълча, щото си мислех, че нещо аз не съм в ред  Crazy  Освен това си бях втълпила, че едното му око е по-светло от другото. Казах на док за зеницата и тя го гледа с ония прожекторчета и каза, че и двете зеници реагират еднакво на светлината. Може би зависи под какъв ъгъл е светлината и окото и за това да ми изглежда така зеницата  newsm78

dari75 браво, много сте големи. Да е жив и здрав адаша Жорко  Hug

И ние днес ходихме на консултация. Жорко е 6100 кг , 64см. Наддал е 450 гр за месец. Док му изписа Зимафлуор и Малтофер и сега пак съм в чуденка да ги давам ли или не  newsm78  Тя не му е правила изследвания и как знае дали са му нужни тези капки не знам  Rolling Eyes  Нищо не каза за кашата, каза ако искам да прибавям постепенно зеленчуково и плодово пюре и така ...

Лека нощ  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия