Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина варират, като включват различни такси за шкафове, телевизори, учебни помагала, играчки, канцеларски материали и хигиенни продукти. Например родителите споделят разходи от 40 лева за учебни помагала и играчки. Освен това се изисква носене на кухненска ролка, мокри кърпи и вода; някои градини изискват също по 2 кухненски ролки, голям пакет мокри кърпи и 3 лева за вода на месец.
-
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Цената на родителските срещи може да варира в зависимост от групата и градината. Някои родители съобщават, че са събрали около 50 лв. за пособия и канцеларски материали, арт консумативи и играчки. Обсъжданите теми включват финансови разходи, материална база на градината и различни проблеми, свързани с децата, като адаптация към градината и поведенчески проблеми.
-
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
Температурата на децата може да се измери под мишницата с електронен или живачен термометър, като ръката им не трябва да мърда много. Най-добрият термометър за ухото е електронният, който се прикрепя към челото и измерва температурата за няколко секунди. Цените на тези термометри варират от 80 лева и нагоре.
-
Какви са препоръките за използване на капки за нос при деца с хроничен ринит?
-
Какво представлява „Спящата красавица“?
А и мене ме зарази, като разликата е, че аз съм без кашлица, но с друга екстра - цяла нощ "виках" по умивалника и тоалетна, много ми бяха криви.
Лекарката ни препоръча и инхалации и тъй като нямаше как да запаря кухнята (с хола, дневната и трапезарията са преходни, т. е. получава се 1 огромно помещение) или банята (на бойлер сме, няма как да пусна гореща вода да тече по-дълго), си купихме инхалатор - вчера го поръчах през нета, днес ми го донесоха. Таткото го одобри (той е голям перфекционист, особено на тема техника - нали е ел. инженер), аз вече го изпробвах, но Ади "на сухо" си слагаше маската, докато аз си правех инхалацията й беше интересно, но комбинацията маската на нейното лице + работещ компресор нещо яко я изплаши и нададе страхотен рев.
Ето го:
Кашлица,коята се появи през ноща,явно с храчки,защото се дави .Водихме я сутринта на лекар.Каза,че нама нещо сериозно,леко зачервено гърло,засега сме на Синекод и капки за нос.Заден ринит -кашлицата не е била от дробовете,дано ни премине.
Много болни ушенца има май