Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина?
Разходите за допълнителни материали и оборудване в детската градина варират, като включват различни такси за шкафове, телевизори, учебни помагала, играчки, канцеларски материали и хигиенни продукти. Например родителите споделят разходи от 40 лева за учебни помагала и играчки. Освен това се изисква носене на кухненска ролка, мокри кърпи и вода; някои градини изискват също по 2 кухненски ролки, голям пакет мокри кърпи и 3 лева за вода на месец.
-
Какви са разходите за родителски срещи и какви са обсъжданите теми?
Цената на родителските срещи може да варира в зависимост от групата и градината. Някои родители съобщават, че са събрали около 50 лв. за пособия и канцеларски материали, арт консумативи и играчки. Обсъжданите теми включват финансови разходи, материална база на градината и различни проблеми, свързани с децата, като адаптация към градината и поведенчески проблеми.
-
Как се измерва температурата на децата и кой термометър е най-подходящ?
Температурата на децата може да се измери под мишницата с електронен или живачен термометър, като ръката им не трябва да мърда много. Най-добрият термометър за ухото е електронният, който се прикрепя към челото и измерва температурата за няколко секунди. Цените на тези термометри варират от 80 лева и нагоре.
-
Какви са препоръките за използване на капки за нос при деца с хроничен ринит?
-
Какво представлява „Спящата красавица“?
Ето го:
,мерси за информацията!
. Странна работа......беше в понеделник така..след това нищо, вчера даже ходи на градина...

Започнахме снощи антибиотика след голямото ми колебаене, но просто трети лекар (УНГ) ни каза, че е опасно да не давам. А снощи като се и зачетох из нет-а - точно с нейните симптоми - болки в ухото и висока Т не може да мине без антибиотично лечение. Защото става гноен отит, после се пука тъпанчевата мембрана и гнойта изтича, болките спират, но води до намаляване на слуха... Дано не съм написала 100 глупости, но аз поне така го разбрах.
, а се случи, че съм сама с него, даже и голямото го няма...луднах тука из нас. На всичкото отгоре Панадола и Нурофена са на привършване, рових в шкафа половин час да търся Хексалгин, намерих го, но не дадох в крайна сметка. Проблема е, че той обикновено ми вдига 40 градуса, та се бях притеснила какво ще го правя. Иначе сега е жизнен, макар, че има все още, но е около 37.7. мисля да не го водя днес на спешен кабинет, че те там едни специалисти......