За първа година в детската градина! - 10 част

  • 12 576
  • 281
# 135
Всъщност, попитах ви за страничните занимания в градината, защото повечето са разпределени така, че да не се дублират и се дава възможност детето да се запише на повече от едно занимание. Таксите се плащат на 2 вноски - около 30-40 лв. са вноските за първата половина на годината.
Дъщеря ми е само от една седмица на градина, колебая се дали да я запиша на повече от едно занимание.
Притеснявам се дали пък няма това да я натовари? newsm78
Или пък точно обратното - ще направи ежедневието й по-итересно?
Виж целия пост
# 136
Притеснявам се дали пък няма това да я натовари? newsm78
Или пък точно обратното - ще направи ежедневието й по-итересно?

Ооо определено няма да я натовари (все пак заниманията са по около 30 мин. дневно), а ще и бъде много интересно според мен. Всичко е направено под формата на игра, така че няма ка да скучае  Grinning
Виж целия пост
# 137
При нас приложните изкуства са 54 лв. за 3 месеца (най-вероятно са 2 пъти седмично, вътре влизат и материалите), а танците са 48 лв. пак за 3 месеца и пак най-вероятно са 2 пъти седмично. Отстъпка, ако съм чула и запомнила правилно, при плащането за следващото 3-месечие се прави, ако детето е отсъствало 5 поредни пъти и повече.  Peace

Ето и текстът на декларацията:
До
Детска градина ...
"..."
София, район ...

ДЕКЛАРАЦИЯ
от ... /трите имена на родителя/

Декларирам, че детето ми .... /трите имена на детето/ ще бъде водено и взимано от:
1. ..., ЕГН ...
2. ..., ЕГН ...
3. ...

Дата: .... .... 2008 г., гр. София Декларатор: ... (подпис)

Днес, както се забелязва по достъпа ми до рецепти и декларации, съм си вкъщи, а не на работа, защото Ади е болна.  Sad Изкара 2 седмици и айде пак.
Виж целия пост
# 138
Аз мога да ви кажа, какво слагам в нослето на малката при хрема. Тя има слаби капиляри и педиатъра ни препоръча това: в 100мл вода се запарва 1с.л. лайка. държи се на котлона до, като водата стане 50мл. Като се отцеди през марля, се подсладява с 1ч.л. захар. Това се слага в нослето, колкото е възможно по често в нослето (по капка в ноздричка с капкомер)

Благодаря, че споделихте за таксите. Исках да направя сравнение  bouquet
Виж целия пост
# 139
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 140
Относно нослето и храмата, в един форум четох подробно за клеевата тинктура, купих си и ще пробвам с нея.
Виж целия пост
# 141
Относно нослето и храмата, в един форум четох подробно за клеевата тинктура, купих си и ще пробвам с нея.
Аз пробвах с капки от клеева тинктура върху себе си преди време. Резултата беше страхотен - забравих за хремата на втория ден, а си я влачех с капки Ксилорин 2 седмици преди това. Калоян не е имал хрема след това (дано и да няма скоро), за да го изпробвам и върху него.
Виж целия пост
# 142

... че имам право на 40 дни болнични годишно и май си наближавам лимита. Има ли такова нещо. заедно с моите болнични ли е или само за дете??

За гледане на болно дете до 18г се полагат 60 дни годишно, от които 45 може да ползва майката.
Твоите болнични са отделно  Peace

Didorani, много благодаря за отговора!   bouquet Само още малко разяснения, ако може, че с настоящето боледуване на малката дните, които съм ползвала, ще станат най-малко 38.  Tired След като изразходя тези 45 дена, а мъжът не може да излезе болничен да гледа детето, мога ли да се явя пред комисия, която да ми разреши още дни? Мерси предварително за отговора, както и ще съм благодарна, ако ми кажеш къде точно е регламентирано да се поровя и аз в "Апис"-а, като се върна на работа.  Peace

И пак почти по темата - майките с деца до 7 г. според една колежка имали право на намален работен ден с 30 мин. или по-точно толеранс. Аз такова нещо никъде не съм чела, било то за майки, било то за бременни, само знам за подобна практика в някои страни.  newsm78 За БГ знам само за намален работен ден при кърмачки, ако не ме лъже паметта беше регламентирано в КТ. Някой сеща ли се нещо по въпроса?  Hug
Виж целия пост
# 143
Клеевата тинктура по аптеките ли се продава? Да си знам, ако ми потрябва.
Виж целия пост
# 144
И пак почти по темата - майките с деца до 7 г. според една колежка имали право на намален работен ден с 30 мин. или по-точно толеранс. Аз такова нещо никъде не съм чела, било то за майки, било то за бременни, само знам за подобна практика в някои страни.  newsm78 За БГ знам само за намален работен ден при кърмачки, ако не ме лъже паметта беше регламентирано в КТ. Някой сеща ли се нещо по въпроса?  Hug

Аз доста го търсих това да ти кажа, понеже ми се налагаше доста дълго време да си тръгвам по-рано за да го взимам в нормално време от яслата, но никъде не го намерих. После говорих и с колежката от отдел "Персонал" и тя ми каза, че вече са го махнали това.
Ако някой знае, дали наистина има такова нещо моля да каже, живо ме интересува и мен.
Виж целия пост
# 145
И пак почти по темата - майките с деца до 7 г. според една колежка имали право на намален работен ден с 30 мин. или по-точно толеранс. Аз такова нещо никъде не съм чела, било то за майки, било то за бременни, само знам за подобна практика в някои страни.  newsm78 За БГ знам само за намален работен ден при кърмачки, ако не ме лъже паметта беше регламентирано в КТ. Някой сеща ли се нещо по въпроса?  Hug

Аз доста го търсих това да ти кажа, понеже ми се налагаше доста дълго време да си тръгвам по-рано за да го взимам в нормално време от яслата, но никъде не го намерих. После говорих и с колежката от отдел "Персонал" и тя ми каза, че вече са го махнали това.
Ако някой знае, дали наистина има такова нещо моля да каже, живо ме интересува и мен.

Доколкото се поразрових, само кърмещите майки имат подобно право и то до 8-месечна възраст на детето. Справка кодекс на труда, чл. 166
http://www.bsconsult.bg/pages/NORM/norm2.php?normativ_id=923

Отделно от това, ето тук
http://www.paragraf22.com/pravo/naredbi/124649a.html

се изброяват професии и дейности, които имат право на намалено работно време.

При нас (държавна организация) такива случаи се разрешават индивидуално като например за да си тръгнеш 1 час по-рано от работа, си пускаш платен отпуск от 2-3 дни, разпределени за ползване  по 1 час дневно.
Виж целия пост
# 146
Момичета, вие колко плащате за уроците по английски език?

При нас английският е 20 лв годишно
Виж целия пост
# 147
При нас английският е 20 лв годишно

 Shocked Годишно?
Виж целия пост
# 148
Да,годишно Grinning,имат мисля 3 пъти седмично,но от 2-ра група нагоре.
1-ва група били малки.
Танците ,не съм сигурна ,но мисля бяха 5 лв месечно Grinning
Виж целия пост
# 149
Да,годишно Grinning,имат мисля 3 пъти седмично,но от 2-ра група нагоре.
1-ва група били малки.
Танците ,не съм сигурна ,но мисля бяха 5 лв месечно Grinning

Хе-хе, вие сте построили комунизма  Joy Дано да си записала детенце да се забавлява
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия